Skocz do zawartości

Dlaczego zrezygnowałeś/aś z N ???


_MICHAL_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Możnaby wiedzieć, gdzie napisałem, że mnie zbanowano? Nawet ostrzeżenia nie dostałem. Zresztą nie miałbym nawet za co dostać. Mam na koncie chyba tylko jeden post. Głównie zajmuję się czytaniem wypowiedzi innych. Zmiotła mnie po prostu jedną wypowiedź.

- Mój syn narozrabiał (nie pamiętam dokładnie co narobił, ale mniejsza z tym)

- To każ mu za karę oglądać Polsat

Nie wymaga chyba komentarza.

Co do Discovery HD - ja nie porównywałem do CP, ale do Sky Deutschland. Znalazła się platforma nowej generacji :lol2: Niemal wszystkie HD w Polsce odstają od tych w Anglii czy Niemczech. U nas idzie się po prostu na ilość. Jeszcze raz o tym bitrate

n - 8,5 Msymb/s

Sky Deutschaland - 20 Msymb/s

 

Janek92 czemu jako abonent CP krytykujesz platformę n porównując ją do SKY Deutschland? Lepiej chyba porównywać do tego co się zna, czyli w twoim przypadku CP. Wtedy jest to bardziej miarodajne. Dla twojej informacji dosył DHD Poland ma bitrate 17Mb/s w.... MPEG2 :/ Niemcy najwyraźniej mają lepszy bo puszczanie tego w 20Mb/s AVC nie ma sensu, sam przyznasz. Druga sprawa to jeśli już dokonujesz zestawienia podaj źródła. Pozwól że cię wyręcze.

 

SKY Deutchland DHD:

http://linowsat.com/0192/bitrate/6/130.html

 

N DHD

http://linowsat.com/0130/bitrate/1300/15032.html

 

Jak widać w przypadku n-ki podałeś (prawidłowo) bitrate średni, niestety w przypadku SKY Deutchland bitrate maksymalny. Budzi to moje podejrzenia co do bezstronności twojej wypowiedzi. Oczywiście w Niemczech mają lepiej, ale ja czepiam się nie tego a twojej tezy, że w n HD jest za darmo bo tak naprawdę go tam nie ma. Wracamy więc do tematu! Czy warto w CP płacić 6pln za to:

 

CP DHD

http://linowsat.com/0130/bitrate/7800/3103.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Discovery HD - ja nie porównywałem do CP, ale do Sky Deutschland. Znalazła się platforma nowej generacji :lol2: Niemal wszystkie HD w Polsce odstają od tych w Anglii czy Niemczech. U nas idzie się po prostu na ilość. Jeszcze raz o tym bitrate

n - 8,5 Msymb/s

Sky Deutschaland - 20 Msymb/s

Jak juz Ci napisali podales informacje o bitratach, a zapomniales o tym ze w n-ce uzywane sa kodeki MPEG4 a w Sky MPEG2, roznice wiec w bitracie nie swiadcza o gorszej jakosci, a biorac pod uwage maksymalne bitraty kanalow n-ka 12 Msymb a Sky 20 Msymb, smiem twierdzic,ze przy zastosowaniu nowoczesniejszej metody kompresji obrazu (MPEG4) obraz w n-ce jest conajmniej taki jak w Sky,a nawet moze go przewyzszac pod wzgledem jakosci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Możnaby wiedzieć, gdzie napisałem, że mnie zbanowano? Nawet ostrzeżenia nie dostałem. Zresztą nie miałbym nawet za co dostać. Mam na koncie chyba tylko jeden post. Głównie zajmuję się czytaniem wypowiedzi innych. Zmiotła mnie po prostu jedną wypowiedź.

- Mój syn narozrabiał (nie pamiętam dokładnie co narobił, ale mniejsza z tym)

- To każ mu za karę oglądać Polsat

Nie wymaga chyba komentarza.

