Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Argument trochę chybiony bo jeżeli film będzie przynosił zyski to będą wychodziły uciec z więzienia 1, uciec z więzienia 2 itd. Tak jak Rocky musiał 6 razy wstawać do walki, Rambo, Neo ratować ludzkość przed maszynami , Bond przed Rosjanami, Jedi przed ciemną stroną mocy, terminatory będą chciały zabić Connora. Tak i w serialach wiadomo, że jak serial ma sporą oglądalność i przynosi zyski to powstanie więcej sezonów i scenarzyści coś wymyślą by wydłużyć serial. Plusami serialu jest to że trwa koło 40 minut i nie trzeba marnować 2 godzin tak jak oglądając film. I nie prawdą jest że seriale są o niczym. Mają jeden główny wątek, który toczy się przez cały sezon i poboczne wątki, które albo wyjaśniają się w jednym odcinku albo w kilku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość seriali jest o niczym.Jest dla ludzi o kiepskim guście,a taki ma większość ludzi,niestety.Jeśli tego nie rozumiesz,nie ma sensu się spierać.Na szczęście obok durnych seriali w telewizji można,choć coraz trudniej,znaleźć coś ciekawego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego uważasz, że są o niczym? Jeżeli oceniasz Lostów czy Prison Breaka po paru odcinkach, że są o niczym to nic dziwnego bo te seriale mają mieć odpowiednio 6 i 4 sezony. To tak jakbyś skreślał film po 10% długości filmu twierdząc, że jest o niczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ciesze się, że mam kiepski gust jak większość jak napisał kolega pirx, dzieki temu na HBO z przyjemnością i w HD oglądałem Californication, Czysta krew i inne a dziś startuje kolejny serial Big Love III (trzy na jednego) o mormonie poligamiście o 20:10 też w HD czego nie zaznaczono w programie stacji. Prawdopodobnie na HBO już teraz wszystkie nowe seriale będą w HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Pawop, fakt, że seriale ogląda więcej ludzi to nie znaczy, że są czymś lepszym niż filmy. I problemem jest, że ludzie zaczynają coraz bardziej interesować się papką intelektualną niż kulturą wysoką jak nigdy przedtem.
Jeśli interesuje cię kultura wyższa to odejdź od telewizora i przestań oglądać te swoje filmy tylko idź poczytaj książki. Filmy można też uznać że są be, nie nie pozwalają tak jak książki np. rozwinąć wyobraźni. Albo obejrzyj sobie Teatr Telewizji, to jest rozrywka na bardzo wysokim poziomie kulturalnych. Jak ktoś woli oglądać seriale to niech ogląda, a nie pisz że są papką, są po prostu seriale zarówno gorsze jak i lepsze seriale tak jak filmy.

 

Ja np. bardzo lubię oglądać na Canal+ serial Gdzie Pachną Stokrotki, bardzo ciekawymi produkcjami są także seriale typu Rodzina Soprano, czy Uśpiona Komórka, jak człowiek chce się rozlużnić to takie seriale jak Weeds, My Name is Earl czy Scrubs są dla mnie idealnym wyborem.

Osobiście nie mam za dużo czasu żeby przysiąść przy TV (w tygodniu praca, na weekend uczelnia) i oglądnąć za jednym zamachem cały 2 godzinny film, a oglądanie takiej produkcji "na raty" nie jest za dobrym rozwiązaniem. Zresztą jestem wtedy zbyt zmęczony aby przebierać między wieloma filmami żeby oglądnąć coś strawnego bo jest wiele tandety, a przy serialach wiem co mogę się spodziewać po danej produkcji jak kontynuuję jej oglądanie. Zakładając że w połowie jakiegoś filmu dojdę że nie jest on za ciekawy i skończę jego oglądanie, to automatycznie okazuje się że moja ostatnia godzina została zmarnowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie chodzi tylko o to,że dla człowieka nie lubiącego seriali,w tv o ludzkiej porze nic nie ma.Dlatego zainwestowałem w platformę.I niepokoi mnie,że kanały typowo filmowe,także zaczynają nadawać to serialowe badziewie.Dla mniejszości nie ma żadnej alternatywy.A gustem,zwłaszcza kiepskim,nie warto się chwalić.Bo kiedyś może być wstyd.I nie chce mi się już tłumaczyć dlaczego seriale są be.To po prostu się czuje i wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toteż się nie chwalę.A dlaczego niby mam chwalić coś ,czego nie lubię,wręcz nienawidzę,bo kiedy nie włączyć tv,to leci to badziewie?Przecież nikomu nie bronię oglądać seriali,zresztą trudno ich nie dostrzec.I nie zmuszam do oglądania filmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ciekawi mnie jedno... dlaczego w programie TV na stronie internetowej HBO przy większości, lecz jednak nie wszystkich filmach jest na obrazku informacja: ''EMISJA RÓWNIEŻ W HD!'' skoro wszystkie filmy na HBO HD są nadawane w HD? Nawet na stronie Cyfry w Programie TV na HBO HD przy każdej pozycji filmowej jest znaczek informujący o emisji w HD... Zatem o co tutaj chodzi?? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedź jest prosta.... większość filmów na Canal+ HD i HBO HD jest up skalowana do formatu HD a nie jest to czyste hd... poprostu 16:9 w lepszej jakości...

