Skocz do zawartości

Kanały SD w CP i u innych ???


ace2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mogę porównać CP i Cyfrę bo mam pakiety tych dwóch platform. Duża część kanałów jest wpółdzielona przez te dwie platformy więc jakość jest identyczna. Z tych kanałów, które nie są dzielone: TVP1, TVP2 - jakość średnia lub kiepska (jest zmienna), Polsat - dobra, Polsat News, Polsat Sport - bardzo dobra, Polsat Play, Polsat Cafe - nie wiem nie ogłądam :cry: , Polsat Sport Extra - ścisła czołówka polskich kanałów SD. W przypadku kanałów sportowych jakość zależy od "materiału źródłowego", a z tym bywa różnie. Można to zaobserwować podczas rozgrywek LŚ w siatkówce. Jakość transmisji realizowanych przez Polsat, kiedy Polska jest gospodarzem jest świetna, jakość meczów "wyjazdowych", realizowanych przez obce stacje - różna, czasami fatalna (np. Egipt-Polska w ostatniej edycji). Liga włoska (jeśli chodzi o mecze transmitowane w SD 4/3) tak samo kiepsko wygląda w CP jak i na Canal+. Te wszystkie uwagi dotyczą oglądania na plazmie Panasa 37'', na niedużym TV CRT jakość jest wystarczająca na zdecydowanej większości kanałów (z "paczką" TVP włącznie). "Słaba" jakość CP jest w dużej mierze mitem. Jeśli chodzi o Cyfrę to świetna jakość jest na paczce Canal+, dobra na pozostałych kanałach produkcji C+ ("Ale kino", "Planete" itd.), kiepska np. na Orange Sport, paczce Filmboxów (z wyjątkiem HD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to Polsat ma najsłabszą jakość kanałów SD i HD. Tutaj masz wykaz http://pl.kingofsat.net/pack-polsat.php

Najgorsze są kanały z transponderów 12188.00 V i 12284.00 H oraz Wedding TV, pozostałe są porównywalne z Cyfrą+.

Jeśli masz telewizor CRT to i tak nie ma to znaczenia bo większość kanałów będzie w dobrej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem anasonica 42" plazme a 2 marca konczy mi sie wypowiedzenie CP i stoje przed dylematem ktora platforme wybrac, SD i HD oczywiscie programy takze.

 

Jeśli zależy Ci na dobrej jakości i kanałach HD to wybierz Cyfrę+ lub N w zależności od tego, która oferta Ci bardziej odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze najwieksze dziury w programach widze w N, nie dosc ze nie ma sportow (siatkowka) czyli np. TV4 oraz babskich kanalow dla zony nie wspominajac o pakiecie BBC. Nie wiem jak tez sie sprawuje u nich zwykly tuner HD. W C+ brak jest kanalu E, ceny sa najwyzsze i daremny tuner za ktory trzeba placic a zakup swojego to znowu spory koszt. Co bym nie wybral to zle. CP najtanszy, oferta OK, tuner Samsung akceptowaly ale znowu tak jak piszecie jakosc najgorsza. I badz tu madry. Trudna decyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiegoś wielkiego skoku jakości raczej nie oczekuj, bo możesz się rozczarowac. Kieruj się raczej doborem programów. Plusem Cyfry i 'n' jest dekoder HD PVR, w przypadku 'n' także sensowny VOD, ale wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Wbrew głosom niektórych fanbojów nie ma prostego wyboru i decyzja zawsze wiąże się z jakimś kompromisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na PVR i VoD w\ogole mi nie zalezy, i nie bede nawet tych tunerow wybieral. jak bede potrzebowal to kupi sobie Globo HD. Dla mnie glownym wyznacznikiem jest pakiet kanalow i ich jakosc. Powiem tak, ze oferta programow w CP mnie zadowala a C+ i N w teorii maja ja bardziej rozbudowana lecz co mi z nich jesli nie ma tych najczesciej ogladanych przez moja rodzine teraz.

 

Sam nie wiem co dalej robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz CP. Ogólnie jakość kanałów jest DOBRA. Na TV kineskopowym nie ma różnicy, ale na LCD to już widać różnicę, ale da się oglądać. Wszystko zależy, w jakiej jakości leci dany program, np. Eurosport raz obraz jest czyściutki a raz masakryczny, ale to nie wina CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfra wprowadzila z powrotem promocyjne pakiesty z +, taki podstawowy za 30 zl da Ci wiecej niz familijny w polsacie za okolo 40 zl nno i jak sobie dokupisz pakiest premium canal plus to bedziesz mial duzo najlepszej pilki plus liga polska no i kanaly jak mowisz babskie tez tam sa, 3 kanaly o omdzie, kuchnia.tv, patio tv, domo, ktorych chyba nie bedziesz mial w polsacie, dodatkowo za ta cene masz 4 dobre kanaly muzyczne: 4 fun tv, viva polska, trace i mtv polska.

Przejrzyj dokladnie najnowsza oferte zanim sie zdecydujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C+ to fakt dobra ofert, choc nie ma pakietu BBC i E dla plci przeciwnej. Oczywiscie nie ma Polsatu sport ale siatkowka tez jest na Tv4. W C+ mam najwieksze obiekcje odnoscie tunera, kupowac to szkoda kasy a ten co daja nie dosc ze kiepski to jeszcze 15zl na miesiac to nie malo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zostań na razie w CP na czas nieokreślony i złóż wypowiedzenie we wrześniu, wtedy ostatni miesiąc wypowiedzenia wypadnie Ci w grudniu, a wtedy będziesz mógł sobie przebierac w promocjach. Byc może Cyfra powtórzy ostatnią promocję i wtedy będziesz miał umowę na dużo lepszych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Cyfra wprowadzila z powrotem promocyjne pakiesty z +, taki podstawowy za 30 zl da Ci wiecej niz familijny w polsacie za okolo 40 zl nno i jak sobie dokupisz pakiest premium canal plus to bedziesz mial duzo najlepszej pilki plus liga polska no i kanaly jak mowisz babskie tez tam sa, 3 kanaly o omdzie, kuchnia.tv, patio tv, domo, ktorych chyba nie bedziesz mial w polsacie, dodatkowo za ta cene masz 4 dobre kanaly muzyczne: 4 fun tv, viva polska, trace i mtv polska.

Przejrzyj dokladnie najnowsza oferte zanim sie zdecydujesz.

Patio tv będzie miał bo to kanał FTA :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...