Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miesiąc mówiąc szczerze przeciętny. Liczyłem na "Nieznajomych" i "Chłopaki też płaczą". Ten pierwszy pewnie będzie w październiku. Być może w Halloween. Nie ma chyba żadnej premiery z Foxa. Tylko powtórki ( 'Płytki facet'). A szkoda, bo mogliby dać "Zdarzenie" albo "Z archiwum X: Chcę wierzyć".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canal+ ma podpisane umowy z Universal Pictures, 20th Century Fox, KinoŚwiat, Gutek Film. Ponadto chyba jeszcze z Monolithem, SPI i Best Filmem i Vivarto. HBO z Warner Brothers, Columbia Sony, Disney'em, Vision oraz zdarzają się produkcje również z Monolithu i Best Filmu ( "Słodka jak cukierek", "Zakochana Jane", "Motyl i skafander"). Natomiast Nka z DreamWorks, Paramount oraz MGM.

A tak na marginesie, gdzie można się spodziewać produkcji z 2007 r. pt. "To nie jest kraj dla starych ludzi" ? Będzie on na HBO czy nfilmie ? Bo na C+ go nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to są fakty - zero złośliwości, przejrzyjcie repertuar Canal...sami się przekonacie

Kiedyś na Canal + było full hitów, aż miło się oglądało, po 9 latach dałem na luz z tą platformą bo zamiast podnosić poziom, podnosili ceny za abonament...

Filmy które puszczali powtórnie i nadal tak robią, nazywali szumnie premierami...

Co dzień premiera...? Konia z rzędem temu kto tam wyczai 30 premier, ale magia reklamy jak widać skutecznie napędza naiwnych...

Cyfrze jedynie można pozazdrościć paru dobrych kanałów...NGC,Planete, Foxlife czy Reality

Niestety sam Canal + odcina na dzień dzisiejszy kupony dawnej świetności...ale to już jest problem abonentów, nie mój...

 

Gdyby nie Nka, do dziś nie wiedzieli byście co to HD...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Spoko. Na Canal+ jest od groma powtórek, ale premier też jest trochę, a co do 30 premier to myślę, że tą liczbę wyciągną chociażby dlatego, że np. przy każdym premierowym odcinku Mentalisty jest napisik PREMIERA. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cosanostrabekola Ty myślisz że te 3 wytwórnie które dają około 30-40 góra premier rocznie dadza N-film tyle premier. Bedzie sredno 3-5 premier w miesiącu i tyle. Reszta wytwórni dużych i niezaleznych jest podzielona między Canal+ i HBO. Obie stacje wiedzą że gdyby teraz cokolwiek straciły na rzecz innej stacji to byłby poczatek ich końca. Niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konia z rzędem temu kto tam wyczai 30 premier

 

Trzydziestu topowych premier filmowych nigdy nie ma, ale 22, 23 to standard i jeśli tak bardzo chcesz to jestem w stanie napisać Ci dwadzieścia jeden premierowych produkcji sierpnia w Canal+.

Co do Nki. Wpadnij tu pod koniec roku i napisz komentarz odnośnie repertuaru nfilmów, HBO i wspomnianego przez mnie C+.

Gdy ITI uruchomi te kanały bankowo będzie zachwyt i hurra optymizm, a później to samo co w innych kanałach premium. Kilkanaście premier, tona powtórek. Bo co takiego innowacyjnego może Pan Raczek wymyślić w tym względzie ? Mam zarówno Twoją umiłowaną Nkę jak i Cyfrę i muszę Ci powiedzieć, że większość filmów z utraconych wytwórni z roku 2009 już obejrzałem . Jeśli chcesz zobaczyć ile tych produkcji naprawdę jest, wejdź na IMDB, zobacz plany poszczególnych wytwórni filmowych aż do 2012 roku i przekonasz się, że na tym polu bezkonkurencyjne są te studia, z którymi ma podpisane umowy C+ (Fox, Universal). Nie liczę oczywiście tych mniejszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja cos takiego zauwazylem w innym portalu Umowa z Paramount obowiązuje od stycznia 2009 roku i gwarantuje ITI Neovision wyłączne prawa do dystrybucji Pay TV. Z kolei umowa z DreamWorks obejmuje wszystkie produkcje, które mają swoją premierę w USA od stycznia 2009 roku. Filmy te będą dostępne w telewizji "n" na wyłączność.

Z tego wynika ze dreamwrk maja na wylacznosc calokowita a Paromount tej firmy filmy moga sie pojawiac w innych platnych kodowanych programach filmowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic takiego nie wynika :D

Zarówno Paramount jak i Dreamworks są na wyłączność w n. Różnica między nimi jest tylko taka, że z Paramountem obowiązuje od 2009 roku (czyli filmy od 2007 roku), natomiast umowa z Dreamworksem zakłada emisję filmów wyprodukowanych po 2009 roku (czyli pierwsze premiery pojawią się raczej w 2010 roku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o ilosc premier na kanalach premium to nie sa juz czasy jak kiedys gdy C+ czy HBO albo FilmNet reklamowaly sie sloganem "365 premier w roku" - to juz historia.

 

A co do nFilm 1/2 to tez sie zastanawiam ile tych premier bedzie tym bardziej, ze maja byc 2 kanaly (podobno w HD) - cos cienko to widze, ale moze maja jeszcze jakiegos asa w rekawie.

 

Ciekawi mnie co wykombinuja C+ i HBO by uatrakcyjnic swoje ramowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie można się spodziewać takich filmów jak "Różowa pantera 2" czy "Opór" ? Na Stopklatce pisze, że pierwsza pozycja to Sony ( myślałem, że MGM) a druga to Monolith. W USA "The Defiance" Zwicka dystrybuuje Paramount Vantage. Czyli będzie tak: HBO, Canal+ czy obie produkcje trafią do Nfilmów ? Podobny przypadek jest z "Księżną", która u nas była wypuszczona pod auspicjami Best Filmu i będzie w Canal+ ( tak pisał Admin forum) a w Stanach to również był Paramount.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, masz rację ale zauważ iż na chwilę obecną wszystko jest już przetasowane jeśli chodzi o dystrybutorów i wytwórnie. Zatem jak to sobie wyobrażasz ? Skąd Nka będzie brała kino spoza Ameryki, skoro Gutek Film, AP Manana czy Vivarto współpracują na chwilę obecną z Canal+ i Ale Kino ? Pozostaje Monolith, Kino Świat, Best Film, Vision i TIM Film Studio ale jak wiesz produkcje stamtąd są zarówno na HBO jak i C+( może oprócz TIM'a).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komuna nikogo nie oszukała przecież wszytko było w sklepach.... tyle że niedostępne ;-)

A wracając do wątku, to niepotrzebnie zasłaniasz się cynizmem, nikt nie zarzuca że kanał Nfilmy nie będą nadawać.

To nad czym toczy się dyskusja, to czy będzie to wystarczająco dużo contentu premium?

A przy obecnie podzielonym rynku, zdobycie go nie będzie ani łatwe ani tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nFilm1 to filmy fabularne

nFilm2 to seriale...

Na jakiej podstawie tak twierdzisz?

Po pierwsze, to że nka ma prawa do jakiś seriali w nScrenie nie oznacza, że może je pokazywac na zwykłych kanałach. AXN i Fox Life mają mase seriali z prawami do pierwszej emisji w TV.

Po drugie, jeżeli tak by było to wtedy po co im nScreen? chyba że z niego zrezygnują, a produkcje przeniosą do nFilmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...