:wink:

Oczywiście to wprowadza w błąd widza bo nie wie czy to HD a czy nie... po mojemu znaczek HD powinien pojawiać się tylko wtedy kiedy takowa audycja leci... ale te praktyki w polsce są dobrze znane,choćby z TVN HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za mały OT, ale... na Nat Geo HD chyba tego nie robią? Ponieważ tak patrząc to wydaje mi się, że na NGC HD wszystkie programy lecą w prawdziwym HD... :wink:

Jestem ciekaw, kiedy nadejdą takie czasy, że oba kanały CANAL+ HD będą całkowicie tj. wszystkie pozycje programowe nadawać w HD... Kiedyś od czasu do czasu nadawali w 16/9, teraz nadają w tym formacie non-stop to być może będzie tak i z HD... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Sorki Panowie, Canal+ Film HD i HBO HD nie oznaczają upscali jako HD, od niedawna (ok 1 miesiąca)na stronce HBO są podawane informacje, który film jest w HD a który nie, wcześniej faktycznie wszystkie filmy w HBO HD były zaznaczane jako HD w programie na stronie Cyfry+ natomiast teraz na stronie cyfry nikomu się jeszcze nie chciało wprowadzić zmian i nadal wszstko znakuja jako HD co jest po prostu lenistwem. Natomiast Canal + Film zaznacza swoje pozycje w HD prawidłowo w programie na stronie Cyfry. Czyli na razie sprawdzajcie program na hbo.pl - tam piszą prawdę:-)

PS. NGC leci już cały czas w HD, tylko nowych pozycji mało:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 pytania do znawców tematu:

 

1. W jakim kanale premium Canal+ czy HBO pojawia sie filmy których dystrybutorem na DVd jest firma Galapagos?

 

2.A czy pojawią się w Canal+ takie filmy jak:

 

- Zabójczy Sen - Steven Seagal

- Transporter 3

 

dystrybutorem na DVD w Polsce jest SPI i kto pokaże te filmy pierwszy Canal+ czy Filmboxy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lipcu w Canal+:m.in. Hallam Foe, Piła 5, Życie przed oczami, Za linią wroga, Strach(y) w ciemności, Moulin Rouge, Małżeństwa i ich przekleństwa HD, Horton słyszy Ktosia!HD, Zza światów, Pogoda na przyszłość, Świat według Monsanto, Angielska robota HD, Miłosne gierki HD, Jadowity wróg HD, Doomsday, Na pewno, być może HD, Rysa, Na samym dnie, Sceny z życia intymnego, Wiadomości bez cenzury, Kłopotliwy gość oraz nowe odcinki seriali Mentalista i Rockefeller Plaza 30 III.

w wieczorach specjalnych Control HD i Joy Division oraz Co się zdarzyło w Las Vegas HD i Dziewczyna z moich koszmarów HD. A ze sportu Drużynowy Puchar Świata - Vojens - półfinał nr 1.(żużel) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ale to co robi HBo to żenada dzisiaj zobaczyłem na www.medianews.com. dokładną liste premier na czerwiec i się załamałem. To co HBO pokaże w czerwcu to wg mnie skandal. premiery z lat 2006-2007. Prawie żaden znany hit. Dla mnie jest to kanał premium i nie ma żadnych wytłumaczen ze to czerwiec, lato, sezon ogórkowy, ponieważ płaci się za niego przez okragły rok. Ja rozumiem jeden miesiac lepszy drugi gorszy, róznie to jest ale czerwiec to tragedia, i lipiec chyba zapowiada sie jeszcze gorszy? Przeciez Sony, Columbia czy WB cały czas produkują jakieś filmy więc gdzie one są czyżby HBO mimo zwiększenia zasięgu do 3 platform w Polsce chyliło się ku upadkowi?! Co się dzieje???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto filmy z 2007 r., które jeszcze nie miały premiery w HBO.

1. Nigdy nie będę twoja ( polska premiera kinowa 11.07)

2. Across the Universe ( 12.07)

3. Resident Evil: Apokalipsa (11.07)

4. Rozważni i romantyczni: klub miłośników Jane Austen (12.07)

5. Złoty kompas (12.07)

 

A oto filmy z pierwszych pięciu miesięcy 2008 r., które powinny pojawić się w HBO wkrótce ( czyt. jesień-zima '09)

1. Choć goni nas czas ( 03.08)

2. Koń wodny: legenda głębin (03.08)

3. 8 części prawdy (04.08)

4. Nieodebrane połączenie (04.08)

5. Nie wszystko złoto co się świeci (04.08)

6. 10, 000 BC (03.08)

7. Nawiedzona narzeczona (05.08)

 

Ja rozumiem, że czym później film ukaże się na dvd, tym później będzie wyemitowany w kanałach premium, ale HBO puszcza niektóre filmy dwa lata po premierze kinowej. C+ też to robi, ale w ograniczonym stopniu. A na HBO USA są lub był już emitowane takie hity jak: "Mroczny Rycerz" (13.06), "Dorwać Smarta", "Seks w wielkim mieście", "Stowarzyszenie wędrujących dżinsów 2".

Większość czerwcowych filmów HBO znam, ale tylko trzy z nich miały premiery kinowe, reszta tylko dvd. Bardzo pomocną gazetą jest 'DVD Reporter", w której to są wyszczególnione prawie wszystkie filmy, te kinowe i te prosto na półki sklepowe. Dzięki niej naliczyłem w sumie 16 wartościowych premier HBO w czerwcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie macie tych swoich premier HBO na lipiec, to Wam zapodam:

 

Pod opiekuńczą gwiazdą

Wtorek

Wyspa Dinozaura

Nawiedzona narzeczona

Cześć, jestem Esther

Ostre pieszczoty

Małolaty na obozie

Nigdy nie będę twoja

Chłopcy z Chatham

Hank i Mike

Lęk

Choć goni nas czas

Wrześniowy świt

Pies na wagę diamentów

Dramatyczna decyzja

Wycieczka na studia

Motyl i skafander

Krwawe wizje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...