Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

TVP HD do likwidacji, i to mówi partia mieniąca się nowoczesną... A małostkowość i mściwość wychodzi na każdym kroku. (patrz np.obcięcie budżetu prezydenta aby wyposażyć w supermeble gabinet ministra :lol2:, odznaczenie pilota za nieposłuszeństwo prezydentowi, teraz poszturchiwanie TVP chyba tylko za to że jeszcze tam nie rządzą). Oczywiście o platformie satelitarnej TVP i o TVP HD nie może być mowy...Toż to byłaby konkurencja dla... :wink: Lepiej za tą kasę dofinansować stadion Legii należący przypadkiem do... :wink: (ta sama nazwa firmy :lol2: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP HD do likwidacji, i to mówi partia mieniąca się nowoczesną... A małostkowość i mściwość wychodzi na każdym kroku. (patrz np.obcięcie budżetu prezydenta aby wyposażyć w supermeble gabinet ministra :lol2:, odznaczenie pilota za nieposłuszeństwo prezydentowi, teraz poszturchiwanie TVP chyba tylko za to że jeszcze tam nie rządzą). Oczywiście o platformie satelitarnej TVP i o TVP HD nie może być mowy...Toż to byłaby konkurencja dla... :wink: Lepiej za tą kasę dofinansować stadion Legii należący przypadkiem do... :wink: (ta sama nazwa firmy :lol2: )

Wszystko mi się spodobało. Kurka wodna :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samego systemu finansowania (VAT) - jestem za - miałem okazję porozmawiać z kilkoma asystentami, którzy widzieli tworzenie nowego projektu (i nadal widzą) i sam pomysł nie jest zły.

 

Powrót do Radiokomitetów (bo to oznacza łączenie "w terenie" ośrodków radiowych i telewizyjnych) jest rozwiązaniem z czasów, które stanowią ciemną kartę w historii Polski. Do tego pomysł, by nierentowne placówki prywatyzować. :censored::crazy: Ośrodki regionalne z założenia są nierentowne (zwłaszcza Radio), gdyż jak mało które realizują misję i audycje, które komercyjnie nigdy nie będą na równi z popisami tańszych i śpiewających na lodzie gwiazd czy z tandetą rodem z Eski, Zetki. :? Te ośrodki są właśnie po to, by promować, tworzyć i nadawać audycje, które są nieopłacalne finansowo, ale są pozytywnym kopem dla lokalnych społeczności.

 

Pomysł ograniczenia pasma TVP Info do 9 godzin dziennie też jest po prostu głupi. Taniej wyszłoby najzwyczajniej w świecie rozdzielenie anten lokalnych od pasma ogólnokrajowe przez stworzenie oddzielnego kanału.

 

Wyspecjalizowanie 2 głównych anten na misyjną TVP1 i komercyjną i działającą na zasadach a'la solorzowo-walterowska konkurencja TVP2. Baa, oba kanały mają poprawić jakość przekazu jak i bogactwo oferty dzięki ... ucięciu sporej ilości środków. :crazy: Racjonalizacja kosztów w TVP jest potrzebna, ale tworzenie mglistej wizji tego jak to ma wyglądać dokładniej, a w zasadzie jej brak i wyraźny smród ciągu do woroniczowskich stołków obecnej ekipy czy zobowiązania wobec ponoć programowo najlepszej spółki, która swoim "obiektywizmem" pomogła wygrać wybory i "obiektywnie" zdusza w zarodku wszelkie przejawy niezadowolenia z obecnych rządów.

 

Do tego ucięcie nowych inwestycji (platforma przy tak drastycznym cięciu kosztów staje się w praktyce mrzonką) i kilku kanałów powoduje, iż ta rewolucja może zdecydowanie zaszkodzić w działalność mediów.

 

Likwidacja TVP Sport to czysta głupota - TVP posiada zbyt wiele praw do transmisji, by dawać to w otwartym kanale, nie wspominając o tym, iż rola publicznej tv jest też propagowanie zdrowego trybu życia, nowych sportów itp, a nie sprzedaż dekoderów i nastawianie się na komercyjny sukces. :crazy:

 

TVP HD braku jakoś specjalnie bym nie zauważył, gdyż obecnie produkcja na Woronicza nie tworzy w większej skali materiału w HD, a Olimpiady, Mundial to nie coroczne imprezy.

 

Podsumowując - nie jestem na tyle podły, by krytykować wszystko z tego "pakietu Zdrojewskiego", ale pewne rozwiązania aż sygnalizują, że władza ma już innego ulubieńca. Zresztą ostatnie fanaberie polityków PO wobec dziennikarzy Polsatu (a nie tylko TVP co było w zwyczaju) każą zadać pytanie - co takiego Walter ma na obecną rządzącą formację, iż kaczor Donald i spółka bez mrugnięcia okien idzą na świętą wojnę z koncernem pana Solorza jak i molochem publicznym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prywatyzacja nierentownych ośrodków -- jestem za. To przez takie oddziały łajba na dno idzie. A jeśli nie prywatyzacja, to zrobienie telewizji większych np. ośrodka zrzeszającego Trójmiasto, Słupsk, Bydgoszcz, Toruń i Olsztyn. Takie rozwiniecie obszaru działaności poprowiłoby poziom funkcjonowania placówki.

