Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co widzę, to Sky ma nowości ze wszystkich największych studiów filmowych.

 

@bugmenot, To Ty na siłę próbujesz udowodnić niektórym na forum, że lepszym dla nich wyborem będzie Netflix czy inny serwis streamingowy, podczas gdy jest to totalna bzdura.

 

Nie ma,choćby Lionsgate jest w Netflix.Sky Cinema to taki sam syf jak i w Canal+.7 premier z czego jedna kinowa.Różnica polega na tym iż stworzyli świetną bibliotekę ondemand.Ich obecne premiery to filmy z 2016 roku,nie wspomnę o tym iż są często po tym jak pojawią się w Polsce:-)

Edytowane przez umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie mają wszystkiego.Zobacz filmy jakich nie emitowali...Przełęcz ocalonych,Lalaland,Moonlight...można wymieniać.Wczoraj obejrzałem Unlocked i Hitmans Bodyguard w ..Netflixie.Same wytwórnie to nie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie mają wszystkiego.Zobacz filmy jakich nie emitowali...Przełęcz ocalonych,Lalaland,Moonlight...można wymieniać.Wczoraj obejrzałem Unlocked i Hitmans Bodyguard w ..Netflixie.Same wytwórnie to nie wszystko.

Nie było, bo te filmy nie są dystrybuowane przez te studia, które wymieniłem. Nikt nie ma wszystkiego.

Edytowane przez Pawop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę ciekawi mnie jak można znaleźć coś interesującego w Canal+, gdzie jest 5 premier na tydzień a połowa ramówki to "Making of Kruk" i "Nowa tonacja" 20 razy w tygodniu + Kilerzy i inne hity, a nie znaleźć czegoś wartego uwagi w którymś z serwisów SVOD ;).

Ja nawet tych pięciu premier niejednokrotnie nie mam czasu obejrzeć, więc co pokazują dookoła jakoś nie bardzo mnie interesuje. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet tych pięciu premier niejednokrotnie nie mam czasu obejrzeć, więc co pokazują dookoła jakoś nie bardzo mnie interesuje. :)

No i ok. Ale nie wierzę, że byś nie znalazł nic ciekawego na którymś serwisie SVOD, a niektórzy tak twierdzą dla zasady, bo streaming to zło, a naprawdę nie wiem jakie trzeba mieć klapki na oczach, żeby nie zauważyć co się stało z linearnymi kanałami premium przez ostatnie lata ;).

Albo te argumenty, że mało jest treści w 4K. No na Canal+ mało bo robią dwa seriale i współfinansują trzy filmy na rok, na Netflixie czy Amazonie każda właściwie produkcja od roku czy nawet więcej jest w 4K...

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pisze, że na serwisach SVOD nic nie ma. Tylko ktoś pyta o warzywa, a Ty mu na siłę wciskasz mięso. Po co to? Każdy ma swoje preferencję i Twoje pochwały serwisów SVOD tego nie zmienią. Zaczyna to po prostu irytować.

Edytowane przez Pawop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawop każdy może mieć swoje preferencje, ale miejmy minimum obiektywizmu.

W swoich opiniach nie jestem odosobniony (@Rasheed super opisał o co tutaj chodzi), a jak cię to irytuje (zapewne z braku argumentów) to nie czytaj ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że życie nie polega tylko na oglądaniu filmów.

Ja nie twierdzę, że na sVOD nic nie znalazłbym dla siebie.

C+ abonuje regularnie, bo mam filmy i Sport.

HBO max dwa razy do roku, bo uważam, że filmowo swoją kiepsko, a na seriale nie mam czasu.

Cinemax kilka razy do roku - według mnie ciekawsze filmy niż na HBO.

Ale Kino+ - głównie czwartkowe "Kino Mówi".

Kilka razy do roku kino.

Do tego niemal ciągle zapełniony dysk nagrywarki w dekoderze.

Więc jak widać źródeł filmów mnóstwo, tylko czasu mało.

 

Do sVOD może się przekonam jak stacje nazywane "premium" zaczną tracić prawa do wytwórni. Póki co sytuacja jest taka, że mi odpowiada. Tym bardziej jeśli filmy WB znów trafią do HBO.