Co do Discovery HD - ja nie porównywałem do CP, ale do Sky Deutschland. Znalazła się platforma nowej generacji :lol2: Niemal wszystkie HD w Polsce odstają od tych w Anglii czy Niemczech. U nas idzie się po prostu na ilość. Jeszcze raz o tym bitrate

n - 8,5 Msymb/s

Sky Deutschaland - 20 Msymb/s

 

Janek92 czemu jako abonent CP krytykujesz platformę n porównując ją do SKY Deutschland? Lepiej chyba porównywać do tego co się zna, czyli w twoim przypadku CP. Wtedy jest to bardziej miarodajne. Dla twojej informacji dosył DHD Poland ma bitrate 17Mb/s w.... MPEG2 :/ Niemcy najwyraźniej mają lepszy bo puszczanie tego w 20Mb/s AVC nie ma sensu, sam przyznasz. Druga sprawa to jeśli już dokonujesz zestawienia podaj źródła. Pozwól że cię wyręcze.

 

SKY Deutchland DHD:

http://linowsat.com/0192/bitrate/6/130.html

 

N DHD

http://linowsat.com/0130/bitrate/1300/15032.html

 

Jak widać w przypadku n-ki podałeś (prawidłowo) bitrate średni, niestety w przypadku SKY Deutchland bitrate maksymalny. Budzi to moje podejrzenia co do bezstronności twojej wypowiedzi. Oczywiście w Niemczech mają lepiej, ale ja czepiam się nie tego a twojej tezy, że w n HD jest za darmo bo tak naprawdę go tam nie ma. Wracamy więc do tematu! Czy warto w CP płacić 6pln za to:

 

CP DHD

http://linowsat.com/0130/bitrate/7800/3103.html

Akurat porównanie do Sky Deutschland to krytyka kanałów HD w Polsce, a nie tylko n. Błąd z bitrate - tak kiedyś podali na SatKurierze - dobrze pamiętam 20 Msymb/s. Jeśli już można naciągnąć DHD na kanał HD, to zarówno w CP, jak i w n jest on płatny. W n po prostu opłata jest ukryta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Zrezygnowałeś z N-ki? Widzę w Twoim podpisie tylko Cyfrę+. Jeśli tak to co skłoniło Cie do takiego kroku?

Wystarczy przejrzeć ten temat od początku ;)

Już wiem. Pierw powinienem przeczytać wątek, a potem pytać. Mea culpa. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Discovery HD - ja nie porównywałem do CP, ale do Sky Deutschland. Znalazła się platforma nowej generacji :lol2: Niemal wszystkie HD w Polsce odstają od tych w Anglii czy Niemczech. U nas idzie się po prostu na ilość. Jeszcze raz o tym bitrate

n - 8,5 Msymb/s

Sky Deutschaland - 20 Msymb/s

Jak juz Ci napisali podales informacje o bitratach, a zapomniales o tym ze w n-ce uzywane sa kodeki MPEG4 a w Sky MPEG2, roznice wiec w bitracie nie swiadcza o gorszej jakosci, a biorac pod uwage maksymalne bitraty kanalow n-ka 12 Msymb a Sky 20 Msymb, smiem twierdzic,ze przy zastosowaniu nowoczesniejszej metody kompresji obrazu (MPEG4) obraz w n-ce jest conajmniej taki jak w Sky,a nawet moze go przewyzszac pod wzgledem jakosci...

 

Tutaj muszę Janka bronić! Podaj źródło tej informacji bo przytoczone przeze mnie, wyraźnie mówi, że u :censored: jest MPEG4/AVC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry wątek.

miałem n-kę niemal 3 lata. głównie dla ich flagowych programów: tvn, tvn24, nsport.

zrezygnowałem, bo stali się jednak zbyt drodzy za to, co oferują: praktycznie tylko nsport z Ligą Mistrzów jest wyróżniającym się kanałem w swojej kategorii.

kanały filmowe są na n-ce beznadziejne, albo Ameryka (w dodatku nieświeża), albo Rosja (z ustawicznym powtarzaniem paru filmów) - klasowego kina europejskiego ilości śladowe.

a już wnerwiające na maxa było zrobienie z TVP Kultura kanału płatnego! jakim prawem?!

z ulgą w końcu przeniosłem się do c+ - sport ok. (choć nie ukrywam - LM mi brakuje!), canal+ - to jest jedyne w swoim rodzaju (świetne!) i pozostałe informacyjne też mam jak trzeba.

