Skocz do zawartości

PCI vs. USB


butt-on
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

od dłuższego czasu mam w planach zakup karty dvb-s, teraz stało się to możliwe. Zawsze myślałem o skystar 2 PCI, ze względu na powszechne ch[beep]e, uniwersalność, współpracę z alternatywnym oprogramowaniem. Okazuje się jednak, że wygodniejsze będzie dla mnie kupienie karty USB. I teraz pytanie: czy kwestia PCI/USB wprowadza jakieś różnice? Czy karty USB są tak samo funkcjonalne jak te na PCI? Zależy mi szczególnie na szerokiej współpracy z programami, ew. obsłudze obrotnicy.

 

Serdecznie pozdrawiam licząc na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie tak - teraz powszechny stały się sterowniki BDA - standard od Microsoftu (czy to dobrze - polemizowałbym, ale jest jak jest) i zastąpiły wysłużony WDM. W założeniu BDA miało umożliwić uniwersalność działania kart - przy WDM obsługa każdej karty w dowolnej aplikacji musiała być pisana od zera, a przy BDA pewne procedury są ustandaryzowane. Dzięki temu praktycznie każda dowolna karta działa teraz z programami alternatywnymi, jeśli tylko wspierają obsługę BDA (spora część wspiera, w tym wszystkie najpopularniejsze - ProgDVB, AltDVB, DVB Dream, DVBViewer, MyTheatre, SkyView etc.)

 

Oczywiście musi tu być jakiś haczyk ;) Microsoft w standardzie nie ujął obsługi rozbudowanych komend DiSEqC, co w efekcie spowodowało, że jest ciężko w temacie obrotnic, bo co producent, to inny sposób implementacji DiSEqC w sterownikach i pod takie bardziej zaawansowane zastosowania twórcy aplikacji alternatywnych muszą poprawiać swoje programy dla każdego produktu z osobna. Zwracaj też uwagę na informację nt. wydajności prądowej danego urządzenia, tj. ile mA obciążenia może wytrzymać - zwykle jest to wyliczone w parametrach technicznych. Gdy zsumujesz pobór prądu LNBF + obrotnicy, to łącznie nie może Ci wyjść więcej mA, niż potrafi dać urządzenie, bo przy zbyt dużym obiążeniu szybko ulegnie ono uszkodzeniu.

 

W związku z tym najlepiej kupować produkty pod USB znanych marek, jak TechnoTrend - to marka niemiecka. DVBViewer (płatny - 15 euro, ale warto wydać tą kasę na niego) z obsługą obrotnicy po BDA powinien sobie poradzić, bo to także program pochodzący z Niemiec ;) Jeżeli kupisz jakiś nieznany produkt firmy "przywiozłem z Chin i nakleiłem swoje logo", to nawet choćby na pudełku było napisane, że obsługuje DiSEqC 1.2, to na żadnej aplikacji alternatywnej to nie ruszy, bo mało który programista miał to w rękach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Właśnie kupiłem TT S2400 na USB. To rodzi kolejne pytanie: czy diseqc obsługuje więcej niż 2 konwertery? Zastanawiam się nad 3 pozycjami: 28,2; 19 i 13. Czy lepiej multifeed, czy obrotnica.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...