Skocz do zawartości

HD - Samsung H370G vs. Echostar 7100


cube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo brakuje mi takiego postu z konkretami, które pomogłyby podjąć decyzję co kupić czy Samsunga czy Echostara.

Czy ktoś kto ma doświadczenie z obydwoma produktami mógłby wypunktować za i przeciw dla każdego modelu?

Z góry dziękuję za pomoc. Na tej podstawie chcę dokonać wyboru.

 

PODSUMOWANIE

Samsung H370G:

ZA:

- brak problemów z tworzeniem własnych list kanałów

- rozbudowany system wyszukiwania kanałów

- nie "mrozi" obrazu

- bez względu na sposób połączenia tunera z TV , w każdej opcji połączenia jest możliwość obsługi foni pilotem od tunera

- nie ma problemów z dźwiękiem

- sprawniej działa

- wyszukiwanie kanałów, tworzenie list ulubionych i układanie ich jest dziecinnie proste i szybkie

- szybsze skanowanie transponderów

- EPG działa lepiej, no i jakby mniej się wiesza niż w Echostarze

 

PRZECIW:

- nie można zmieniać nazw kanałów czy przestawiać kolejności na głównej liście

 

 

Opinie subiektywne:

- ładniejszy wygląd

- sprawdzony

- pewniejszy

- funkcjonalniejszy

- markowy

- lepszy (bardziej ergonomiczny pilot niż w Echostarze

- "mimo że kiedyś byłem wrogo nastawiony do Samsungów - to jednak wybrałbym znów Samsunga !!!"

 

Echostar 7100

ZA:

- lepsze upskalowanie sygnału SD

 

PRZECIW:

- nie posiada funkcji telegazety

- przy zmienianiu rozdzielczości nie da się zobaczyć jaka została wybrana

- brak funkcji tworzenia list ulubionych

- znacznie większy pobór prądu

- podczas oblądania TV obraz potrafi się "zamrozić"

- brak timera

- brak stopklatki

- przy włączaniu bądź wyłączaniu może pojawić się trzask w głośniku TV

- problemy z DiSEqC

- USB- brak funkcjonalności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nikt z czytelników tego forum nie posiada tych dwóch tunerów jednocześnie , stąd nie ma wiążących odpowiedzi .

Są oddzielne strony z Samsungiem i Echostarem , poczytaj o tych tunerach i sam zdecydujesz , który tuner jest dla Ciebie bardziej odpowiedni .

Przyjemnej lektury i trafnego wyboru .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy zawodnik widac, bo nie chcialo sie przejrzec powstalych juz tematow.

po to jest temat od e7100 i po to jest temat o h370g zeby je przejrzec. na 100% w jednym lub/i drugim jest pytanie typu "czy dekoder X jest lepszy od Y". niestety czytanie męczy coraz więcej osob.

 

a jesli chcesz konkrety to idz do APSu (punktu sprzedazy cp). Tam powinni ci doradzic.

Sam doradzam takim klientom samsunga, bo jest 1) sprawdzony 2) ladniejszy 3) pewniejszy 4) funkcjonalniejszy 5) markowy

echostar to produkt, ktory nie powinien sie pojawic w ofercie z racji tego, ze gdy przejrzy się instrukcję, przyjrzy dekoderowi i jego menu, to uzna się, ze to sie juz gdzies wczesniej widzialo i ma sie racje. E postanowilo sprzedac to samo tylko z dopiskiem HD.

Wiecej masz w 2 wspomnianych wyzej tematach. wystarczy poczytac.

 

Reasumujac (bo zakladam, ze nie bedziesz czytac) - SamsungHD to jedyny dkeoder CP warty polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy zawodnik widac, bo nie chcialo sie przejrzec powstalych juz tematow.

po to jest temat od e7100 i po to jest temat o h370g zeby je przejrzec. na 100% w jednym lub/i drugim jest pytanie typu "czy dekoder X jest lepszy od Y". niestety czytanie męczy coraz więcej osob.

 

a jesli chcesz konkrety to idz do APSu (punktu sprzedazy cp). Tam powinni ci doradzic.

