Skocz do zawartości

Problem z odbiorem


szarlejak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nową antene próbowałem innych,nowy kabel i odbiera mi tylko program Tvp 1 i Tvp 2.Kiedys były inne programy ale znikneły z czasem jak na wsi u sąsiada pojawił sie internet drogą radiową ,którego odbiornik z domu sąsiada jest skierowany własnie w mój dom czy to może byc przyczyną braku odbioru?? Lub czy można to jakoś sprawdzic albo ustawić antene tak aby zbierałą weicej programów?? Dodam równiez ze wzmacniacz równiez był sprawdzany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne miamy do czenienia z sytuacją kiedy na siatkowej antenie - z badziewnym szerokopasmowym wzmacniaczem - robi sie skrosna lub intermodulacja z powodu istnienia innego sygnały nadawnaego w pobliżu.

 

I zapewne zastosowanie DOBREJ anteny BEZ WZMACNIACZA dającej taki sam a nawet lepszy sygnał mimo braku wzmacniacza w sposób radykalny zmieni jakośc odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Potrzebuję porady na temat anteny naziemnej. Jaką kupić żeby odbiór był najlepszy. Sąsiad mi głowę zawrócił. Dla wyjaśnienia chcę dodać, że jak kiedyś miałem siatkę ze wzmacniaczem to TVP1, TVP2 odbierała ze św. Krzyża koło Kielc idealnie, Polsat z Lublina całkiem całkiem, TVP3 Lublin prawie dobrze, TV4 z Radomia dobrze wieczorem, TVN z Lublina widać było, ale nie do oglądania. Z góry dzięki. Romar7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Często tak jest, że telewizję naziemną można odbierać w pobliżu większych miast. Nadawcy myślą, że ludzie mieszkają tylko w miastach, czy jak? Dowód? Proszę bardzo. Ostatnio zamontowane nadajnik TVN np. w Radomiu o zasięgu 20 km. A np. nadajnik na św. Krzyżu jest niewykorzystany, a warunki nadawania ma doskonałe, ponieważ mieści się na terenie Gór Swiętokrzyskich. Jeśli jest na forum ktoś z tamtego rejonu proszę o potwierdzenie. :wink: Romar7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...