Skocz do zawartości

Jak oceniasz jakość wszystkich kanałów w Cyfrowym Polsacie ?


XYZ
 Udostępnij

Jak oceniasz jakość wszystkich kanałów w Cyfrowym Polsacie ?  

67 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak oceniasz jakość wszystkich kanałów w Cyfrowym Polsacie ?

    • Wyśmienita
      5
    • Dobra
      21
    • Średnia
      25
    • Zła
      10
    • Fatalna
      8
    • Nie mam zdania
      1


Rekomendowane odpowiedzi

TVP 1 i TVP2 to totalna porażka i to tylko dlatego, że sygnał brany jest ze zwykłej siatki. Poza tym jakość kanałów jest dobra. Tylko na niektórych kanałach tematycznych przy dynamicznych scenach można zobaczyć małe makrobloki.

Nie jestem zbytnim wielbicielem Polsatu ale, CP od dawna bierze sygnał TVP z satelity.

Bardzo lubię jak ktoś nie mający zielonego pojęcia w temacie, ale gdzieś coś kiedyś zasłyszał, popisuje się i w mentorskim stylu pasie wszystkich swoją "wiedzą" oczywiście teoretyczną, bo CP nie ma.

 

Aktualny średni bitrate programów TVP1 i TVP2 na transponderach:

Polsatu: TS: 2.07 Mbps, TS: 2.53 Mbps

Cyfry+: TS: 2.09 Mbps, TS: 2.18 Mbps

 

Czekam aż zaraz ktoś napisze, że TVP to ogląda na Cyfrze bo tam ma dużo lepszą jakość. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oceniam jakość jako złą. Kanały Polsatu z 11.158 muszą być dobrej jakości bo to dosył do nadajników naziemnych i sieci kablowych, nie biorę pod uwagę też 11.393 bo to transponder TVN-u i Polsat nic nie ma tu do jakości. Nie widziałem nigdy kanałów HD z 12.265 dlatego ich również nie oceniam i nie oceniam kanałów branych od Cyfry bo ona w tym przypadku bierze za nie odpowiedzialność. Oceniam całą resztę a na reszcie jakość jest zła. Pełno kanałów poupychanych na dwóch transponderach skutkuje nie najlepszą jakością. Niektóre stacje już w dosyle nie są najlepszej jakości - to też trzeba wziąć pod uwagę. Dziwią mnie opinie głosujących bo jest bardzo dużo pozytywnych opinii o jakości w Cyfrowym Polsacie. Na moim telewizorze CRT wygląda to średnio a przecież coraz więcej osób ma telewizory LCD i plazmowe a tam obraz wygląda strasznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy, co, jak i na czym.

Zazwyczaj porównujemy Polsat w trybie SD 576i (euro), TVN upscalowany do 1080i (hdmi) to jednak bardzo duża różnica, plus poprawka na sprzęt.

 

Tak sobie pstrykam, sprawdzam i znowu pstrykam, porównuję te programy z nboxa i z Echostara HD (Cyferki nie mam).

Polsat, Polsat@, TV4, News czy Sport chyba ujdą, są oglądalne, czepiać się można Play albo Cafe ale i z drugiej strony CNBC, Style także mnie nie poraża jakością.

Już dużo gorzej prezentuje się paczka MTV z Astry.

 

Nie mam, co prawda CRT tylko 50 calowy SONY i porównywałem programy w trybie upscale 1080i z różnymi ulepszaczami, ale przecież to samo robi także nbox.

Co najmniej połowę wrażeń wizualnych daje tuner drugie tyle dobry TV, upsss… zapomniałem o kabelkach AV (analog) , przy HDMI nie ma to znaczenia. :wink:

 

Dla każdego jest oczywiste, że dobry jakościowo dźwięk usłyszy dopiero na pół profesjonalnym sprzęcie (kolumny, wzmacniacz), ale wszyscy dziwnie nie przyjmują do wiadomości, że to samo jest z obrazem, każdy chyba sądzi, że obojętnie jaki ma tuner (SD, HD) za 100 czy 2000 złotych to obraz i tak musi mieć jak żyleta.

Jeśli to prawda to ja chyba wybiorę się do okulisty. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wanderer - to co piszesz jest prawdą i trudno z tym dyskutować. Kanały z 11.158 prezentują się bardzo dobrze i tu zastrzeżeń mieć nie można ale jak już napisałem to dosył do nadajników naziemnych i kablówek dlatego tu jakość musi być dobra. Tuner, kable, TV ma wpływ na odczucia wizualne i dźwiękowe ale są kanały takie jak ESPN Classic, których jakość jest fatalna nawet na najlepszym sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre stacje już w dosyle nie są najlepszej jakości - to też trzeba wziąć pod uwagę.

I dlatego ESPN Classic, ESPN America to ta sama sieczka na obu platformach, a ponieważ są one retransmitowane, to celowo specjalnie się o nich, oraz podobnych programach jak Wedding, SportKluby, Movies24 i innych nie rozpisywałem.

Marna jakość AXN-ów, FilmBox-ów to już na pewno wina naszych operatorów ponieważ mam je także i w czeskiej wersji a tam jakość jest jednak lepsza ale i tam nie powala.

Pozdrawiam. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakosc kanalow na CP jest nadal nie zadawalajaca i do poprawy; HBO paczka, AXN-y, Animal Planet ,Paczka Discovery ,Cinemax-y,Fox LIFe,Zone Romantica,Boomerang,TV 1000,oraz ostatnio kiepsko TVP sport i TVP Info.

Akurat HBO, Animal Planet, część Discovery są brane z TP Cyfry+, więc CP za dużo nie zdziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróćcie uwagę na bitrate TVP Sport: najniższe jest w okresie od około 1:00 do do 8:00, kiedy to nadają planszę testową oraz mój ulubiony zapętlony ident w 16:9 :jupi: Po za tym źle nie jest - kanał wygląda całkiem dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...