Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 254 Combo


Burito
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 10 miesięcy temu...

Napisałem do serwisu Fergusona gdzie opisałem problem z brakiem wyświetlania EPG na kanałach. Podesłali mi soft, który częściowo poprawił brak EPG na niektórych kanałach ale nie na wszystkich. 

Ten soft to 1.32B7 z 19.10.2021 r.

Edytowane przez Burito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam problem z Fergusonem Ariva 254 Combo, mianowicie kilka dni temu z listy kanałów zniknął mi MUX-6 nadający na kanale 48 (PKiN Warszawa) i EXP MUX BCAST nadający na kanale 23 (Warszawa Budynek WTT). Teraz po ponownym przeskanowaniu ręcznym lub automatycznym znajduje kanały z MUX-6 i EXP MUX BCAST ale nie zapisuje MUX-6. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, teraz mam kolejny problem z tym dekoderem, a mianowicie taki sam.

Tylko w chwili obecnej nie zapisuje kanałów z MUX-8 nadawanych w paśmie VHF.

Przy wyszukiwaniu ręcznym i automatycznym znajduje kanały wchodzące w skład MUX-8 ale ostatecznie nie ma ich na liście kanałów.

Siła i jakość sygnału na kanale na którym nadawany jest MUX-8 jest bardzo dobra.

W czym problem ? Może też w tej samej numeracji LCN ?

 

Troszeczkę pogrzebałem i zauważyłem, że MUX-8 nadający na kanale 7 w VHF "gryzie" się z MUX EXP BCAST nadającym na kanale 23 w UHF.
Jak ręcznie wyszukam MUX-8 to go znajduje i zapisuje kanały, a gdy dalej ręcznie chcę dodać MUX EXP BCAST to go znajduje ale już nie zapisuje.

Czyżby miały też ten sam LCN ?

 

edit. Trochę pogrzebałem i znalazłem, że MUX-8 i MUX EXP BCAST mają różne numery LCN ale zdarza się, że mają te same SID-y. Czy to może być problemem ?

"LCN nadawany jest poszczególnym kanałom w strumieniu DVB-T i DVB-T2/HEVC przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Organ ten ustala w Polsce także inne numery identyfikacyjne (zwane też parametrami sygnalizacyjnymi): ONID, NID, TSID oraz SID".

 

https://dvbt2wpolsce.pl/parametry-sid-i-lcn?highlight=WyJsY24iXQ==

 

6836430800_1707119449_thumb.jpg 9973357600_1707119454_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...