Skocz do zawartości

Czasza, konwertery...


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Ostatnio zdecydowałem się powrócić do telewizji cyfrowej a mianowicie do FTA, ostatnio taką telewizje miałem 10 lat temu. Wrażenia są niesamowite, bardzo dużo kanałów w formacie obrazu 16:9 i dźwiękiem Dolby Digital :D W chwili obecnej mam zestaw nastepujący:

- Czasza od Cyfry +

- Jeden konwerter ustawiony na astre, firmy nie pamiętam ale to niemiecka produkcja dostałem go od wujka razem z tunerem. Mam jeszcze drugi konwerter firmy Sharp, ale nie modelu nie pamiętam.

- Tuner Zehnder DX 400 D

A więc pisze dlatego, że chce zmienić obecna czasze cyfry na wiekszą. Chce zamienić ja na 130cm, mam taką ale jest problem. Jest troche zardzewiała, chce z niej zedrzeć farbe i pomalować na nowo. I właśnie jaką to farbe teraz kupić? Drugi problem, jaki dokupić 3 konwerter? Następne pytanie to, jaki kupić Diseq żeby odbierać Astre 19,2, Hot Bird 13 i Atlantic Bird 12,5 ? Jak to wszystko do w jedną spójną całość zebrać i jaki mniej więcej będzie koszt dokupienia tego co mi potrzeba.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był wątek o odnawianiu i malowaniu anteny - poszukaj.

Sprawa konwerterów - temat rzeka, można pisać i pisać. Wybierz coś "markowego" jak Maximum, Inverto...

Na jednej antenie nie osiągniesz tego co chcesz, AB 12,5 West jest zbyt daleko od HB oraz Astry aby myśleć o zezie, na tego satelitę będziesz musiał zainstalować osobną antenę (np. ta od Cyfry).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zgadza się.

 

Oczywiście będą potrzebne odpowiednie uchwyty zezujące czy przełącznik DiSEqC. Przełącznik w wersji 4/1, firmy tez jakiejś "markowej" np. Globo.

 

W przełaczniku zostanie jedno wejście wolne (planujesz 3 pozycje satelitarne) także może kupić jeszcze jeden konwerter i uchwyt i powiększyć o odbiór z jeszcze jednej pozycji. Oczywiście zamocować ten czwarty przy antenie 130 cm. Możesz mieć np. Siriusa przy ustawieniu anteny centralnie na HB lub Astrę 28,2 East ustawiając antenę na Astrę 19,2 East. To tylko przykłady, można wybrać coś innego ale warto rozważyć "pełne" wykorzystanie sprzętu (oczywiście w granicach możliwości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, Nie chcę zakładać nowego tematu więc pytam tutaj. Czy ktoś się orientuję gdzie można by kupić czaszę 110 w kolorze ceglanym. Szukam i szukam i oprócz hollexu nic nie znalazłem a tam cena trochę za wysoka. dzięki za odpowiedz.pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam, uznałem, że nie ma sensu zakładać tematu więc zapytam tutaj. Otóż posiadam obecnie zamontowany konwerter Quad na 4 tunery natomiast w domu, w szufladzie mam także pojedynczy konwerter, który miałem zakładany gdy podpisałem umowę z Cyfrą - jakieś 4 lata temu. Nadszedł moment, że się zdecydowałem na zrobienie zeza na Astrę. Posiadam antenę 80 C+ HD. Wyposażyłem się już w przełącznik diseqc 2.0. I teraz tutaj pytanko... czy konwertery dzielą się na te, które odbierają np. z Astry i na te które z HB oraz jeszcze na inne, które odbierają z innych pozycji? Czy też będę mógł do zeza zastosować ten pojedynczy konwerter, który miałem zakładany 4 lata temu i ustawić go na Astrę przy tym drugim konwerterze Quad? Czy może tamten pojedynczy konwerter nadaje się wyłącznie do odbioru z HB? Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale głównie będę odbierać kanały HD z Astry - robię zeza ze względu np. na TVP HD itp. Proszę o pomoc. Będę wdzięczny. Pozdrawiam serdecznie. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam , zastanawiam sie nad tym konwektorem >>>> http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=98&id=830 a najbardziej jakie pytanie mnie meczy , ( wady jego) czy naprawde ma problem z poparyzacjami V i H , dodam ze czesto grasuje po orbicie wiec szkoda troche stracic co niektorych kanalow .......... Ewentualnie czy bedzie dobrze spisywal sie na zezie czasza 110cm ( jesli faktycznie ma problem z V i H to moge go tak dac) ..