Sam doradzam takim klientom samsunga, bo jest 1) sprawdzony 2) ladniejszy 3) pewniejszy 4) funkcjonalniejszy 5) markowy

echostar to produkt, ktory nie powinien sie pojawic w ofercie z racji tego, ze gdy przejrzy się instrukcję, przyjrzy dekoderowi i jego menu, to uzna się, ze to sie juz gdzies wczesniej widzialo i ma sie racje. E postanowilo sprzedac to samo tylko z dopiskiem HD.

Wiecej masz w 2 wspomnianych wyzej tematach. wystarczy poczytac.

 

Reasumujac (bo zakladam, ze nie bedziesz czytac) - SamsungHD to jedyny dkeoder CP warty polecenia.

 

No cześć,

niestety jesteś w błędzie bo uważnie przeczytałem post dotyczący Samsung i Echostara jednak zwróć uwagę że np. temat Samsunga ma ponad 2 lata więc biorąc pod uwagę akutalizacje oprogramowania wiele opinii mogło się od tego czasu zmienić. Poza tym, na pewno nie jestem pierwszą osobą która stoi przed takim dylematem, a przyznasz że czytanie działów poświęconych Samsungowi czy Echostarowi trochę mija się z celem podczas gdy interesuje mnie konkret.

 

Tak czy inaczej dzięuję, za Twoją odpowiedź. Właśnie tego potrzebowałem.

 

Aha i żeby nie było że jestem darmozjadem to postaram się updatować ten post - pierwszy wpis z podsumowaniem.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kupiłem dzisiaj Samsunga - na razie super. Bardzo przyzwoicie chodzi, nie zacina się, kanały się płynnie zmieniają i wszystkie funkcje które miały być śmigają aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może funkcje Samsunga są po kilku poprawkach już lepiej rozwiązane a odbiornik bardziej funkcjonalny.

Do oglądania CP oraz reszty programów Astry i HB może być lepszym rozwiązaniem.

Wg mnie Echostar w porównaniu z tym pierwszym ma zdecydowanie lepsze upskalowanie sygnału SD (a rozdzielczość pokazuje mi TV). Bajerów nie potrzebuję do tego mam profesjonalne odbiorniki.

Najważniejsze, a tym się kierowałem przy podjęciu decyzji o zakupie, przy słabej sile sygnału, Echostar przynajmniej w paśmie Ku (pasma C jeszcze nie sprawdzałem) jest bezkonkurencyjny, testowane na 10 odbiornikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wcześniej już kilka dekoderów Echostara i wiem jak działa oprogramowanie EchoNAV oraz same dekodery. Oprogramowanie może jest bardziej przemyślane niż w Samsungach, daje więcej możliwości ale też często się wiesza no i sam dekoder dziala mniej stabilnie. W Samsungu H370G może nie można zmieniać nazw kanałów czy przestawiać kolejności na głównej liście to jednak samo wyszukiwanie kanałów, tworzenie list ulubionych i układanie ich jest dziecinnie proste i szybkie, skanowanie transponderów jest szybsze, EPG działa też lepiej, no i jakby mniej się wiesza (biorąc pod uwagę że każdy dekoder się czasem wiesza :D ) niż Echostary.

 

Podsumowanie: mimo że kiedyś byłem wrogo nastawiony do Samsungów - to jednak wybrałbym znów Samsunga !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. uaktualniłem pierwszy post w oparciu o wszystkie komentarze. Dzięki za pomoc.

kupiłem parę dni temu Samsunga i rzeczywiście nie mam żadnych problemów. Działa super. Obraz bez żadnych zarzutów a samo oprogramowanie nie sprawia żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam! Ja osobiście poleciłbym niezdecydowanym Samsunga HD. Mam go od miesiąca i jestem bardzo zadowolony.Trudno jest go zdobyć , bo są już wycofane przez CP. Mnie się udało.Po prostu trzeba podzwonić po APS-ach i jest duże prawdopodobieństwo że dostaniemy jedną z ostatnich sztuk z zapasów. Miałem wziąć jakiegoś Echostara HD,ale one teraz wszystkie bez możliwości tworzenia własnych list Ulubionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...