Skocz do zawartości

BOX+ (Philips DSR 6201/91)


dmn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam ma problem z tym dekoderem mam go wykupionego na własność i od jakiegos czasu po prostu dzieje się cos z nim niedobrego.. dekoder gdy wyłaczam po prostu po pewnym czasie jak chce go właczyc w ogole nei reaguje i nie swieci się nic nie ma zegarka ani nic i nie da się go właczyć dopiero wyciągnięcie wtyczki i włożenie jej z powtorem pomaga i moge wtedy normalnie właczyc dekoder.. czy ktoś miał taki problem.. jak jemu zaradzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie następujące: czy na tym tunerze można odbierać programy DVB-T z nieaktywną kartą cyfry /np. z szachownicą/.

Były tu już wypowiedzi na ten temat ale trochę rozbieżne. Jedna, że można odbierać ale tylko z aktywną /opłaconą/ kartą cyfry, druga, że aktywna karta jest potrzebna tylko do zaprogramowania kanałów DVB-T a potem, że jest możliwy odbiór z nieaktywną kartą.

Ja mogę potwierdzić, że dekoder odbiera kanały satelitarne FTA na karcie z szachownicą, nie chciał odbierać na tzw. zielonce, natomiast nie mogę sprawdzić DVB-T bo nie jestem w zasięgu.

Myślę, że temat jest dość istotny dla wielu posiadaczy tego dekodera na własność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czy ktos mi może pomóc mam ten dekoder.. i mam antene zbiorcza ( mieszkam w bloku i jest zez na astre zrobiony z tego co wiem) chciałbym odbierac kanały z astry i nie wiem jak go mam ustawić ponieważ niektóre niemieckie kanały działaja od 650 ale niestety polskie kanały ( tvp historia czy tv trwam:D:D np) juz nie chcą działać. Dodam, że u sąsiadów na zwykłych dekoderach te kanały śmigają a na pewno tv trwam:D.. więc w czym może tkwić problem.. pomoże ktoś co mam zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

keers - piractwo?

Ciekawe jakie. A dlaczego np. Cyfra daje karty do tunerów alternatywnych, w których usb śmiga? Przez usb można uaktualnić soft, szczególnie "edukacyjny" - ale można by było coś przy okazji zwalić - a zakupiony lub wypożyczony tuner jest na gwarancji - i co wtedy? W zakupionych tunerach od Cyfry, można by było przez usb wyświetlać zdjęcia jpg, słuchać legalnej muzy mp3 itd. Raczej nadawcy dbają aby ich tunery nie służyły innym komercyjnym celom niż oglądanie programów satelitarnych, nie chcą wprowadzać dodatkowej konkurencji dla innych producentów sprzętu serii consumer. Tym bardziej, że platformy cyfrowe nie dostały dotacji państwowej na moduły dvb - a był taki projekt. Tylko dobra wola Cyfry - że w niektórych tunerach jest dvb. To samo z usb - jaki ma interes w tym Cyfra? Chcesz mieć usb do cyfrowych zastosowań via telewizor - o ile ten go nie ma - kup sobie dodatkowy moduł od innego dostawcy. Tak jak w N - za kilkadziesiąt złotych. Chcesz nagrywać/piracić/ filmy - gniazdo euro czy gniazdo spdif w tunerku czeka. Co innego blokada zarządzania dysków w PVR w zakresie kopiowania i przesyłania ich treści, szczególnie z ofert VOD na inne urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Powiem więcej, C+ nie dosyła już Philipsów 6201 do celów serwisowych, więc pozostaje wyłacznie wymiana zepsutego Phila na Segemcoma, no chyba, że dystrybutor zakisił gdzieś jeszcze pojedyncze sztuki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie na temat tego dekoderka jesli chodzi o obraz czy jest ladny bo slyszalem ze wczesniejsze softy mialy kiepski obraz zarowno na hd jak i sd czy to sie poprawilo jak jest z awaryjnoscia tego dekoderka czy warto go kupowac na portalach aukcyjnych bo u dystrybutorow go nie ma prosze o pomoc czy warto ale glownie chodzi mi o obraz mam plazme panasonica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder ma wylaczone USB przez soft, ale to wymagania nadawcow programow i producentow a nie widzimisie Cyfry+. Chodzi o piractwo:P

 

 

Jakie piractwo ! Wolne żarty.

 

Mam prawo nagrać sobie dowolny oglądany program, film - dla własnego użytku. Mogę mieć wielotysięczną kolekcję nagrań dokonanych w ten sposób. O ile nie rozpowszechniam nagranego materiału nie popełniam nawet wykroczenia. Prawa autorskie również nie są w ten sposób łamane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mało ostatnio tu forumowiczów, ale może ktoś mi podpowie co zrobić.

Kończy mi się umowa z Cyfrą i muszę się zdecydować na nową umowę i nowy dekoder.

Mam tego Philipsa od 2 lat i w zasadzie to trzy rzeczy mnie męczą z tym dekoderem.

Problemy jakie mam to:

1 - bardzo często wchodząc w funkcję Pilot a następnie naciskając plus w celu wyświetlenia informacji o programie nie ma żadnej reakcji, wtedy muszę wejść strzałką w prawo aby wyświetlić następny program na tej stacji, tam już plus działa, następnie wracam sztrzałką w lewo do oglądanej aktualnie audycji i wtedy widzę opis;

2 - czasami jak wyłączam dekoder i szybko po nim telewizor to na dekoderze nie wskakuje zegar a wskakują cztery poziome kreski, wtedy muszę jeszcze raz włączyć dekoder i TV, wyłączyć dekoder i dopiero po mniej więcej pół minucie jak już pokaże się zegar na dekoderze mogę wyłączyć TV;

3 - na programach niemieckich ARD HD, ZDF, HD występuje tzw. klatkowanie

Wymienić dekoder na taki sam nie ma szana bo takich już cyfra nie oferuje.

Przez tydzień czasu obejrzałem fora z dekoderem Sagem, który Cyfra oferuje - tragedia, lepiej o nim zapomnięć, dekodery PVR Philips i Pace to samo.

Pytanie krótkie co lepiej, męczyć się z tym dekoderem czy lepiej jeszcze bardziej męczyć się z dekoderami PVR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 - na programach niemieckich ARD HD, ZDF, HD występuje tzw. klatkowanie

 

Podłub sobie w wątku Philips HD PVR gdzieś do postów z maja-czerwca 2010, da się obejść klatkowanie tylko trzeba parę razy w opcjach dekodera przestawić rozdzielczość z 1080i na 720p, za którymś razem zaskakuje. Niestety trzeba tak robić przed każdym programem, który tam leci.

 

U mnie najczęściej działało:

 

spróbuj zmieniać rozdziałkę nie wychodząc z menu ustawień terminala 1080i -> 720p, 720p -> 1080i, 1080i -> 720p. "Pomigaj" tak trochę obrazem i za którymś razem wyjdź z menu przy 720p i zobacz czy działa. Aha i zmieniaj rozdziałkę na jakimś kanale SD, na kanałach HD często nic to nie daje.

 

I wbrew pozorom to nie są farmazony bo mi zawsze pomaga i idzie później elegancko.

 

Aha, zawiesza się nie wiedzieć czemu najczęściej na arte HD. Na ARD HD i ZDF HD, które są teraz najważniejsze idzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...