Skocz do zawartości

DVBdream i Astra - Viva Germany, MTV Germany


Rzsyard-Pompka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie,

 

Mam drobny kłopot, a poniewaz juz walczę z nim od 2h to się poddaje i piszę do Was o pomoc.

 

Posiadam tuner zewnetrzny Technisat USB HD CI + Phoenix USB + TnK

Program: DVBdream

 

Działa oferta TnK ( przez Phoenixa ) i wiekszość programów FTA, ale niestety nie wszystkie

 

Nie działa MTV Germany i VIVA Germany, nie mogę znalezc tych programów. Poza tym nie działa TRWAM, sytuacja taka sama, tylko że na Trwam mi nie zalezy :) za bardzo.

 

Po przeskanowaniu nie pojawiają sie powyzsze programy.

Przy skanowaniu ręcznym dla Viva Germany wybieram 11973 V 3/4 QPSK i skanuje.... znajduje się 7 programów, ale... Vivy nie ma....

 

Jezeli uzywam programu DVBViewer wszystko jest ok, jest i Viva i MTV Germany, ale niestety DVBDream nie obsluguje Phoenixa...

 

Co i jak mam ustawic abym miał wszystkie programy FTA? Dlaczego DVBDream nie "widzi" tych programów?

 

ps.

 

Po wpisaniu transpondera Trwam wogóle nic nie znajduje....

 

 

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie programy Ci znajduje? Być może kluczem do sukcesu jest przeglądnięcie opcji DVB Dream dotyczących przełączników DiSEqC - złe porty, albo trzeba uruchomić powtarzanie komend, bo przełącznik nie zaskakuje. Masz zwykłego zeza, czy Monoblock? Jeśli to drugie - jaki model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam monoblok LMP-02F Opticum

W DVBViewer mam ustawione: DiSEqC: Simple A dla HotBird i Simple B dla Astra, wszystko z Astry i HB smiga

 

W DVBDream próbowałem wszelkich ustawien, nawet zmienic na DiSEqC 1, są wtedy 4 porty, ale kompletnie nic to nie daje - efekt jest zawsze taki sam.

Podejrzewam, ze własnie gdzies tu tkwi przyczyna, ze nie znajduje wszystkich stacji.

Gdzie się uruchamia powtarzanie komend? Co jeszcze powinienem sprawdzic/ustawic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek - przełącznik nie zmienił ani pasma, ani polaryzacji - utknąłeś w polnym paśmie na polaryzacji V na Hot Birdzie. Być może DVB Dream nie obsługuje DiSEqC poprawnie w tym modelu karty, ale wstrzymaj się - w jutro zerknę, czy można coś pokombinować dodatkowo w ustawieniach DiSEqC, żeby jednak zaskoczyło to co trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monoblok jest sprawny bo na DVBViever działa luksusowo, wszystko ładnie pięknie i szybko chodzi....ale jak wspominałem tam nie mam wtyczki do Phoenixa i jestem zdany na DVBdream, który nie radzi sibie z przełacznikiem ( albo ja nie radzę sobie z nim :) ). Nie potrafie tego skonfigurować, aby przełaczał się pod DVBdream... jak powinny wyglądać ustawienia dla monobloka? ( przykładowe ustawienia )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W menu DiSEqC pod portem 1 HotBird, a pod port 2 Astra (czy jak tam ten Twój konwerter ma poustawiane).

36581045qa0.th.jpg

 

Spróbuj czegoś takiego:

- włącz np. TVP Historia (lub dowolny inny kanał z Astry)

- wejdź na górnym pasku w "kanały" - "ręczne szukanie"

- wklep parametry transpondera VIVA, MTV i naciśnij "zielony ptaszek"

- zobaczymy czy wyłapie sygnał, chodzi o to aby przełacznik był już aktywny na Astre w momencie kiedy zaczynasz skanować transponder.

21580037zt9.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro na innym oprogramowaniu działa to i na DVB Drem musi działać. Odinstaluj wszystko jak leci i instaluj od nowa...

Ale najpierw pobaw się jeszcze tymi ustawieniami:

30774698ro9.th.jpg

 

Kiedyś miałem nieustanny problem z polaryzacją V - przy przełączeniu na kanał który był z transpondera z polaryzacją V sygnał spadał do zera. Po zmianie przełącznika DiSEqC ten problem nie występuje. Jednak tu wina prawdopodobnie leżała w sprzęcie a nie oprogramowaniu (podkreślam: prawdopodobnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdze te ustawienia o których mówisz, z innym konwerterem nie bedzie kłopotu, poza tym, że trzeba "wlezc" na antenę, żeby go wymienic :) Moge w kazdej chwili go podmienic na inny egzemplarz a nawet inny model, tylko, jesli na jednym programie działa w 100%, to czy moze to być jego wina? Moze mam cos źle ustawione? Jak dokładnie powinny wyglądać ustawienia dla monobloka? Moze cos namotałem w ustawieniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia żadna filozofia - jeden satelita pod pierwszy port, a drugi satelita pod drugi port i już. Ewentualnie jeszcze te dodatkowe ustawienia powtórzeń komend itp. i ma działać.

Nie wiem dlaczego nie chce ruszyć, nie mam logicznego wyjaśnienia, trzeba kombinować na wszystkie różne (czasem dziwne) sposoby.

 

Możesz wywalić DVBViewer? Może on coś w czymś namieszał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest problem z moimi ustawieniami. Zrobiłem tak: włączyłem DVBViewer na program z Astry - Viva Germany i zamknąłem program. Właczyłem DVBDream, usunąłem kanały z zakładki Astra i właczyłem jeszcze raz skanowanie Astry - są programy z Astry ! Ale teraz nie działa HB. Czyli DVBDream nie przełacza mojego monobloka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tu programu zainstalowanego, bo jestem w pracy, ale o ile dobrze pamietam po kliknieciu DisEqC pojawia sie okienko gdzie mam schemat, na którym jest narysowane "połaczenie dwóch satelit" i obok są "właściwości" a w nich ustawienia, 4 zakładki.

 

Zmiana powtórzeń i komend nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...