Skocz do zawartości

AB PULSe 4K TWIN/MINI


SatExpert
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do listy kanałów to ja robię kopię zapasową oraz przywracam ją poprzez OpenWebif, tak jak na tej instrukcji jest opisane.

Poza tym, to po konfiguracji dekodera warto wykonać kopię zapasową obrazu, by jak cos się zepsuło - to Enigmę raz dwa szybko przywrócić, by dekoder działał tak jak wcześniej jak coś się "popstrykało" 😉 za dużo. 🧐

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2024 o 16:41, Jaś Fasola napisał(a):

Ogólnie jestem zadowolony w mojej opinii tuner jest dużo lepszy niż Cryptobox. 

Trudno żeby nie był. W ogóle nie wiem co chcesz porównywać jeśli chodzi o możliwości, bo to całkowicie inny sprzęt zarówno pod względem hardware jak i software który głównie w przypadku E2 robi całą różnicę.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Roberto26 napisał(a):

Witam.posiadam Pulse 4k.Wyświetla się komunikat.Twój odbiornik nie jest kontatybilny z naszym modułem.Ci helper wgrany.Chodzi mi moduł cyfry plus z modułem Polsatu wszystko w porządku.Może ktoś mi poradzi jak to ogarnąć.Z góry dziękuję.

Wtyczka CI+ Helper jest włączona? Jak nie to ją włącz i wtedy moduł powinien działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Ktosiu napisał(a):

Skoro mu działa jeden moduł to drugi też powinien. 

 

 

@Roberto26 jaki masz tuner.

Pulse 4k

37 minut temu, Crossi napisał(a):

Wtyczka CI+ Helper jest włączona? Jak nie to ją włącz i wtedy moduł powinien działać.

Jak włączyć przecież helpera wygrywasz i nic nie robisz bo on działa w tle.Chyba że się mylę .To mnie Popraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi chyba o zbyt ostry i kontrastowy obraz. 

 Taki obraz zwykle występuje przy produkcja nie filmowych tylko telewizyjnych. Widocznie @emarti ogląda dużo seriali TV  i stąd te doznania teatralności. :)  

 

@Roberto26 Pulse jest Twin i Mini. Masz obydwa w jednym  czy coś innego ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaś Fasola Ja zaobserwowałem u siebie od kilku dni taką sytuację że gdy na noc wyłączam dekoder normalnie pilotem to następnego dnia gdy go włączam to pojawia się komunikat "dekoder został nieprawidłowo wyłączony. Czy chcesz przejść w tryb stan by TAK / NIE". Zaznaczę że też na noc wyłączam listwę przepięciową i wtedy odcina się od prądu wszystko co jest do niej podłączone. Tak jak pisałem dekoder najpierw wyłączam pilotem więc nie wiem skąd ten komunikat o nieprawidłowym wyłączeniu dekodera. Tak jest od kilku dni. Wcześniej też robiłem wyłączenie listwy na noc i żaden komunikat następnego dnia nie pojawiał się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaś Fasola Na problemy ze załączeniem tunera po jakimś czasie najlepsza zmiana systemu na inny albo aktualizacja obecnego.

 

@emarti jak wyłączasz, na czuwanie czy opcja wyłącz system?  Komunikat masz właśnie z powodu rozłączania zasilania, tuner powinien być cały czas wpięty pod zasilanie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ktosiu normalnie wyłączam pilotem w tryb stand by. Dekoder natychmiast się wyłącza a gdy go się spowrotem włącza również jest to natychmiastowe. Piszesz że dekoder powinien być cały czas włączony do prądu. Tylko jak kupiłem tego Mini to od początku wyłączałem na noc listwę i wcześniej nie pojawiał się ten komunikat. Tak się dzieje od kilku ostatnich dni. Może coś przez przypadek w ustawieniach zmieniłem. 

Edytowane przez emarti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego błąd, w stand by tuner działa. 

 

Zaczyna  się pojawiać po tym jak coś pogrzebałeś pewnie w ustawieniach.

U mnie zwykle po restarcie twardym ( brak zasilania) tuner się uruchomi, wyświetli komunikat i przechodzi w stand-by czy wyłączenie samodzielnie jak nie przerwę w ciagu 10s. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś przed chwilą zmieniłem w ustawieniach rozdzielczości dekodera. Zmieniłem na z tego co pamiętam rozdzielczość na 4k i po chwili dekoder się zrestartował. Od tego czasu na ekranie telewizora jest komunikat "brak sygnału". Dekoder nie reaguje praktycznie na pilota. Wyłączenie z prądu nic nie daje. Po wyłączeniu z prądu i ponownym uruchomieniu dekodera jest na ekranie ekran powitalny Open ATV i potem dekoder przechodzi w stan braku sygnału. Telewizor nie jest 4K. Czy jest możliwy jakiś reset z poziomu dreambox edit albo z pilota? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jaś Fasola napisał(a):

Jaki system byś polecił? Obecnie mam Open ATV7.1

Każdy działa stabilnie i sam musisz wybrać. Od dawna korzystam z openpli bo ma najmniej niepotrzebnych dodatków dla ludzi chcących korzystać z podstawej funkcjonalności jaką jest oglądanie telewizji satelitarnej do której sprzęt jest przeznaczony.

@emartiskoro masz ekran powitalny to prawdopodobnie zaliczył reset więc musisz skonfigurować podstawowe opcje - to co na starcie po wgraniu oprogramowania. Według mnie za bardzo mieszasz w opcjach o których nic nie wiesz i stąd taki efekt.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@opensource Po ponownym włączeniu dekodera do prądu pojawia się wspomniany przeze mnie ekran powitalny w sensie najpierw duże logo Mini 4K a potem duże logo Open ATV. Na logo Open ATV po lewej stronie u góry zaczyna kręcić się kółeczko a potem po kilku sekundach pojawia się informacja z telewizora że jest brak sygnału. Wiem że może za bardzo coś zdarza mi się zamieszać ale nigdy bym nie przypuszczał że zmiana rozdzielczości może spowodować że będzie problem z dekoderem. Piszesz że muszę skonfigurować podstawowe opcje czyli rozumiem z poziomu dreambox edit bo do menu z dekodera nie można się dostać. Kolega @Ktosiu pisze żeby skasować settings. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Ktosiu napisał(a):

Skasować settings w /etc/enigma2 albo ręcznie edytować sobie ustawienia rozdzielczości. 

Siedzę teraz nad tym ale mi się coś nie udaje. Nie chcę czegoś jeszcze bardziej namieszać. Czy mogę prosić o jakąś pomoc? Dziękuję bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...