Skocz do zawartości

Problem z DVB-T2 MUX2


Toby1910
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Mam problem i może wspólnymi siłami uda się go rozwiązać. Otóż zakupiłem antenę telewizyjna UHF 44/21-69 Tri Digit ze wzmacniaczem LNA-177 i zasilacz antenowy Spacetronik SPP-I12V45. Zamontowałem na wysokości okolo 5/6m od poziomu gruntu ustawiłem ją i wykierunkowalem według programu DVB-T Finder na nadajnik Łódź Zygry. Nadajnik oddalony jest od mojego miejsca zamieszkania o 52km w linii prostej (miejscowość mierzynów gm Rusiec). Wszytko udalo się ładnie ogarnąć. MUX1, MUX2, MUX3, MUX5 wskazywały wartości: siła 85-90% jakość 90% BER 0.00e-06, zaś MUX8 nieco słabiej ale i tak obraz wyświetlany był bez zakłóceń. Ustawiłem to podczas tegorocznych mrozów ( tydzień temu) do przyjścia odwilży wszystko było super i byłem bardzo zadowolony niestety jak zrobiło jest na dworzec ciepłej (plusowe temperatury) tak MUX2 przestał działać (brak sygnału) a MUX1 dział ale gubił sygnał. Ponowienie próbowałem ustawić antenę ale niestety z niezbyt zadowalającym skutkiem. Metodą prób i błędów wykierunkowalem antenę tak aby uzyskać jak najlepszy sygnał na MUX2 i udalo się go złapać ale siła u jakoś sygnału jest Bardzo kiepska. MUX1 jest i całkiem dobry bo 80/70%. Ale przy takiej antenie MUX2 też powinien ładnie działać tak jak podczas mrozów. Proszę o pomoc.

P.S Wszystkie kierunki sprawdziłem Góra Kamieńsk, Częstochowa - Wręczyca a nawet Kalisz i niestety na każdym nadajniku problem z MUX2 wstępuje. Inne MUXy działają bez zastrzeżeń. No może MUX1 nie jest idealny ale sygnał jest na tyle dobry że wystarczy aby komfortowo oglądać programy z niego nadawane.

-

Edytowane przez Toby1910
Błąd w temacie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Toby1910 napisał(a):

miejscowość mierzynów

 

2 godziny temu, Toby1910 napisał(a):

Wszystkie kierunki sprawdziłem Góra Kamieńsk, Częstochowa - Wręczyca i niestety na każdym nadajniku problem z MUX2 wstępuje

Z analizy wynika, że do nadajników masz korzystny profil terenu, ale praktycznie w każdym przypadku jesteś na granicy ich zasięgów.

Prawdopodobnie padłeś ofiarą tzw. "SyFeNu". Jeżeli tak jest, to jedynym wyjściem jest takie ulokowanie anteny, by odbierała dobry sygnał z nadajnika na który jest skierowana, a równocześnie w miarę możliwości była osłonięta przed odbiorem z innych nadajników, które nadają na tych samych kanałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...