Skocz do zawartości
  • 0

Tuner włącza się i wyłącza


Ganc2
 Udostępnij

Pytanie

Witam.

Instalacja TNK idzie dobrze do momentu podłączenia wtyczki z kablem koncentrycznym. Wtedy tuner co paręnaście sekund sam wyświetla naprzemiennie logo telewizji na kartę, po czym zielona dioda gaśnie, świeci się czerwona, ui telewizor przechodzi w normalny tryb. Kiedy wyciągnę kabel koncetryczny, wszystko jest dobrze.

Co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Tu masz dokładnie, ze zdjęciami, jak to zrobić https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=34&t=2893

Zauważyłem że nie mam takiej dziwnej folii w tym kablu, jak na tamtych zdjęciach, kabel jest na dodatek czarny :wink::shock:

ale to chyba nie robi różnicy, prawda ?

 

Nie rozumiem też co trzeba z tym kablem zrobić między zdjęciem 5 a 6. Przecież nie da się zrobić tak, by druciki nie stykały się z tym metalowym :crazy: Można je co najwyżej ciachnąć, ale to nic nie zmieni :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak masz go tak "obrobionego" jak jest na Twoim zdjęciu to na pewno nie będzie działać, kiedy ostatnio go używałeś? Do telewizji satelitarnej i nie tylko są dedykowane właśnie te białe kable. Radzę sprawdzić może na innym tunerze czy ten kabel jest sprawny albo iść z twoim tunkiem do np. sąsiada i zobaczyć czy działa.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

z całą pewnością odbierałem na tym kablu telewizję satelitarną, w latach 1996-1998 (orientacyjnie.) . Wtedy właśnie ten kabel użyty był po raz ostani. Wisiał sobie spokojnie i wisi do dziś.

Czasza również ma drobne wygięcie, ale nie przeszkodzi to chyba w odbiorze. Przynajmniej nigdy wcześniej nie przeszkadzało. Nie mam zamiaru wymieniać całej instalacji tylko dlatego że jest ona stara :wink:

Konwerter chyba też jest sprawny.

 

Niby dlaczego mój kabel miałby nie działać ?

 

Nie mam sąsiadów. Mieszkam w szczerym polu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najprawdopodobniej jest coś z instalacją satelitarną, ostatnio używana ponad 10 lat temu, to też na pewno będzie konwenter do wymiany z racji tego, że może nie obsługiwać wszystkich częstotliwości. Radziłbym Ci pojechać do kogoś kto ma sprawną instalację satelitarną oraz antenę ustawioną na satelitę HotBird i zobaczyć czy działa Twój tuner :)

A kabel może nie działać chociażby dlatego iż gdzieś mogła się dostać wilgoć. Instalację masz dość starą i należało by ją także sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wiadomo na 100% czy masz zepsutą instalację, to są przypuszczenia. Ale jeżeli chciałbyś ją podjąć do renowacji to musisz kupić:

1. Konwerter http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=27&id=658 <--- taki, jeżeli masz talerz 80 cm wzwyż, pozwala na odbiór Astry i HotBirda

lub taki: http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=23&id=1246 tylko HotBird

2. Kabel http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=31&id=641

3. Końcówki złącza typu F

Chyba, że chcesz całkowicie nową instalację to dodatkowo kupujesz nowy talerz, uchwyt do talerza oraz uchwyt do konwertera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Proponuję na początek wymianę kabla, może być jakiś najprostszy RG6U i pojedynczy konwerter.

Ceny - jak wyżej podał Tomek, czyli niezbyt dużo to wyniesie.

Proponuję tylko minimalne i niezbędne elementy do wymiany, zobaczysz co się będzie działo. Jeśli później będziesz chciał dalszej modernizacji instalacji (jak antena, odbiór z innych satelitów), to te elementy będą mogły dalej służyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

kabel na pewno jest już troszkę stary-ale na pewno do wymiany kwalifikuje się konwerter,i być może właśnie z jego powodu masz zwarcie w instalacji.na szczęście wszystkie dekodery obecnie produkowane mają w układzie zasilania konwertera zabezpieczenie przeciw-zwarciowe,z czego właśnie u ciebie jest objaw restartów dekodera.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ludzie, trzymajcie mnie, bo zaraz wyjdę z siebie.

 

Zgodnie z waszymi zaleceniami, kupiłem nowy konwerter. 20 złotych w d@#ę. Do tego 18 metrów kabla. Kolejne 24zł w [beep]ę. I wszystko to psu na budę.

Chyba jest trochę lepiej, bo przynajmniej za pierwszym razem natychmiast po podłączeniu kabla [na gorąco] dioda z zielonej migneła na czerwoną. Czyli musiało wykryć kabelek. Kiedy jednak wybieram wyświetlanie obrazu w formacie 4:3; i powinno przejść do menu gdzie pokazuje sygnał i jego siłę; tuner natychmiast się wyłącza .

 

Tak to wygląda:

http://www.youtube.com/watch?v=Ttkz5dsYctM

 

Złącze F jest raczej dobrze zrobione, ukręcone:

http://www.youtube.com/watch?v=AWaagmxMvTI

 

Z drugiej strony również czaszy nic nie dolega:

http://www.youtube.com/watch?v=auGilU4kwW0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Trochę za dużo tej żyły wystaje ze złączki ale wątpię aby to miało jakiś istotny wpływ.

Również przychylam się do opinii, że problem może tkwić w tunerze, uruchamiaj gwarancję.

Pieniądze wydane na nowe podzespoły instalacji nie są wyrzucone w błoto, są dobrze zainwestowane, przynajmniej instalacja posłuży dużej i pewniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Wyglada mi to na uszkodzenie zasilacza, jak nie siedzisz w elektronice to daj tuner do serwisu.
Również przychylam się do opinii, że problem może tkwić w tunerze, uruchamiaj gwarancję.

z tym mogą być problemy, paragon gdzieś mi się zakaraskał :oops:

 

Tuner działa całkiem normalnie [tj. wyświetla logo tnk, i menu instalacji], do momentu kiedy podłączę do niego kabel. Wtedy albo włącza się i wyłącza, albo jeśli jest się akurat w menu, nie da rady przejść do menu tam gdzie sie ustawia sygnał, bo całość się wyłącza.

 

A odciąć nadmiaru żyłki tak jak mówiłem wcześniej, po prostu się nie da - bo ta srebrna śruba po prostu zjeżdza z kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

"bo ta srebrna śruba po prostu zjeżdza z kabla."

Że jak? Znaczy F-ka jest luźno na kablu? Nie powinna być, F-ka założona na kabel powinna na nim pewnie "siedzieć". Na pewno masz odpowiedni kabel? 6,8 mm? Zmajstruj F-kę w takim rozmiarze aby nie spadała z tego kabla.

 

I znowu nic nie wiadomo, nie mam pewności czy na pewno dobrze zarabiasz złączki i czy kwestię połączenia można wykluczyć jako powód problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...