 

 

Dziekuje i Pozdrawiam oraz Wesolych Swiat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy na rynku istnieje uniwersalny i bezawaryjny LNB do jednoczesnego odbioru sygnałów z polaryzacji liniowych i kołowych. No niech ktoś się wypowie kto testował i wie. W sumie i mi by się przydała taka zabawka :mrgreen:

 

Można też samemu zrobić taki konwerter przy użyciu kawałka plastiku, który wprowadzamy w falowód. Ale i tu niestety może być (a raczej będzie) osłabiona polaryzacja liniowa. Można regulować tzw. metodą prób i błędów i dążyć do najlepszych efektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są nawet 3 w 1 .... ale to kawy rozpuszczalne. :) Konwerterów niet. :)

Konwerter na polaryzację kołową będzie odbierał polaryzację liniowa ale z dużym tłumieniem. Tak samo jak normalny liniowy transpondery kołowe - zależy to od transpondera, mocy i tak dalej.

Zgadza się, mam dwa przerobione, na każdym polaryzacja kołowa i liniowa zachowują się inaczej.

 

Konwerter "z wkładką" mam wrzucony na "zezie" 6 stopni od centralnego, ustawię się na pozycję 30E i jest odbiór z 36E ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich forumowiczów ...

 

Nie będę zakładał nowego wątku, więc napisze tutaj. Zamierzam w najbliższym czasie zakupić sobie zestaw do odbioru kanałów FTA (z HB i Astry) a w przyszłości może kupię jeszcze moduł C+ lub CP. Poczytałem trochę na tym forum o różnego rodzaju sprzęcie i wyszedł mi taki oto zestaw: Ferguson FK 7900 UCI, antena Famaval 80SP grafit ( http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=20&id=786 ) i konwerter Monoblock Inverto Black Pro ( http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=27&id=1348 )... i z tym ostatnim elementem tego zestawu nasuwa mi się pytanie: Czy ten konwerter będzie się nadawał do telewizji o standardowej rozdzielczości (SD) (nie HDTV) :?: Z opisu tego konwertera wynika, że jest idealny do HDTV i nboxów... :? Jestem laikiem w tej dziedzinie :shock: i dlatego pytam... Jeżeli by się nie nadawał do standardowej rozdzielczości :/ , to miałbym prośbę o doradzenie mi pod względem cenowym jak i sprzętowym, jakiego innego monoblock'a mam kupić do SDTV :?: Będę bardzo wdzięczny za pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba za mało poczytałeś, jesteś całkowicie pewien, że chcesz akurat ten tuner? :>

 

Antena + konwerter = OK.

Wybrałeś antenę z "niższej" półki, a konwerter z "wyższej".

Konwertera oraz anteny kompletnie nie interesuje co podłączysz (jaki tuner) z drugiej strony kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat Ferguson'a FK 7900 UCI z tego co czytałem, zdania są podzielone... :? Dobrze jeszcze piszą o modelu 6900 ale nie ma wejścia na moduł :/ a mi zależy aby miał czytnik wbudowany i wejście na moduł...

Myślałem jeszcze o Fergusonie z serii Ariva ale dla mnie są trochę za drogie :shock: ...A jaka by była dobra alternatywa dla 7900 UCI :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...