Skocz do zawartości

Nowy komputer dla Admina ;)


Rekomendowane odpowiedzi

Dobra - pozwolę sobie na odrobinę prywaty ;) Są na sali jacyś specjaliści od komputerów? Otóż chcę sobie sprawić mocną maszynę, przyszłościową, budżet - wolałbym nie wylecieć za widełki 3000 PLN, ale jeśli będzie uzasadniona potrzeba - mogę zainwestować nieco więcej, może nawet +1000.

 

Teraz mam

Procesor: Intel Core2Duo E4500 2,2 GHz

RAM: 1 GB

Grafika: ATI FireGL V3100

Muzyka: onboard

Sieć: onboard

Dysk: 250 GB

Napęd: nagrywarka DVD Lite-on, model bliżej nieokreślony - jakiś tani noname

 

Co chcę uzyskać

Znaczny przyrost wydajności, zwłaszcza w pracy z rozbudowanymi aplikacjami, środowiskami programistycznymi, aplikacjami specjalistycznymi, a także przy obsłudze kart DVB (chodzi o działanie programów do oglądania TV - najlepiej sprzętowe wsparcie HDTV ze strony karty graficznej)

 

Co nowy komp (Waszego ukochanego administratora) musi mieć ;)

- niezbędne jest mi przynajmniej jedno tradycyjne gniazdo PCI (32bit) na płycie głównej (+ jakieś pcie i inne takie tam),

- miło byłoby uświadczyć port COM, ale tutaj można radzić sobie przejściówkami - jednak jakby był COM albo nawet dwa - rewelacja

- obsługa karty DVB wymaga wydajnego zasilacza, bo takie urządzenie żre sporo prądu,

- RAM - nie mniej niż 4 GB,

- dysk - 500 GB - 1 TB

- grafika jak wspomniałem - wsparcie HDTV, nie musi być to szczyt techniki ani najnowszy produkt - nie gram masowo w gry - chcę mieć jedynie pewność, że na Canal+ Sport HD będzie płynny obraz, a najlepiej gdyby karta razem z komputerem były w stanie pociągnąć dwa obrazy w HD jednocześnie i pozwolić jeszcze pracować na sprzęcie, w każdym razie nie koniecznie najnowszy i najdroższy produkt

- muzyka - albo dobra wbudowana, albo osobna, miło byłoby gdyby obsługiwała dźwięk 24bit - nie wykluczam użycia sprzętu do bardziej profesjonalnych zastosowań

- sieć: onboard

- napęd: nagrywarka DVD, ale jakaś markowa, albo blu-ray (widzę, że taki sprzęt wchodzi - jakie macie za i przeciw na tą chwilę za zakupem czegoś takiego?)

- procesor: nie wiem, tyle tego jest, że mam totalną sieczkę, na pewno nie 64bit

 

Co do procesora - kto wie co to znowu za Core i7 się pojawił i jak to się ma do Xeona? Komputery z Core i7 Quad widzę za 3,5 klocka, więc nie ma tragedii - może warto zainwestować, a może nie?

 

A może w ogóle nie warto inwestować w nowy komputer, tylko wstawić do tego co mam więcej RAM-u i inny procesor?

 

Liczę na porady ;) Tylko umiarkowanie szybko, bo na początku lutego chciałbym już korzystać z nowej maszyny lub chociaż podrasowanej obecnej ;) Dopuszczam w tym temacie linki do sklepów lub Allegro, ale miejcie na uwadze, że wolałbym kupować na miejscu - w Krakowie, bo nie chcę mieć przeżyć z serwisami z odległych miast - komputer jest mi niezbędny do codziennej pracy, więc nie mogę pozwolić sobie na przestój, bo coś padło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za offtop ale takie towary to tylko ERA:) a na poważnie Procesor np ten Intel Core 2 Quad Q8200 2,33 cena okolo 700zł xD:) 4rdzeniowy na szyne 1333mhz Grafika MSI R4870X2-T2D2G-OC 2giga ramu na pokładzie cena okolo 1800zł do tego płyta ktora te cuda obsłuży ale to trza poogoglować jakies 400zł;] kosc pamięci 4 giga DDR3

Przepustowość PC8500 1066MHz

CAS CL 7.0

Dual Channel

KVR1066D3N7K2/4G okolo 320zł

Zasilacz Chieftec CFT-650-14C 650w aby nam zasilania nie braklo okolo 340zł;P

 

dzwięk jaki tam sobie Orbita zechce średniej jakosci karta to okolo 300zł;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny komputer można złożyć, ale nie za te pieniądze :smile:

Przykładowy złożyłem, ale cena jego wynosi 4500 - 5000 zł.

 

  • Procesor - Intel Core2 Quad Q9550 2,83 GHz
  • Płyta główna - z chipsetem 750I SLI, tu wybór płyt jest bardzo duży
  • Pamięci DRAM - Corsair Twin2X DDR2 2x 2GB 800MHz CL4-4-4-12 DHX Technology
  • Karta graficzna - GeForce 9800 GX2 1GB 2xDVI & HDMI
  • Dysk twardy - 500 GB Seagate Barracuda
  • Chłodzenie Zalman ZM-STG1
  • Napędy optyczne - LG SuperMulti DVD+/-RW GH22LS30 LightScribe bulk black (Serial ATA)
  • Obudowa CoolerMaster CM 690 Black
  • Zasilacze - Zasilacz Be-quiet System Power 700W
  • System - Windows VISTA Home Premium PL

 

