Skocz do zawartości

Kupiłem tuner wydzierżawiony przez cyfrę


wini_007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ostatnio kupiłem w komisie dekoder nowy Philipsa 7021/91 za 360zł. Potestowałem go przez 2 dni i stwierdziłem że nie jest to wspaniały dekoder (istna kopia mediasatów) i postanowiłem go wystawic na allegro. Po 2 dniach aukcja została wycofana przez pracowników z powodem iż dekoder jest wydzierżawiony. Co mam teraz zrobic z tym tunerem żeby go sprzedac? Czy jak napiszę do cyfry to mogą go wogóle zablokowac? Nie mam umowy własności dekodera tylko kwitek że kupiłem go w komisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie komis nie powinien w ogóle brać tego dekodera w zastaw bo on jest własnością C+, a nie klienta. Tak więc powinien zostać tobie sprzedany w komisie, można nazwać to paserstwem. Jako że wartość dekodera przekracza 250zł jest to zwykłe przestępstwo, tak więc raczej miło cię w C+ nie potraktowałem jeśli się do nich zgłosisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie wiem jaka jest dokładnie procedura w takich przypadkach w Cyfrze+, ale prawnie to ty także popełniłeś przestępstwo (paserstwo). Sprawa albo zakończy się ugodą (oddasz im za darmo dekoder z ew. karą), albo poczynią odpowiednie kroki prawne, a w tym przypadku możesz zostać obciążony wysoką grzywną wraz z możliwością pozbawienia wolności.

Nawet nie licz że C+ będzie chciała od ciebie odkupić dekoder w którego posiadaczem stałeś się w wyniku przestępstwa.

 

Pamiętaj że w przypadku rozpoczęcia procedur prawnych kare możesz zostać zarówno ty (z tytułu paserstwa) jak i pierwotny posiadasz (za przywłaszczenie) oraz komis (także paserstwo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może najlepiej będzie jak ja oddam ten dekoder. Bo nie ma co się narażac.

 

Wysłałem niedawno wiadomośc do cyfry że mogę kupic i czy dałoby radę abym korzystał z niego legalnie. Czy oni mogą sprawdzic w jakich tunerach z jakimi numerami seryjnymi pracowała moja karta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma fizycznej możliwości sprawdzenia na jakich dekoderach działała twoja karta, co najwyżej sam możesz ich poinformować o tym ;p

Co pewnie już zrobiłeś wysyłając do nich maila z zapytaniem o odsprzedaż tego dekodera ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prosciej bylo pojsc do komisu i powiedziec ze dekoder jest wlasnosci cyfry + . Oni sprzedajac go popelnili przestepstwo wiec co proponuja. Jak juz ktos wyzej pisal ty tez je popelniles. Cyfra z pewnoscia na zadna ugode nie bedzie szla z toba dojda po nuemrach do kogo nalezy dekoder i pewnie podejma jakies kroki . Ja bym im oddal ten dekoder gratis i nic od nich nie chcial. Liczyl ze nie wystapia na droge prawna przeciw mojej osobie.

 

 

PS: Wykupilem z cyfry kenwooda dtf-2 za 1zl ale nie korzystam z niego lezy w szafce. Mam umowe do maja wiec narazie go nie sprzedawalem bo nie jestem pewny jak kto do konca jest mimo iz teoretycznie jest juz moja wlasnoscia. Jesli ktos bedzie chcial go kupic w maju to za sensowna cene sprzedam. Dekoder jest uzywany jako ze wczesniej korzystalem z niego nim wynajalem pvr hd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...