Skocz do zawartości

Zmiana IP


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy jest jakas opcja zmiany IP w vectrze trudzę się z tym chyba 5dni i nic probowalem zmiany MAC adressu karty sieciowej puwerszy raz zadzialalo kolejny raz juz nie, resetowabie routera

 

na 10min - IP te samo co bylo

Na 1godz - IP te samo co bylo wczesniej

 

Idzie to jakos zmienic bo jednak czasami mi sie przyda zmienic te IP dla wlasnego bezpieczeństwa

 

Dodam jeszcze ze siec to vectra a router to technicolor CGA2121 jesli w jakis sposob to pomoze

Edytowane przez MIFOREQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nie można tak dowolnie tego adresu zmieniać, co jakiś czas sam się zmieni na inny albo i nie jak usiłuje się kombinować z resetami chcąc zmienić. 

 

Po prostu należy zastosować VPN by zmienić IP. 

 

Takie twierdzenie że częsta zmiana IP podniesie bezpieczeństwo jest trochę bezsensowne. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowolnie nie, ale możliwość zmiany istnienie w Vectrze (chyba, że ktoś ma pechowy 100.x.x.x), podobnie zresztą jest w UPC. A z doświadczenia zarówno z Vectrą  jak i UPC mogę powiedzieć, że adres publiczny przypisany do końcowego urządzenia potrafi się nie zmieniać miesiącami. Dla jednych zaleta, dla innych wada.

@Ktosiu zmiana IP publicznego może podnieść bezpieczeństwo w niektórych wypadkach np. ataków DDoS. Mnie się kiedyś też trafił w kablówce IP zablokowany przez różne urzędy, wtedy zmiana pomogła.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak mam. Mam publiczny niezmieniany od 3 miesięcy. Wcześniej co miesiąc czy dwa zmieniał się. 

 

Bezpieczeństwo to gwarantuje dobry router albo nie udostępnianie na świat czegokolwiek. Najlepsza opcja było by używać routera tylko jako modem. 

Potem to wystarczy mieć własny router, uruchomić  serwer VPN by się połączyć do domu, ddns też dobrze się sprawuje na zmiennych IP nie trzeba znać IP by się połączyć po nazwie. 

 

 

Te ataki DDoS to chyba norma w sieciach kablowych, skanują cała domenę a potem po kolei i włamy do słabo zabezpieczonych  routerów operatora. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...