 

a co równie istotne: nie mam tego beznadziejnego nboxa już w chałupie, gdzie kanały ułożone przez jakiegoś pijanego świra fruwały wg jego widzimisię na liście - mówię o kanałach fta z Astry i HB. radio satelitarne praktycznie nie do wykorzystania - bo kto by pamiętał te szalone numery kanałów, jakie stacjom radiowym - wybranym wg gustu nie wiadomo czyjego! - ponadawał programista-świr.

 

teraz mam swój własny tunerek, czytający kartkę cyfry+, układam sobie kanały wg własnego upodobania, tv osobno, radio osobno - i w końcu mam poczucie normalności. bo JA w moim domu jestem użytkownikiem, oglądaczem i słuchaczem, ja sobie układam kolejność kanałów wg MOICH upodobań (i potrafię je zawsze znaleźć, gdy potrzeba!) - czego każdemu życzę.

 

nie przewiduję powrotu do n-ki, jesli jej kształt nie zostanie gruntownie zreformowany i jeśli nie pozwolą odbiorcom korzystać z odbiornika innego, niż te badziewne nboxy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Tutaj muszę Janka bronić! Podaj źródło tej informacji bo przytoczone przeze mnie, wyraźnie mówi, że u :censored: jest MPEG4/AVC.

 

Z wykazu Satkuriera

PREMIERE | tp. 75 | 11,915 H | 27500 9/10 | (DVB-S2) | NAGR3/NDS

PREMIERE HD | D |11,915 H| 27500 9/10 | 767 771 | NAGR3/NDS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba w to sam nie wierzysz, że są za darmo, po prostu są wliczone w cenę pakietu i płacą za nie wszyscy.

I o to chodzi. A nie jak w np. w C+ gdzie po pierwsze płacimy drożej za wynajem dekodera HD (oczywiście można kupić swój, ale to też swoje kosztuje), a potem zdzierają z nas drugi raz za każdy z osobna kanał HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canal+ i tak wychodzi taniej niz N dlatego zrezygnowałem z N-ki. Ogólnie kanaly HD w tej chwili to tragedia. Nie dosc ze kiepska jakosc to w kólko powtarzane te same programy, a N-ka ma oferte sportowa i filmowa kiepską Te kanały co mnie interesuja czyli Planete, National G , Canal+ sport, Canal+ film sa w Cyfrze dlatego wedlug mnie najlepsza oferte ma Cyfra+ i jeszcze jeden plus mam podzielena C+ na 3 telewizory w domu i każdy ogląda to co lubi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o to chodzi. A nie jak w np. w C+ gdzie po pierwsze płacimy drożej za wynajem dekodera HD (oczywiście można kupić swój, ale to też swoje kosztuje), a potem zdzierają z nas drugi raz za każdy z osobna kanał HD.

Gdy by cyfra miała w swojej ofercie tuner HD z możliwością nagrywania w cenie tego co proponuje n-ka dawno nym do cyfry przeszedł.. Ale skoro jest inaczej to mam n-ke i canal plus na razie za canal i pakiet podstawowy płacę 20 złotych miesięcznie ale za kilka miesięcy jak sie nic nie zmieni zostawia tylko sam canal ( za 25 złotych miesięcznie ) i n-kę 4 pakiety 48 złotych.. co w sumie da 73 złote miesięcznie.. Minimalnie drożej jak bym wziął do nk-i HBO..

