Skocz do zawartości

Zmiany od maja w C+?


PIOOLE
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie - w stopkach często podajecie,że posiadacie po dwie platformy - mam pytanie nie tyle o koszty a o to czy dekodery są podłączone pod ten sam konwerter ?

 

Jestem, podobnie zainteresowany rezygnacją z C+ (choć z zupełnie innych powodów) lub dokupienie CP ze względu na kanały sportowe. Zastanawiam się czy będzie potrzebny drugi talerz ( na którego nie ma za bardzo miejsca).

 

Co do samej podwyżki C+ to jestem zdziwiony że nie wszyscy abonenci zostali jednakowo nią obciążeni.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - w stopkach często podajecie,że posiadacie po dwie platformy - mam pytanie nie tyle o koszty a o to czy dekodery są podłączone pod ten sam konwerter ?

Konwerterem tym musi być konwerter typu Twin, czyli posiadający dwa wyjścia na dwa dekodery.

Zastanawiam się czy będzie potrzebny drugi talerz ( na którego nie ma za bardzo miejsca).

Nie, o ile wymienisz konwerter Single na konwerter Twin.

Skoro zamierzasz zrezygnować z Cyfry, to chyba będziesz miał problem rozwiązany i nie będzie potrzebna modernizacja :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwerterem tym musi być konwerter typu Twin, czyli posiadający dwa wyjścia na dwa dekodery.

 

No właśnie typu Twin - chciałem rozdzielić sygnał z jednego konwertera na dwa dekodery - jednak widzę, że już to można rozwiązać w inny sposób.

 

Skoro zamierzasz zrezygnować z Cyfry, to chyba będziesz miał problem rozwiązany i nie będzie potrzebna modernizacja

 

Nie do końca mnie zrozumiałeś - nad rezygnacją z Cyfry się zastanawiam - jak widać są ku temu dwie okazje, opisywane w tym wątku. Moja rezygnacja wiąże się z tym, że poza piłką nożną w C+ Sport to lubię też siatkówkę, która jest transmitowana przez Polsat Sport. Jak wiadomo, C+ raczej się nie przestawi na siatkę więc pozostaje zakup platformy, choćby w postaci pakietu Mini Max. Jak tu pisano - nie ma pakietu idealnego - stąd chyba u co poniektórych są dwie platformy.

 

Dzięki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja praktycznie oglądam tylko co to jest w CP w pakiecie familijnym oraz to co jest w dodatkowym pakiecie Film za 15.80. Teoretycznie nie ma sensu przepłacać jak za komfortowy+ (z którego teraz korzystam) muszę wydać ponad 63zł, mogę mieć trochę mniej ale za to co najczęściej oglądam za ponad 53zł. Comedy Central by się przydał w CP, ale nic nie wiadomo. Czasami warto podliczyć wszystko i jednak sprawdzić czy się przypadkiem nie przepłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że Cyfra decydując się na zmianę cennika i regulaminu dobrze się do tego przygotowala - spodziewa się zapewne, że są abonenci którzy będą chcieli coś ugrać. Pytanie - jaki jest koszt zatrzymania abonenta. Sama Cyfra w którymś z komunikatów przyznala, że promocje sporo ją kosztują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 zł. to cena promocyjna, aktualnie kosztuje 40 zł. bez promocji, docelowo po lipcowej podwyżce 42,90 zł. ;)

 

EDIT: Co do pytania o ile jest droższy to nie można powiedzieć. Aktualnie nie można już kupić pakietu Podstawowy bez "+". Teraz są tylko pakiety z plusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tutaj to powinna być ale.

 

Liga Mistrzów za 30 mln euro?

 

Lada dzień rozstrzygnie się, kto przez kolejne trzy lata pokaże w Polsce Ligę Mistrzów. O prawa walczą Polsat, TVP, nSport i konsorcjum Orange Sport z Canal+. Walka jest tak zacięta, że na stół być może trzeba będzie wyłożyć aż 30 mln euro

 

- Przetarg może rozstrzygnąć się nawet w tym tygodniu. 5 maja UEFA zaprosiła do drugiego etapu wszystkie stacje. Werdykt ma ogłosić w połowie miesiąca - mówi nam przedstawiciel jednej z telewizji.

 

Po tym sezonie wygasa licencja na transmisje dla TVP i nSportu. Trzy lata temu ITI kupił dla nSportu prawo do wszystkich meczów za 13,5 mln euro, TVP za 3,5 mln euro dostała pakiet dla stacji otwartej. Teraz - według ekspertów - LM miałaby być warta nawet 30 mln euro (ok. 130 mln zł), bo o LM biją się wszyscy gracze.

 

Faworyta wskazać trudno. Podobno jeszcze kilka tygodni temu był nim Polsat, ale wtajemniczeni twierdzą, że Zygmunt Solorz nie chce wydać na prawa więcej niż 20 mln euro. Polsat przez ostatnie trzy lata funkcjonował bez wielkiej piłki i jakoś sobie poradził. Solorz nie chce się wykrwawić, bo wie, że do gardeł skoczą sobie na pewno nSport i Canal+. - Dla ITI Liga Mistrzów to być albo nie być na rynku, bo nie mają żadnych innych atrakcji. Z kolei szef platformy Cyfra+ Bertrand Le Guern postawił sobie za cel zniszczyć konkurencję, odbierając jej najatrakcyjniejszy produkt. Wojna cenowa o pakiet kodowany pójdzie więc na noże - twierdzi osoba bliska przetargowi.

 

Canal+ w walce z ITI sprzymierzył się z Orange Sport, z którym współpracuje pokazując mecze polskiej ligi. TVP też ma wspierać po cichu francuską koalicję - zależy jej na pakiecie w stacji otwartej (jeden mecz w środę i skróty), a resztę jest gotowa oddać stacjom kodowanym. - Ale TVP gra na kilka frontów. Status quo, czyli podział z nSportem, też może ją interesować - usłyszeliśmy.

 

Języczkiem u wagi mogą być nowe technologie. UEFA stawia na interaktywność. Chce, by mecze były w internecie, a pakiet newsowy w komórkach. To znów najbardziej faworyzuje spółki francuskie. Za Orange Sport stoi TP SA (a za nią France Telekom), która jest właścicielem portalu Wp.pl, sieci komórkowej Orange i Neostrady (w niej można oglądać mecze Orange Sport). ITI ma Onet.pl, portal o największym zasięgu w Polsce. Najsłabsze atuty ma Polsat - nie ma ani portalu o dużym zasięgu, ani sieci komórkowej.

 

Źródło: Gazeta Wyborcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...