Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze powerbanka do laptopa Lenovo Flex 14D


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, kisiel95 napisał(a):

 Ile tam musi być Wat, Volt i Amper?

Dużo więcej niż do smartfona i tabletu. Link który Ci podał @zefir nie jest dla Twojego przypadku.

Prąd ładowania w tabletach jest dużo większy.

Odczytaj parametry z Twojego aktualnego zasilacza do laptopa.

Nie wiem osobiście czy znajdziesz taki powerbank.

Powerbanki raczej służą do ładowania telefonów i tabletów.

Na szybko znalazłem coś takiego

20V 2,25A.

green-cell-zasilacz-do-laptopa-lenovo-fl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupno nowej baterii rozwiązuje problem od razu zamiast bezsensownie tachać i co chwilę ładować powerbank.  5-6 h wystarczy spokojnie na działanie. 

 

Tak samo bez sensu jest przeliczanie pojemności baterii  telefonu i laptopa , przy bateriach o identycznej pojemności baterie z laptopa mogą zasilać telefon  pond 3 do 5 x dłużej.

 

Jak jednak nadal myślisz o kupnie to powerbanki od 20 000 mAh , najlepiej z przedziału 25-30 tyś mAh i z regulowanym napięciem najlepiej do 20 V.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zefir napisał(a):

Sprawdzałem rodzaj baterii.Tam jest 7.2 V. Dlatego poleciłem ,aby dowiedział się coś o power bankach. Sam ze względu na cenę wybrałbym 

Ja mam pierwszą generację (nie drugą) i tam wbudowana bateria ma coś lekko ponad 2000 mAh. Inaczej to wygląda niż ta Twoja. W porównaniu chodziło mi o to, że będzie to na niekorzyść laptopa.

 

Teraz laptop trzyma mi 1h (bo bateria zużyta), a jak wymienię na oryginalną od tego modelu to będzie 2,5h chyba góra (po aktualizacji z Windows 8).

 

Widziałem coś takiego - Powerbank ARKS 20000 mAh czarny i pytanie jest takie - czy taki zadziała (przy 45W, napięcie jest regulowane do 20V)? Niby na przejściówce mam napisane 100W.

Godzinę temu, zefir napisał(a):

Sprawdzałem rodzaj baterii.Tam jest 7.2 V. Dlatego poleciłem ,aby dowiedział się coś o power bankach. Sam ze względu na cenę wybrałbym 

Jest więcej - 14.8V, z tą się zgadza.
https://swiatbaterii.pl/baterie-do-laptopow-ibm-lenovo/34261-bateria-green-cell-l12s4a01-do-lenovo-ideapad-s500-flex-14-14d-15-15d.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...