Skocz do zawartości

TECHNOMATE 1500 Cl+


marglos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam odbiornik Technomate 1500 Cl+. Zastanawialem sie czy na tym odbiorniku istnieje mozliwosc ogladanie polskiej cyfrowej tv typu: polsat cyfrowy, cyfra+. Odbiornik posiada wejscie na na karte typu smart card. Probnie wlozylem aktywna karte cyfrowego polsatu jednak po krotkiej inicjalizacji wyskakuje napis: Invalid smart card. Wiec w czym problem??? aktywna karta ktora pracuje na orginalnym odbiorniku nie chce pracowac na moim...Czy ktos w stanie jest mi poradzic czy wogole istnieje mozliwosc ogladanie polskiej tv na aktywnej karcie polsatu badz cyfry. Dzieki z gory za odp. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty Cyfrowego Polsatu są parowane z odbiornikami, więc nie ma szans, żeby karta wystartowała w innym sprzęcie po samym jej przełożeniu. Być może karta Cyfry+ ruszy, ale to zależy, czy odbiornik posiada oprogramowanie umożliwiające pracę czytnika z kartami Seca, czy może tylko Conax (wtedy powinna ruszyć karta Telewizji na Kartę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odp. Czyli tak... Jak sprawdzic jakie posiadam oprogramowanie? czy odpowiednie czy potrzebuje zrobic uaktualnienie. Wiem ze odbiornik posiada zlacze RS 232 (null modem) do podlaczenia z komputerem i uaktualnienia software. Jakimi programami posluzyc sie do tego celu i skad wziasc odpowiedni software. Pytam mam wiele...hehe bo kto pyta nie bladzi:) Pozdrawiam:) i z gory dziekuje za odp.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnalazlem na strone http://www.technomate.com odpowiednie oprogramowanie i software.Teraz pojawia sie kolejny porblem??? Jak prawidlowo wgrac soft i jak powinna przebiegac taka operacja. Bede Bardzo wdzieczny za zrozumiale wyjasnienie:) czyli tak "step by step.." Pozdrawiam

Mam pytanko dotyczace kabla ktorego potrzebuje aby polaczyc odiornik z komputerem. Wiem ze potrzebuje Kabla typu: RS-232C. Zastanawiam sie gdyz posiadam laptopa w ktorym nie posiadam wejscia tego typu...wiec co dalej...???Czy musze zrobic aktualizacje na komputerze stacjonarnym posiadajacym port typy RS-232C czy istnieje mozliwosc zrobienia upgrade softu z mojego laptopa.Jaki kabel do tego potrzebuje i jakich przejsciowek. Zamierzam kupic kabel na http://www.ebay.co.uk gdyz obecnie przebywa na terenie uk. Prosze o linki do odpowiednich kabli przejsciowek tego typu ktore bede musial zakupic w celach wgrania softu z laptopa. Z gory dziekuje. Pozdrawiam:)

 

Podaje tutaj dane dotyczace modelu i oprogramowanie czyli SYSTEM INFORMATION:

 

Model: TM-1500Cl+

S/W Version: 1.28 (Mar 08 2005)

H/W Version: 1.11

Boot Version: 1.01

CH Version: F003

 

I teraz nasuwa mi sie pytanie jakich aktualizacji potrzebuje aby moj odbiornik posiadal aktualne oprogramowanie i to wszystko co wyzej wymienilem??? Sprawa rozchodzi sie o bezkonfliktowe dzialanie z karta cyfry+. Dziekuje z gory za info. Pozdrawiam :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz RS-232 (tj. COM) w laptopie, to niedobrze, bo mogą być kłopociki. Musisz rozejrzeć się za przejściówkami USB-COM opartymi o chip Prolific. Jeśli trafisz dobrze (nie zaryzykuję wskazania konkretnych modeli - musisz się rozejrzeć po opisach), to po instalacji utworzą Ci się w systemie wirtualne porty COM i będziesz musiał taki wybrać w programie do ładowania oprogramowania. Do tego oczywiście kabel RS-232 z przeplotem.

 

Soft masz strasznie stary, informacji czy to UCAS, czy nie, nie ma niestety, więc nadal nie wiadomo, czy kartę C+ będzie czytać, po aktualizacji powinien.

 

W skrócie - ściągasz obydwa pliki z tego miejsca: http://www.technomate.com/software_upda ... -1500CI%2B następnie je wypakowujesz. Tuner podłączasz do komputera (ma być wyłączony z prądu zupełnie), odpalasz program, otwierasz plik z softem, wybierasz port, klikasz na Connect, dopiero w tym momencie włączasz tuner do prądu i soft powinien się ładować. Czekasz aż skończy, zamykasz program, odłączasz tuner i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ładowania softu: przy niektórych tunerach jest inna procedura, tuner ma być włączony na dowolnym kanale i wtedy, w oprogramowaniu uruchamiasz ładowanie oprogramowania, nie musi być oczywiście podpięty do anteny czy TV.

Zdarzyło mi się raz zmieniać soft przy Technomate i wydaje mi się, że to była procedura ta, co podałem wyżej. Nie był to jednak model 1500 CI+.

W każdym razie pamiętaj, że różne tunery mają różne procedury ładowania softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UCAS to skrót/oznaczenie uniwersalnego czytnika kart. Może być też używana nazwa MCAS, czyli multi czytnik. Czytnik UCAS pozwala na współpracę z kartami m.in. Seca, Conax, Viaccess, Cryptoworks. Informacja o tym zazwyczaj jest przy opisie technicznym tunera (ewentualnie oprogramowania do niego).

Ten Technomate ma właśnie najprawdopodobniej właśnie UCAS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...