Skocz do zawartości

Wysięgnik pod konwerter do Mabo 105 - gdzie kupic?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Szukam miejsca gdzie mógłbym kupić wysięgnik pod konwerter do anteny aluminiowej Mabo 105. Nie wiem czy tak to się fachowo nazywa, ale chyba wiadomo o co chodzi.

Moja instalacja antenowa ma już dobre kilkanaście lat i części stalowe są już mocno pokryte korozją. Chcę ją więc nieco "odświeżyć". Udało mi się zdobyć wszystkie potrzebne uchwyty a sama czasza jest nadal w świetnym stanie, Jedyne co mi brakuje to właśnie ten "wysięgnik". Nie chcę kupować całej anteny jeśli nie będę musiał. To byłby wg mnie zbędny wydatek i do tego jeszcze kłopot z pozbyciem się starego złomu.

Próbowałem już w sklepach w okolicy i w kilku, które sprzedają sprzęt satelitarny wysyłkowo ale bez rezultatu. Gdyby ktoś wiedział gdzie mógłbym tą część kupić (najchętniej wysyłkowo) to prosiłbym o informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupienie nowego wysięgnika do anteny graniczy się z cudem.

Firma w ciągu kilku lat wprowadzała do swoich wyrobów kilka drobnych zmian konstrukcyjnych i będzie trudno kupić sam wysięgnik (hokej) który by idealnie pasował do geometrii twojej anteny.

Sam w ubiegłym roku byłem zaskoczony różnicą kąta zagięcia wysięgnika i jego długości względem anten produkowanych sprzed kilku lat o tym samym rozmiarze.

Najlepiej jak byś w firmie Mabo skontaktował się z panem Śledziem i przedstawił swój problem.Być może Ci jakoś pomoże.

 

Ostatnio czytałem w nowym wydaniu Satkuriera 2/2009 artykuł pt. "Zestaw antenowy 13E+9E "

Jest tam między innymi mowa o obejmach plastikowych do LNB i ich zastosowaniu do poszczególnych anten

Nie prawdą jest,że obejma plastikowa fi40mm od anten Corab ASC900 pasuje do anten firmy Mabo (wszystkie rozmiary anten mają taką samą obejmę) tak samo jak analogicznie te od anten Mabo nie pasują do anten Coraba.

Tak więc błędem jest zamienne stosowanie obejm w tych antenach pomimo ,że są one prawie identyczne

Różnica polega w kącie obejmy w którym LNB jest skierowany do czasy.Kąt jest inny w antenach mabo i inny w Corabach.

Nie muszę tłumaczyć ile cennego sygnału tracimy poprzez takie nie dopasowanie.

Pomimo tej samej średnicy rurki i podtrzymującej LNB różnią się dodatkowo jeszcze szerokością samej obejmy no i kolorem.Corab ma obejmy koloru czarnego i szarego ,a mabo ma tylko czarne obejmy w czterech średnicach:23mm,40mm,60mm i jeszcze kiedyś były 70mm.

Tak więc chciałbym zwrócić uwagę,że zastosowanie obejmy fi 60mm(Mabo) do anteny Corab np. ASC900 aby zamontować Monobloka na 3st. jest błędem i to dość poważnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę tu sprostować informację: oczywistym jest, że jeśli stosujemy części od anteny innego producenta - musimy się liczyć z ich możliwym niedopasowaniem, ale w zastosowanym układzie Corab ASC900 + uchwyt Mabo 60mm w efekcie końcowym uzyskano odbiór obydwu pozycji satelitarnych z sygnałem o parametrach umożliwiających stabilne oglądanie. Straty były - to logiczne, ale tu nie walczymy o każde 0,01dB, a o ogólne uzyskanie odbioru. Wpływ strat na niedopasowaniu elementów jest niwelowany przez wielkość czaszy, bo jak powszechnie wiadomo - sygnał z obydwu pozycji satelitarnych jest na tyle silny, że odbiór można uzyskać na antenach 60cm (a nawet mniejszych), przy ustawieniu centralnym na jedną z dwóch pozycji. Czyli: układ nie jest zalecany, ale jego zastosowanie pozwoli na odbiór z wystarczającym sygnałem. Mógłbym podać nieco szczegółów, w tym uzyskane parametry jakościowe sygnału, ale nie to było przedmiotem informacji. Jeżeli ktoś jest zainteresowany - może spróbować sam się pobawić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...