Skocz do zawartości

DVB-T w N - pomysł!


Rekomendowane odpowiedzi

Próbowałem odpalić sticka od n pod komputerem, ale póki co bez powodzenia. Komputer widzi go jako "Aton2 DVB Receiver". Szybko wrzuciłem to w Google i okazało się, że tak samo melduje się MSI Digivox Micro HD, ale po załadowaniu sterowników od niego - nie ruszył. Jeszcze na tygodniu będę próbował kombinować ;) Ogólnie USB Dongle od n to zwykły DVB-T stick, taki jak do komputerów PC. Z PC może działać, jak się do niego sterowniki znajdą ;) (ale z tym znalezieniem, to może być problem).

 

Jednocześnie wstępnie mogę powiedzieć, że w drugą stronę (tj. inny DVB-T USB stick w nboxie) także to nie działa, ale tu będę musiał więcej testów przeprowadzić - to nie jest werdykt ostateczny ;) Póki co potwierdzam więc słowa @Pablo-1986 ;)

 

Niejasna jest kwestia nagrywania. Z tego co wyczytałem na forum nhdtv.pl - nagrywać da się tylko ręcznie na dekoderach Turbo. Zwykłe Recordery są bez nagrywania (chwilowo? albo może ktoś niedokładnie to sprawdził?). Ktoś to może potwierdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

a jak ten stick

sie sprawuje

chodzi mi o to jaki jest sygnal i czy programy sie nie wieszaja tak jak na ( pvr hd z cyfry ) czy odbiór w wawie jest bez zaklocen i jaka antenke do tego wpieliscie , czy np. sama siatka bez wzmocnienia da sobie rade pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytał bo jest ciekawy więc się nie nabijajcie...

 

 

Co do anteny to wystarczy zwykła siatka odpowiednio ustawiona... W Wawie nie ma problemu z odbiorem ale tak jak podkreślam 100% sukcesu to ustawienie anteny... A poza tym kanały działają płynnie... Nie ma HD ale odbiór jest całkiem przyzwoity... Co do sticka to po ostatniej aktualizacji (8-9 grudnia) działa praktycznie bez zarzutów... Dodano wtedy też miernik sygnału do sticka identyczny jak mają ustawienia anteny w nboxie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Teoretycznie (spójrz na żółte plamki na mapie). Teoretycznie to dla mnie odbór DVB-T z Krakowa był niemożliwy (wg mapek) i kończył się 15 km przed moją anteną, ale kupiłem do siatkówki duży wzmacniacz i odbiór miałem. Może nie 100% sygnału, ale 50-60% które w pełni wystarczało... a potem wyłączyli Kraków. Jako, że Twój TV ma tuner MPEG2 to spokojnie możesz kombinować z anteną. Dowiesz się jaki masz poziom sygnału, a po dźwięku z kanału TV zorientujesz się czy sygnał się nie rwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Nie jest tak kolorowo ze stickami: ja byłem w każdym z pkt w swojej okolicy (DVB-T ze Skrzycznego spokojnie odbieram) i nigdzie nie było, każdy sprzedawca twierdził że takie rzeczy tylko przez neta można zamówić. Dodatkowo byłem w kilku pkt w Krakowie i powiedziano mi to samo, wybieram się do Hollexu po sticka. Najlepiej obdzwoń sobie pkt czy jest po co się ruszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak - moja przygoda z n i DVB-T:

Mieszkam około 120km od warszawy we wsi Węgra. USB stick o dziwo mieli w APS-ie N w Przasnyszu za 120zł. Nabyłem go i po powrocie do domku rozpocząłem instalację. Z racji, że moja Babcia posiada "siatkę" antenkę to postanowiłem walnąć rozdzielacz i do siebie kabelek :) Po podłączeniu znalazło mi 14 kanałów DVB-T z częstotliwością 690mhz czyli Raszyn/Warszawa jakość sygnału 100% a siła 41% obraz się nie tnie działa super. Zaskoczony jestem ilością kanałów DVB-T i polecam wszystkim z moich okolic :) Polsat w N rzeczywiście działa! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam taki troche ortodoksyjny pomysl ;P Ojciec chcialby tuner do dvb, a tu widze teraz sa jakies oferty na 5800s z tunerem dvb za 269zl. Czy naziemna telewizja cyfrowa bedzie dzialac bez podlaczania satelity? Bo ekonomicznie chyba lepiej byloby to kupic niz te jakies cuda za 180-200 do odbioru samej dvb :) Ojciec moze z czasem by dojrzal do tej tnk i byloby jak znalazl po dokupieniu talerza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn takie tunery nie potrzebują aktywacji żadnej raczej tak jak moja ariva wystarczy, że podłączysz do prądu bez anteny (żadnej) i masz dostęp do menu i wszystkich funkcji bez żadnej karty i aktywacji. A z tym tunerem od ITI to nie wiadomo ja Ci polecam dołóż 100zł i kup ferdka arivę 200 combo super tuner, jeszcze będziesz mógł sobie włożyć jakiś moduł CI i kartę np Cyfry +.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi ze nie ma zadnej satelity i nie bardzo jest chec na takowa poki co :P A ze tv soniaka 100hz sie sprawdza, nie bardzo ojciec chce go wymieniac na jakis z tunerem cyfrowym i tylko rozwaza zakup samego tunera DVB, a takie cos chodzi wlasnie pod 200zl. Wiec ja tu kombinuje czy ten tuner 5800s za 269 nie bylby lepszym rozwiazaniem na przyszlosc. Ariva 200 odpada bo ojciec nie jest az taki nowoczesny i jak dojrze do zwyklej tnk hd to i ten 5800s mu wystarczy, tylko czy to jest w stanie dzialac jak zwykly tuner dvb bez satelity ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...