Skocz do zawartości

MUX 1 (komercyjne)


Krispl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę bardzo - KRRiT dąży do tego, żeby TV TRWAM miał konkurenta.

Do niczego nie dąży. Po prostu press.pl, który podał informację o tym, że Wieczorna.pl odpadła z konkursu, coś pomieszał. :)

 

W poprzednim konkursie KRRiT do wnioskodawców również wysyłała prośby o uzupełnieni dokumentacji, m.in. do Fundacji Lux Veritatis.

 

 

Kwestie formalne to się załatwia na początku konkursu - a my mamy 3,5 miesiąca po ogłoszeniu daty WNIOSKODAWCÓW, którzy PODOBNO spełnili wymogi formalne. Coś tu jest nie tak...

Oni się zajmują TERAZ badaniem kwestii formalnych czy może powinni się zająć badaniem finansów, kwestii programowych itp.?

 

Ten konkurs to jakaś-paranoja

Ustawa mówi o tym , że TVP powinna opuścić MUX-1 w momencie uzysk.95% pokrycia MUX-3 (nie ma sensu dublować MNIEJSZY zasięg) a to na bank nastąpi do 31.07.2013. Data 2014 pojawiła się jeszcze zanim TVP otrzymałą pieniądze na doświetlenie MUX-3. P. Dworak się w tej kwestii wogole nie orientuje ( nie pamietał nawet jakie programy wybrał w 1.konkursie do MUX-1)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne nie pamiętacie jak pisałem, że w maju to oni dopiero ogloszą listę dopuszczonych do konkursu po sprawdzeniu wniosków a nie wyniki, a wy nie - że to już zapadną ostateczne decyzje. Potem to przeniosło się na czerwiec bo mówiono, że przed wakacjami (nie dopowiedziano że parlamentarnymi :lol2:)

Teraz jak oni jeszcze czekają na uzupełnianie dokumentacji to zapomnijcie oczywiście o 25 czerwca. Będzie w środku lata, chyba że znowu ktoś każe im wymyślić jakiś pretekst do dalszego przesunięcia. Tak jest, bo ja uważam że to jest tylko pretekst aby odłożyć w czasie. Sytuacja w kraju jest dynamiczna, po co spieszyć się z decyzjami ktorych potem mogą żałować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne nie pamiętacie jak pisałem, że w maju to oni dopiero ogloszą listę dopuszczonych do konkursu po sprawdzeniu wniosków a nie wyniki, a wy nie - że to już zapadną ostateczne decyzje. Potem to przeniosło się na czerwiec bo mówiono, że przed wakacjami (nie dopowiedziano że parlamentarnymi :lol2:)

Teraz jak oni jeszcze czekają na uzupełnianie dokumentacji to zapomnijcie oczywiście o 25 czerwca. Będzie w środku lata, chyba że znowu ktoś każe im wymyślić jakiś pretekst do dalszego przesunięcia. Tak jest, bo ja uważam że to jest tylko pretekst aby odłożyć w czasie. Sytuacja w kraju jest dynamiczna, po co spieszyć się z decyzjami ktorych potem mogą żałować?

 

Zgadza się - nawet w oficjalnych dokumentach KRRiT pisze, że z racji jakichś dodatkowych przyczyn, które będą uniemożliwiały wyłonienie zwyciężcy w określonym czasie, mogą ten termin przełożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to przedłużanie ma na celu stłumienie ewentualnych protestów w lecie? Wiadomo -wakacje

Pijarowo tak - to najlepszy termin do podejmowania niepopularnych decyzji. A co do protestów - co się odwlecze to nie uciecze, zbierze się kilka spraw na wrzesień.:wink: Choć ja się jeszcze łudzę, że nie będzie tego akurat powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej wina KRRiT , że nie określiła CO DOKŁADNIE powinien złożyć nadawca ZAINTERESOWANY udziałem w konkursie.

Poza tym startuje tu wielu amatorów znów z psudoniewiadomymi kanałami dlatego tak to wygląda.

KRRiT też niczego sobie - powinna coś z tym zrobić, żeby to nie biurokracja ale zdrowy rozsądek wziął górę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem do konkursu powinny startować kanały, które już nadają przez satelitę lub kabel , nie było by takich problemów "papierkowych" czy zapchajdziur stworzonych tylko po to żeby nadawać w MUX 1.

A co do protestów zwolenników Telewizji TRWAM, w 1999 również protestowali, jak wyłączali dolne pasmo UKF i że słuchacze Radia Maryja zostaną pozbawiwni odbioru, a protesty były dokładnie tak jak teraz. Znalazłem materiał na kasecie VHS LINK .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, wygrali bo już w marcu 2000 na pewno mieli częstotliwości w paśmie górnym + dwie częstotliwości na Podlasiu i jedną w Świętokrzyskim dla stacji w paśmie dolnym które retransmitowały program Radia Maryja, gdzieś mam przedstawiony na mapie Polski wykaz częstotliwości, wykaz był wydany z tyłu jakieś gazety kościelnej, mam ostatnią stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
To raczej wina KRRiT , że nie określiła CO DOKŁADNIE powinien złożyć nadawca ZAINTERESOWANY udziałem w konkursie.

Wszystko jest dokładnie określone, ale jak sam zauważyłeś w konkursie startuje wielu amatorów, którzy nie potrafią porządnie przygotować wniosku. :)

 

KRRiT też niczego sobie - powinna coś z tym zrobić, żeby to nie biurokracja ale zdrowy rozsądek wziął górę

KRRiT postępuje zgodnie z prawem, czyli z ustawą kodeks postępowania administracyjnego. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z kpa rozstrzygnięcie konkursu nawet w skomplikowanej sprawie trwa AŻ 4 MIESIĄCE ( i końca nie widać)?