Połączenie PR i TVP w jeden organizm również popieram. Po co dwóch prezesów, z których każdy ma n zastępców? Jeden wystarczy z dwoma zastępcami. Jeden ds. TVP, a drugi od PR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TVP3 bardzo mało jest programów lokalnych. Raptem 2-3 razy wiadomości lokalne i jakiś krótki program. Ośrodki nie mają siły przebicia. Jedynie oddanie im całego pasma TVP3 może je uratować, jednak tu rodzi się problem z zagospodarowaniem całego czasu antenowego. Możliwe, że połączenie po kilka ośrodków w większe grupy umożliwiłoby im stanięcie na nogi.

O programach TVPSport i TVP HD niewiele osób może się wypowiedzieć, bo po prostu ich nigdy nie oglądało. O telewizji cyfrowej naziemnej również pospolity Polak niewiele wie i jest to dla niego czysta fantazja. Nasi rządzący zapominają o jakimkolwiek przygotowaniu szarego obywatela do cyfryzacji, chociarz wzór jest i to bardzo dobry - Wielka Brytania.

Obecnie TVP1 i TVP2 chylą się pomału ku upadkowi. Odpowiedzcie sobie szczerze ile minut dziennie oglądacie telewizję publiczną? Jak sami pewnie zauważycie bardzo mało, bo brak im czegokolwiek co może przyciągnąć widza. W pasmach filmowych same starocie, powtórki powtórek a nieliczne i mało ciekawe transmisje sportowe nie są niestety w stanie przyciągnąć wszystkich widzów do telewizorów.

Wniosek nasuwa się sam - TVPubliczna musi zostać zreformowana, tylko pytanie jak?

Nasi najjaśniejsi decydenci powinni zapoznać się ze sposobami działania wielkich telewizji publicznych na świecie i wyciągnąć z tego pozytywne dla nas i dla siebie wnioski.

Wasza dyskusja jest niestety praktycznie bez sensu, nas nikt się nie pyta o zdanie a swoimi wywodami i tak nic nie zmienimy - możemy tylko przestać płacić abonament na utrzymanie tego molocha i na milionowe odprawy dla kolejnych kolesi partyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno miała by większy zasięg jak by nie kodowała tych stacji, gdyby TVP Sport, TVP HD i TVP Info były w Cyfrowym Polsacie to by miały 3 razy większy zasięg, ale oczywiście poco? Gdyby nie ta fuzja między TVP a Polsatem o emisji Euro 2008, to myślę że TVP Sport i TVP HD byłoby teraz w CP. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś był taki pomysł

Katowicka telewizja metropolitalna?

29.02.2008

 

W Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Poznaniu, Krakowie i w Katowicach mają powstać silne ośrodki telewizji publicznej, która mają nadawać swój program o regionie przez 24/h. To jeden z pomysłów zarządu TVP na walkę z konkurencyjnymi stacjami telewizyjnymi.

 

O najnowszym pomyśle na lepsza telewizję publiczną poinformował czwartkowy Dziennik Zachodni.

Według ekspertów, którzy wypowiadają się na łamach dziennika ,przeważają opinie o nierealności pomysłu zarządu TVP z powodu ogromnych kosztów przedsięwzięcia, choć sam pomysł bardzo się podoba.

Nowa Telewizja Katowice miałaby swoim zasięgiem objąć województwo śląskie, opolskie i część świętokrzyskiego.

http://www.mymo.pl/sport/single-news/ar ... talna.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że z ośrodków regionalnych TVP powinno się zrobić coś w rodzaju TV Silesia. Nie tylko ciągłe informacje i dokumenty z regionu, ale też rozrywka, sport. Może być to trudne do zrealizowania, bo TVP Rzeszów ma do dyspozycji jedno małe studio, w którym realizuje się jedynie "Aktualności" i "Pogodę". Wiadomo, że takie telewizje będą nierentowne, ale od tego są one publiczne, żeby istniały niezależnie od opłacalności projektu. Drugą podstawową sprawą jest dostępność. TVP1, 2 i Polsat mają największą siłę przebicia w analogu, z pozostałymi kanałami jest już tylko gorzej - szczególnie na Podkarpaciu, gdzie mamy górzysty teren i mnóstwo przekaźników-przemienników - teoretycznie przez to jest brak wolnych kanałów, chociaż ja nie odbieram na pozostałych absolutnie nic. Może więc wystarczyłoby miejscowe tłumienie sygnałów i sprawa sama by się rozwiązała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadziwiajace! Wiadomości regionalne :roll: Przecież to kicha. Co tam takiego jest? Tania lokalna "sensacja" - czy coś tam w tym stylu. Mnie to niekręci.

Sport lokalny tak. Ale ile tego jest, jak na lekarstwo :(

Poza tym co można pokazać przez dwie godziny. Niektóre programy i tak są "kalkowane" z głównej "matki" TVP.

Nie podoba mi się to :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, lepiej oglądać kichę prosto z Warszawy! :/ Nieważne co tam jest, ważne że to nasze, a nie obce! To jedyny kanał, na który wyczekuję w DVB-T. Z Rzeszowa żadnych tanich sensacji nie ma. Mnie interesuje, co się dzieje u mnie w regionie. Sport też jest, najczęściej żużel, którego też pooglądać sobie nie mogę. :( Wyczytałem jedynie z telegazety, że często poza pasmem lokalnym lecą interesujące (mnie!) dokumenty o regionie, które chętnie bym zobaczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze ośrodki regionalne są tak słabe, że nie nadają się na satelitę.

Nasz są słabe? A zagraniczne jakie są? Wszyscy się zawsze zachwycają, jak to Niemcy mają fajnie wszystkie kanały regionalne na satelicie, a tak dla przykładu telewizja WDR (11 wersji lokalnych) nadaje całe 25 minut programu lokalnego o 19:30 i 5 (pięć) minut programu o 18:00. Reszta to pasmo wspólne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...