Skocz do zawartości

sygnał telewizji naziemnej


ania28
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zewnętrzną  antenę dipol do naziemnej telewizji podłączoną przewodem 17 metrów do telewizora .według mapy google do nadajnika w linii prostej jest ok 1km .Odbieram wszystkie programy ,telewizor pokazuje wskazania 100/100 ,ktoś napisał w innym wątku że zbyt silny sygnał może być też problemem ,nie zaobserwowałam niczego dziwnego na obrazie i dźwięku .Czy rzeczywiście taki  silny sygnał w moim wypadku jest problemem czy może dojść do uszkodzenia telewizora 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ania28 napisał(a):

Mam zewnętrzną  antenę dipol do naziemnej telewizji podłączoną przewodem 17 metrów do telewizora .według mapy google do nadajnika w linii prostej jest ok 1km .Odbieram wszystkie programy ,telewizor pokazuje wskazania 100/100 ,ktoś napisał w innym wątku że zbyt silny sygnał może być też problemem ,nie zaobserwowałam niczego dziwnego na obrazie i dźwięku .Czy rzeczywiście taki  silny sygnał w moim wypadku jest problemem czy może dojść do uszkodzenia telewizora 

Masz kabel długi oraz średniej klasy symetryzator oraz pobliski nadajnik więc daje 100/100 i to ci wystarcza.Gorzej jakbyś posiadał silny wzmacniacz z zasilaczem przechodzą wtedy przesterowany  sygnał bez odbioru do części Mux-ów czyli zamocny sygnał tak to posiadasz symetryzator bez zasilacza gdzie napięć nie powinno być.wzmacniacze takie tylko terenów od 20km gdy są górki i pagórki i gdy nadajnik ma słabą moc.Średnio od 1-25km można użyć symetryzator po lini prostej bez górek i przeszkodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ania28 napisał(a):

Mam zewnętrzną  antenę dipol do naziemnej telewizji podłączoną przewodem 17 metrów do telewizora .według mapy google do nadajnika w linii prostej jest ok 1km .Odbieram wszystkie programy ,telewizor pokazuje wskazania 100/100 ,ktoś napisał w innym wątku że zbyt silny sygnał może być też problemem ,nie zaobserwowałam niczego dziwnego na obrazie i dźwięku .Czy rzeczywiście taki  silny sygnał w moim wypadku jest problemem czy może dojść do uszkodzenia telewizora 

Jeśli od nadajnika masz 1 km i anteny się w miarę widzą bez przeszkód to możesz zastosować antenę pokojową, lub pasywną bez wzmacniacza. Przy takiej odległości od nadajnika sama mocą można odbierać na kawałku kabla. Myślę że dipol który zastosowałeś też jest dobry. Przesterowań nie powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie może tak prosto , to Tobie się tylko wydaje że cuda są  w prostocie bo ma blisko nadajnik. 

 Nie każdy MUX nadaje z odpowiednią mocą wiec musi mieć antenę by zapewnić stały sygnał  a nie zależny od innych wpływów na byle czymś podłączonym jako antena. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem o czym jest dalsza dyskusja i rady. 

Padło pytanie o to czy przesterowany sygnał może uszkodzić odbiornik z równoległym podaniem że odbiór wszystkich kanałów jest dobry, bez zacięć. Zatem przesterowania dla tego odbiornika nie ma i to temat kończy :)

Wszelka kombinacja i ewentualne użycie w pomieszczeniu zamkniętym anteny pokojowej może sprawę pogorszyć. 

Nie każde rozwiązanie sprawdza się w innych warunkach. 

Jeśli działa obecne rozwiązanie nic nie ruszać, o odbiornik nie ma się co martwić. 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłam kupić mniejszą antenę do nadajnika jest blisko ale go nie widać bo budynki zasłaniają .Antena ma takie dwa reflektory po bokach można je ściągnąć wtedy będzie tylko taki prosty pręt o długości ok 47cm jak rozumiem wtedy sygnał będzie słabszy .Szczerze mówiąc nie bardzo się znam na jakiś tłumikach  chciałam najprostszą instalację ,jeżeli chodzi o obraz i dźwięk działa bez zarzutu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw w spokoju tą instalację jeśli Ci wszystko odbiera. Nie ma żadnego przesterowania dla Twojego odbiornika. Dipole o których mówisz to równie dobrze mogą być ekrany odbijające zakłócenia. Zależy jak ta antena jest skonstruowana.

Zaczniesz kombinować i pogorszysz sprawę. Działa, więc nie masz żadnego zmartwienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...