Idealnym rozwiązaniem dla mnie jako klienta byłoby aby n-ka do swojej oferty dołączyła pakiet cal plus..

N-ka jak na razie dysponuje najtańszym dla klienta tunerem (nrrecorder) dla klienta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
I o to chodzi. A nie jak w np. w C+ gdzie po pierwsze płacimy drożej za wynajem dekodera HD (oczywiście można kupić swój, ale to też swoje kosztuje), a potem zdzierają z nas drugi raz za każdy z osobna kanał HD.

Gdy by cyfra miała w swojej ofercie tuner HD z możliwością nagrywania w cenie tego co proponuje n-ka dawno nym do cyfry przeszedł.. Ale skoro jest inaczej to mam n-ke i canal plus na razie za canal i pakiet podstawowy płacę 20 złotych miesięcznie ale za kilka miesięcy jak sie nic nie zmieni zostawia tylko sam canal ( za 25 złotych miesięcznie ) i n-kę 4 pakiety 48 złotych.. co w sumie da 73 złote miesięcznie.. Minimalnie drożej jak bym wziął do nk-i HBO..

Idealnym rozwiązaniem dla mnie jako klienta byłoby aby n-ka do swojej oferty dołączyła pakiet cal plus..

N-ka jak na razie dysponuje najtańszym dla klienta tunerem (nrrecorder) dla klienta

 

No to teraz masz kolego i dekoder i kanały HD za darmo (kanały HD są tak samo za darmo jak wcześniej w N-ce, ale to inny temat). Z drugiej strony zupełnie nie rozumiem tego podniecenia tym całym HD (a właściwie czymś co naśladuje HD). Mam full pakiet w cyfrze i tak naprawdę różnicę widać Na NGHD, APHD i w meczach Premiership transmitowanych w HD. Reszta to taki sam [beep] jak u was poza NGWilDHD, DiscoveryHD i LM. Ludzie są tak głupi, że jak słyszą że coś ma 12 kanałów w HD to im oczy wypali od różnicy w wyglądzie obrazu, a już zupełnie wymiękam jak ktoś mi mówi że widział 4 pancernych i psa w HD. Takim to tylko zastrzyk za ucho i do skipu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już zupełnie wymiękam jak ktoś mi mówi że widział 4 pancernych i psa w HD. Takim to tylko zastrzyk za ucho i do skipu.

 

No to Ty mięciuch musisz być straszny w takim razie :lol2:

 

4 pancerni byli kręceni na celuloidowej taśmie filmowej a tam rozdzielczość jest kilka razy wyższa od full HD. Zrobienie więc z tego HD to pikuś bo polega tylko na downscalu materiału źródłowego do niższej rozdzielczości :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Don Kaktus mało czyta po prostu. :lol: Tak Tak najlepsze scany robi sie z taśmy filmowej, nawet ultra Hd można z taśmy robić i jeszcze zapas jest dla nowszych wyższych rozdzielczości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez przesady z ta ULTRA Full HD ze starych tasm

:D

 

takie cuda mozna robic z nowymi tasmami - tzn. niezbyt dawno nagranymi

:D

 

stare tasmy sprzed 20 czy 30 lat sa porysowane, i nawet jak leza nieuzywane to tasma traci swe wlasciwowosci

 

poza tym sama tasma to za malo - 15 lat temu profesjonalne obiektywy z kamer na tasme celulozowa byly gorsze niz dzis w byle jakiej kamerze elektronicznej Full Hd za 3 tysiace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za 6 miesięcy zrezygnuje z n-ki bo oferta programowa jest dużo bardziej uboższa niż w cyfrze.. (mam obecnie obydwie platformy) . N_kę jak brałem to konkurencja nie miała dekoderów Hd PVR wtedy to była nowość dekoder PVR faktycznie spełnia swoje zadanie.. Ałe mam dostać z cyfry dekoder HD PVR to dwa pvr będą mi zbędne.. ( przynajmniej jeden)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...