Skocz do zawartości
  • 0

Który konwerter wybrać? Konwerter Monoblock Quad 6° Inverto vs. Konwerter monoblock Opticum LMQP-04H vs. Konwerter quad (poczwórny) Megasat Diavolo?


najman12
 Udostępnij

Pytanie

Czy możecie mi doradzić, który z konwerterów będzie najlepszy do anteny 90 cm?

Konwerter Monoblock Quad 6° Inverto IDLB-QUDM21 - https://hollex.pl/konwerter-monoblock-quad-6-inverto-idlb-qudm21-p-595.html

Konwerter quad (poczwórny) Megasat Diavolo - https://allegro.pl/oferta/konwerter-lnb-monoblock-quad-megasat-diavolo-0-1db-7487157668

Konwerter monoblock Opticum LMQP-04H - https://allegro.pl/oferta/monoblock-quad-opticum-lmqp-04h-hotbird-astra-8829386433?fromVariant=8827599379

 

Muszę zamontować takie cacko rodzicom i nie wiem, który wybrać. Dla mnie one się tylko ceną różnią, dlatego chciałbym informację od kogoś, kto je użytkuje lub się zna na temacie :) Przy okazji zapytam, czy ktoś wie, czy przy 90 cm antenie taki konwerter ma być zamocowany jak najbliżej anteny, czy jak najdalej oraz czy ma być pod jakimś niewielkim kątem, czy na wprost anteny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Skręt konwertera teoretycznie można obliczyć kalkulatorem w sieci. Natomiast w praktyce najlepiej ustawiać z miernikiem do momentu uzyskania najlepszego sygnału. Analogicznie położenie konwertera bliżej/dalej czaszy. 

 

Jeśli chodzi o wybór konwertera, to zależy na jaką sztukę trafisz. Inverto niby wyższa półka - miałem kiedyś i wytrzymał tylko 5 lat. Będąc na Twoim miejscu wybrałbym raczej Opticuma - dużo tańszy, a ma całkiem dobre opinie. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na monoblock skrętu nie ustawisz tak łatwo, antena 90 cm już może powodować problem z odbiorem drugiej satelity. 

Opcją najlepszą może być mocowanie anteny pod kątem a nie pionowo. Problem w tym że takich uchwytów się nie robi. 

 

Lepiej kupić dwa konwertery i uchwyt zeza. Dodatkowo przełączniki diseqc na każdy podłączony  kabel. 

Edytowane przez Ktosiu
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja też polecałbym zeza i dwa konwertery z przełącznikiem.Wszystkie urządzenia typu 2,3,4/w jednym,jak coś się zepsuje,to jest praktycznie całośc do wymiany. Sam wymianiałem już kilka razy pojedyńczy konwerter,czy disegc. (mam ich kilka na dwóch talerzach) Decyzja należy jednak do Ciebie.Wszystko ma swoich zwolenników i przeciwników.Cale sczęście ,że przynajmniej koszty są,nie tak duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Skoro testowałeś to najlepiej się sprawdzi jak zrobisz na identycznej antenie i konwerterzebo masz pewność. 

 

Anteny mają różne profile i różnie może wypaść ognisko na konwerterze zwłaszcza na antenach powyżej 80 cm. Monoblock po prosto prawidłowo będzie miał ustawiony tylko jeden konwerter a na drugim może być gorszy sygnał. Można to czasami  zbalansować przez przesunięcie monoblock w opasce przód/tył. 

Górzej ze skrętem bo miana o 1 stopień może przesunąć o 2-4 stopnie skręt na drugim co pogorszy odbiór. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Właśnie problem w tym, że nie wiem jakiej firmy był konwerter, który wcześniej miałem zamontowany. Zdecydowałem się na tego Opticum. Bo jak tam ktoś wyżej napisał szkoda przepłacać......a jest on chwalony :) Przetestuję to dam znać, żeby inni też mieli odwiedź czy był to dobry wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...