A jeśli chodzi o amatorów to wśród wezwanymdo uzupełniania wniosków jest ZPR w związku z kanałem FOKUS TV - on chyba doświadczenie ws. konkursu ma - nie mówiąc juz o LV i TV TRWAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Zgodnie z kpa rozstrzygnięcie konkursu nawet w skomplikowanej sprawie trwa AŻ 4 MIESIĄCE ( i końca nie widać)?

Powiem w stylu polityków - jeżeli uważasz, że KRRiT łamie prawo to zgłoś to do prokuratury. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z kpa rozstrzygnięcie konkursu nawet w skomplikowanej sprawie trwa AŻ 4 MIESIĄCE ( i końca nie widać)?

Powiem w stylu polityków - jeżeli uważasz, że KRRiT łamie prawo to zgłoś to do prokuratury. :D

 

Już niejedni zgłaszali, a ja biedny szaraczek - Kto mnie wysłucha? Nie mam takich pleców

Nie dziwię się że Europa się z nas śmieje a nadawcy udają się do innych regulatorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Po co telewizja religijna w MUX? Przecież w Polsce żyje wiele osób, którzy są ateistami lub wyznają inne religie. Jeśli takie osoby tak bardzo by chciały odbierać ten kanał to pewnie jest on na satelitach. DVB-T w Polsce jako jest ogólnokrajowy powinien prezentować jakiś poziom. W innych, mniej rozwiniętych państwach ogólnodostępna telewizja jest na wiele wyższym poziomie niż aktualna w Polsce. Więcej kanałów tematycznych, filmowych czy sportowych, precz z kanałami stricte religijnymi.

Wiecie, że ATM Rozrywka jest kanałem uwaga FILMOWYM ;)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Były konsultacje nt. oferty i było dużo głosów ws. zapotrzebowania na kanał SPOŁECZNO -religjny. Trzeba było wysłać swoja opinię chociaz i tak może by wyladowała w koszu, bo ludzie chcieli kanał sportowy a będzie filmowy.

 

2. Poziom kanałów ZALEŻY DO nadawców. To nie zależy od społeczeństwa,co im serwuje nadawca - choć społeczeństwo - w ramach sprzeciwu może przestać oglądać dane audycje. Wina leży też po stronie TYCH, KTÓRZY POSIADAJĄ PLATFORMY SAT. Jest ich zbyt dużo (często nie ma zielonego pojęcia PO CO im płatna TV - chyba dla szpanu) - gdyby nie korzystali z usług pay-tv, to nadawcy biliby się o miejsce w DVB-T, a tak same ochłapy w DVB-T lądują. Sami ludzie oglądają te ochłapy więc miej pretensje możesz mieć CO NAJWYZEJ DO NICH LUB/I DO SIEBIE ,jeśli ty tez oglądasz te polskie seriale, docu soap czy inne badziewia.

 

Stawiam hipoteże: gdyby zaserwowano ludziom 24godzinną relację z wylegiwania się słoni w zoo to też miałoby to oglądalność

 

3. Jak przestanie polskie społeczeństwo korzystać z pay tv to wymusi na nadawcach emisję kontentu pseudopremium w ogolnopolskiej telewizji. Wszystko zależy od Polaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Były konsultacje nt. oferty i było dużo głosów ws. zapotrzebowania na kanał SPOŁECZNO -religjny. Trzeba było wysłać swoja opinię chociaz i tak może by wyladowała w koszu, bo ludzie chcieli kanał sportowy a będzie filmowy.

 

2. Poziom kanałów ZALEŻY DO nadawców. To nie zależy od społeczeństwa,co im serwuje nadawca - choć społeczeństwo - w ramach sprzeciwu może przestać oglądać dane audycje. Wina leży też po stronie TYCH, KTÓRZY POSIADAJĄ PLATFORMY SAT. Jest ich zbyt dużo (często nie ma zielonego pojęcia PO CO im płatna TV - chyba dla szpanu) - gdyby nie korzystali z usług pay-tv, to nadawcy biliby się o miejsce w DVB-T, a tak same ochłapy w DVB-T lądują. Sami ludzie oglądają te ochłapy więc miej pretensje możesz mieć CO NAJWYZEJ DO NICH LUB/I DO SIEBIE ,jeśli ty tez oglądasz te polskie seriale, docu soap czy inne badziewia.

 

Stawiam hipoteże: gdyby zaserwowano ludziom 24godzinną relację z wylegiwania się słoni w zoo to też miałoby to oglądalność

 

3. Jak przestanie polskie społeczeństwo korzystać z pay tv to wymusi na nadawcach emisję kontentu pseudopremium w ogolnopolskiej telewizji. Wszystko zależy od Polaków.

 

 

Puls 2 oglądałem tylko gdy był 13 posterunek, to samo jest z ATM. Gdyby nie było tam ŚWK to na pewno bym go nie włączył. Nie rozumiem obecności TVP Polonia który jest skierowany do polaków za granicą, a DVBT jest w Polsce.

Właśnie takie jest polskie społeczeństwo. Puszczą im takie Trudne sprawy to będą to oglądać bo im się to podoba. Rozumiem, pośmiać się przy jednym z odcinków (mój kolega nawet grał wampira w ukrytej prawdzie), ale nie oglądać wszystko jak leci. Trudne sprawy, dlaczego ja, szpital, ukryta prawda i jeszcze jest coś o miłości.

 

Nadal nie uważam, że kanał religijny powinien znaleźć się na DVBT. Wola większości? To wola ludzi którzy ubóstwiają Radio Maryja i TV Trwam, a jacy oni są? Oni są naprawdę zamroczeni. Wpłacają pieniądze i całkowicie ufają ojcu Rydzykowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...