Oczywiście samo uwolnienie HBO GO od operatorów też uważam za plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w każdej rzeczy związanej z postępem technologicznym, nic nie przeszkadza dopóki ktoś nie wymyśli czegoś lepszego. Zanim Cyfra wprowadziła tunery z dyskami, korzystałem z odtwarzacza DVD z wbudowanym dyskiem do nagrywania. Nie przeszkadzało mi minimalne pogorszenie jakości, konieczność wprowadzenia nagrywania i pamiętania o tym by tuner pozostawał włączony bo inaczej nagrałby się czarny ekran. Byłem wniebowzięty że nie muszę oglądać live, tylko o dogodnej dla mnie porze. I gdy wchodziły tunery nc+ z dyskiem ktoś mógłby mi to polecić a ja mu odpowiedzieć "a w czym przeszkadza Ci nagrywarka DVD ?". Mediabox z dyskiem na początku był dla mnie niesamowity. Nie muszę pamiętać o włączeniu tunera, super jakość HD, łatwiejsze ustawianie nagrywania. Aż przyszedł czas Netflixa. Nie muszę mieć dodatkowego urządzenia (wszystkie serwisy mam w tv), nie muszę pamiętać o ustawianiu nagrywania (EPG jest na tydzień, łatwo zapomnieć o nagraniu czegoś), nie muszę mysleć o miejscu na dysku i dużo lepsza jakość niż w Canal+/HBO.

 

Napisałeś też "Poza tym akurat C+ nadaje w świetnym HD"

 

Też się tym zachwycałem gdy przechodziłem z SD. Ale świat idzie naprzód, w kierunku 4K. 720p Canalu+ nie jest już czymś "świetnym". Włącz coś na Netflixie czy Amazonie to zobaczysz o czym mówię. Poza tym gdy Canal+ przechodził na HD szczytem marzeń był telewizor 42". Dziś nie jest to już "bardzo duży tv", ludzie często kupują ponad 50" telewizory a do tego jest potrzebna lepsza rozdzielczość. Canal+ nadaje w świetnym HD ale w porównaniu do HBO (z satelity, podobno w kablu HBO jest lepsze). Z Netflixem czy Amazonem przegrywa o kilka długości.

 

A ile z tych rzeczy w 4K to filmy?ŻADEN.Więc co Ty porównujesz?Netflix w 4K wsadza swoje produkcje,przeważnie seriale jak walną film to taki gniot że prądu szkoda.Jeśli ktoś by mi kazał wybrać między svod a C+ to wybór jest oczywisty.Nie tylko rozdzielczość się liczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawop każdy może mieć swoje preferencje, ale miejmy minimum obiektywizmu.

W swoich opiniach nie jestem odosobniony (@Rasheed super opisał o co tutaj chodzi), a jak cię to irytuje (zapewne z braku argumentów) to nie czytaj ;).

No właśnie obiektywizm ;) Ja sam abonuje Netflixa od momentu oficjalnego wejścia na nasz rynek i doskonale znam ich ofertę. Jest tam bardzo dużo dobrych treści, ale osoby, którym zależy na nowościach kinowych nie mają tam czego szukać. Taka prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z prostego powodu.Nie mogą podkupić praw na wytwórnie np dla Polski bo musiałoby się to opłacać.A na cały świat to już w ogóle.Ich motyw to seriale..nic ponadto.A jak na Polskę to za zdecydowanie za duże pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie obiektywizm ;) Ja sam abonuje Netflixa od momentu oficjalnego wejścia na nasz rynek i doskonale znam ich ofertę. Jest tam bardzo dużo dobrych treści, ale osoby, którym zależy na nowościach kinowych nie mają tam czego szukać. Taka prawda.

Prawda jest taka, że jeśli rzeczywiście im zależy na nowościach kinowych, a nie "La La Land" ponad rok po premierze to także nie mają czego szukać w C+, gdzie rzeczywistych nowości (czyli powiedzmy filmów rocznych) jest 10 na miesiąc, z czego dobre są 3 ;). Filmy kinowe czekają 3-4 mies. po premierze na iTunes czy Google Movies po 10-15 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HBO GO to SVOD i jak wiadomo, świetny wybór, ale ja akurat piszę cały czas o Canal+.

