Skocz do zawartości

Czasza, konwertery...


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki wielkie :brawo: jednak się zdecyduje może na Globo 7300 :wink: , jeszcze poczytam :smile: ... Podobny ma interfejs na panelu tylnym i jest troszkę tańszy niż Ferguson 7900 :o ... Dzięki wielkie jeszcze raz za radę z dekoderem i rozwianie moich wątpliwości odnośnie konwertera... :jupi:...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam, chcialbym kupic konwerter monoblock twin i mam w zwiazku z tym pytanie: ktory Waszym zdaniem bedzie lepszy (mozna sprawdzic np na allegro)?

1. Twin GT-TMO40

2. Monoblock Twin GI-206

Podobaja mi sie one tez ze wzgledu na to, ze nie maja z tylu takiej wielkiej pionowej "sciany" jak niektore, np inverto:) Oczywiscie wyglad nie jest najwazniejszy i jestem takze otwarty na inne propozycje, takie sensowne, ze sredniej polki :)

Obecnie jestem posiadaczem 3 konwertetrow GI single (zmieniam, gdyz chce podlaczyc 2 TV) i nie mialem z nimi problemow, dlatego sklaniam sie ku tej firmie (jednak pewien sprzedawca zasugerowal mi ten pierwszy, dlatego prosze o opinie).

I jeszcze jedno pytanie, czy po wymianie musze liczyc sie z duzo slabszym sygnalem z satelit? Kazdy konwerter osobno mozna ustawic dokladniej, a jak bede mial jeden podwojny, to troche zakres regulacji sie zmniejszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.Kol.@szczery 7 uściślij,proszę,pytanie do jakiej wielkości czaszy szukasz monoblock'a.To ważne.Kąt ok.sześciu stopni /czyli np.dla pary Astra-Hot Bird/daje dla różnych wielkości czasz różną odległość pomiędzy oświetlaczami (lub promiennikami,proszę niektórych kolegów !) konwerterów,pewien rozrzut jest dopuszczalny,ale tylko do pewnego stopnia.Dlatego do naprawdę dobrej instalacji zaleca się jednak tradycyjny "zez",z indywidualnie ustawianymi konwerterami.Jeszcze bardziej dotyczy to prawidłowego ustawienia skrętu,który niesposób ustawić w pełni precyzyjnie dla obu satelitów w monoblock'u.Równięż awaria jednej tylko sekcji monoblock'a zmusza nas do wymiany całego urządzenia,podnosząc koszty naprawy,tym bardziej,gdy mamy do czynienia z twinem lub quadem.Najważniejszą zaletą monoblocka jest prostota montażu.Jednak trzeba szukać konkretnego modelu do konkretnej wielkiości anteny,oczywiście również do żądanej pary satelitów,bo te mają różne odległości kątowe.Po części już sam na swoje pytania prawidłowo odpowiedziałeś.Gdybyś więc zdecydował się na monoblock'a,to pamiętaj,że sygnał z Astry jest silniejszy,więc raczej dbaj o jak najlepsze ustawienie H/B.Poczytaj też trochę o monoblock'ach chociażby na stronie Hollex-u,zobaczysz,że są dedykowane do różnych wielkości czasz..Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Mam takie pytanie, z jaką najmniejszą czaszą anteny satelitarnej spotkaliście się ?

 

Ja miałem kiedyś antenę Technisata o rozmiarze czasy 55 cm, ale chyba są jeszcze mniejsze, ostatnio widziałem anteny kempingowe o rozmiarze 35 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Zbliża się czas modernizacji mojej anteny (w tej chwili to 85-90 cm z.. 1995 roku?), bowiem monoblock trzyma się ledwo na taśmie izolacyjnej, a rdza na mocowaniu anteny jest już dość niepokojąca.

 

W związku z tym mam pytanie jaka czasza będzie najlepiej współpracowała z monoblockiem Inverto twin?

 

Myślałem nad aluminiowym Famavalem - lepiej wybrać 80 cm czy 90 cm? Czytałem, że na 90 cm monoblock już nie jest taki efektywny jak przy 80 cm i odbije się to gorszą jakością. Prawda to?

 

Nie zależy mi na innych pozycjach satelitarnych niż Astra 19,2* i Hot Bird 13*.

 

Ładnie prosiłbym ewentualnie o inne cenne wskazówki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wybrać jednak 80 cm, bo większa 90 cm antena nie będzie dobrze współpracowała z monoblockiem, Famaval to dobra antena w przystępnej cenie, Ja używam anteny Triax TD78 razem z monoblockiem Maximum Pro Line V-21 i jak na razie nie ma żadnych problemów, nawet kanały HD chodza płynnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...