Przez ostatnie 30 dni w C+ były z tego co pamiętam 3 dobre kinowe filmy "Uciekaj", "Milczenie" i "Logan: Wolverine".

Reszta to albo syf, albo kino "niezależne", którego znajdziesz na pęczki gdziekolwiek i nie musisz pytać czemu akurat na Netflixie najwięcej :).

Był także 10 razy Kiler, Pan Tadeusz i inne hity.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bugmenot Ale nikt Cię nie zmusza do oglądania C+.

 

To na czym mi naprawdę zależy żeby obejrzeć oglądam w kinie. Na resztę spokojnie mogę poczekać. a co do filmów za 10-15zł, które można kupić. Spoko. To kupuj. Ja póki co wolę poczekać i abonować C+. Tym bardziej, że cena niższa niż za te Twoje filmy, a do tego mam sport i kilkadziesiąt innych kanałów, które przydadzą się również innym członkom rodziny.

Edytowane przez kamil2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamil2505: oczywiście, że nikt mnie nie zmusza, po prostu reaguje na ględzenie o tym, że C+ ma jakąś niesamowitą przewagę dla miłosnika kina dlatego, że ma kilka filmów kinowych (z czego 3/4 są z Monolithu) w miesiącu. To od dawna nie jest kanał obowiązkowy dla miłosników kina, a wiele tytułów, które mógłby pokazać przejeły na teraz między innymi Netflix i Showmax.


Inne, jak filmy Warnera wiszą gdzieś "w przestrzeni".

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O filmach w Nerflixie już jeden forumowicz pisał, więc nie będę powtarzał.

Co do showmax to póki co to mają tylko filmy z Kino Świat i to na takiej zasadzie, że filmy takie jak "Na układy nie ma rady", "Ptaki śpiewają w Kigali" czy "Amok" są w C+. A podobno mają się pojawić i inne tytuły z tej wytwórni jak np "Człowiek z magicznym pudełkiem" czy "Listy do M. 3".

Więc cóż - póki co podziękuję tym serwisom za ofertę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamil2505: no tak, są tutaj na forum wypowiedzi, że np. jakiś węgierski film jest fajny, a "Anihilacja" Garlanda jest zła, ale ja mówie o obiektywnych ocenach typu krytycy, box office itd.

Co do Kino Świata, to wygląda to na dziś tak, że w ciągu kilku miesięcy powiedzmy 5 filmów z niego miałeś w C+/HBO, a 15 idzie w Showmaxie ;).

Te premiery z pewnością by telewizji premium nie zaskodziły.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla fana seriali Netflix jest lepszy niż jakikolwiek kanał linearny, co można potwierdzić chociażby patrzcć na rankingi na IMDB.

Dla fana filmów, zestaw HBO GO + Netflix + Showmax jest lepszy nż pełen pakiet Canal+ itd.

 

@kamil2505 no wszystkiego nie ma, ale "Sama przeciw wszystkim" czy "Jackie", których chyba w tv linearnej nie było, są chyba całkiem warte uwagi? A co do normy to będzie taka, że niedługo całkowicie przejdziemy na tego typu serwisy ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz zrezygnowałem z nc+ ale mam bez zobowiązań HBO GO i Player z Canal+ za 45 zł miesięcznie i jestem zadowolony. Bo mogę w razie utraty jakichś praw filmowych zrezygnować i przenieść się gdzieś indziej. A dyskusja kto ma i co lepszego jest bez sensu, myślę, ze jeżeli do HBO wróci Warner Bros, i jakieś filmy z kino Świat będą pojawiać się w C+ lub HBO to wszystko mniej więcej wróci przynajmniej na chwile do normy, tak jak za dawnych lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat wszystko co najlepsze jakoś widzę w HBO GO i HBO OD, Cinemax,  VOD i Netflixie. Premiery  Kruka , Kilerów , Pana Tadeusza i Chłopaków jakoś mnie nie porywają. Ze sportu wystarczy mi Eleven z F1. Jakoś nie liczę na rychły powrót do C+ filmów z dystrybucji Kino Świat. I jestem przekonany, że C+ utraci prawa do filmów Fox, być może już utracił po przejęciu przez Disneya. A jeśli tak będzie, to bida Panie, bida   :wink:  Bo wtedy jakie prawa im zostaną ? Prawie żadne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...