Obudowę, napęd optyczny, system (jeśli na kilka stanowisk) można przełożyć z innego komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie :P Nie lubię ryzykować - szczególnie ważna jest dla mnie stabilność działania całości. Innymi słowy jak zobaczę BSOD to zabiję :lol2: Na obecnej konfiguracji BSOD-a nie widziałem i ogólnie już od bardzo dawna nie miałem "przyjemności" go zobaczyć (nie licząc wpadki ze sterownikami TT S2-3200 w firmie niedawno :P ) i wcale nie tęsknię ;)

 

Widzę, że chyba widełki cenowe będę musiał zmodyfikować :roll:

 

Co powiecie na to: CLICK (dostałem zgodę Administratora na wstawienie linku, czyli swoją :P )

 

Na moje oko minusy to RAM - przydałoby się 2GB dorzucić i dysk, ale co z resztą? Co to ten Core i7 wie ktoś? Są jakieś porównania jak ten kawałek krzemu wypada w porównaniu z innymi Core, Xeonami itp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apiszę tak . warto pomysleć o drugim komputerze, a obecny podłączyć pod LCD , plazmę itp. mam w domu kilka komputerów i tak :

komputer z DELL , z procesorem Pentium 1,8 Ghz , dysk 40 GB, GFORCE 6200 256 MB/HDMI, 1 GB , WINDOWS XP ( w cześniej był LINUX OPEN SUSE ) . i komputer służy mi bez problemu jako odwarzacz filmów DVD /DIVX /HD

i karta graficzna GF 6200 bez problemu radzi sobie z audycjami HD . ( więc każda większa konfiguracja też się będzie nadawać ). i do takiej konfiguracji np. karta skystar działa bez problemu , kary HD też dobrze działają .

( mam tym komputerze kartę PCI + moduł i kartę CYFRY+ (pakiet podstawowy + filmbox HD ) i działa mi bez problemu ).

dodatkowo można poszukaćsobie jakieś legalne wypożyczalnie filmów i taki komputer mieć podłączony do internetu ( żyby można było jakiś film pobrać ) takie rozwiązanie bije na głowę VOD i tunery N , CYFRY+ .

---------------

 

A nowy komputer przeznaczyć do pracy . i jeżeli ma być tam 4 GB RAM lub więcej to warto się zasatnowić już nad systemem 64 bitowym. Na komputrze na którym działa dobrze WINDOWS VISTA , to WINDOWS 7 też będzie działał bez problemu . ( Lub jak się nie chce płacić zasystem ) to warto zapoznać się ( przetestować ) różne dystrybucje Linux,a który też dobrze sobie radzą z odtwarzaniem filmów i z telewizją )

np. dystrybucja Sabayon Linux . bardzo ciekawie się prezentuje na dużych telewizorach LCD , Plazmach . ( zwłaszcza beryl. compiz itp. ).

 

Procesor CORE I7 to jest nowa seria procesorów które są bardzo drogie i są na 'socket 1366' , do tego są płyty główne które tylko są ( jak narazie ) na DDR 3 . i pod to płyty główne potrzebują silnego zasilania .

 

przykładowe ceny tych procesorów : http://www.sklep.benchmark.pl/katalog_12929.html

płyty główne pod ten procesor : http://www.sklep.benchmark.pl/katalog_12873.html (płyty innych producentów są w podobnych cenach ).

 

Procesor CORE I7 są obecnie 4 rdzeniowe - ( a mają być 8 rdzeniowe ).

 

czy warto w takie coś inwestować ? myślę że lepiej jeszcze chwilę poczekać i zobaczyć co wymyśli AMD .

 

---------

na codzień zajmuję się komputerami, serwisem , stronami internetowymi , grafiką itp. i obecnie mam w tym drugim komputrze ( do pracy )

 

AMD X4 9500 , 4 GB RAM , 2 x 250 GB i 1 x 500 GB , radeon HD 3780 i widzę że nowe gry obsługują dobrze procesory kilku rdzeniowe , natomiast gry starsze mają czasami problemy w poprawnym działaniu na procesorze kilku rdzeniowym. ( nie zależnie Intel , czy AMD )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem odnośnie tego:

 

Orbita całkiem ładny sprzęt

 

Poza tym 650W to ma tylko na naklejce, bo w rzeczywistości to tyle osiąga przy wybuchu (odnośnie tego zestawu na allegro).

 

A twój zestaw to maksymalna rozrzutność, do quada chcesz wkładać DDR3? Pytam się w jakim celu? No i jeszcze zasilacz 650W, trzeba było od razu wrzucić 1kW. Orbita zaznaczył, że nie będzie kręcił więc spokojnie by styknęło 450W, w ostateczności 500W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale sprzęty typu karty dvb i jeszcze niech wrzuci jakiś dvbt itd kazde prawie żre prądu no i grafika diabelnie ciągnie;]W sumie ja tam odnośnie ramu to myśle ze jednak na tym sprzęcie można zaszaleć no i jakoś na 3-4lata spokoj;] a koszt średnio około 4500:) więc aż taka tragedia nie jest z mojego zestawu co ja złożyłem .O allegro to lepiej nie Mówić.Kolega może coś sam zaproponuje?Ja daje propozycje części a Orbita sam oceni:)Wg mnie taka maszyna jak podałem to szczyt techniki na najbliższe 4lata;] :D może cos lepszego jest ale wg mnie to jest w dopuszczalnej granicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zczyt techniki na najbliższe 4lata

Chyba na najbliższy rok, w przyszłym roku wejdą na rynek karty obsługujące DX11 już sprzętowo, więc ten Radeon będzie biedny.

 

Zgodnie z wymaganiami Orbity:

AMD Phenom 8650 Triple Core - była mowa o aplikacjach specjalistycznych, więc procek się nie zmarnuje, całkiem niezła wydajność w ROZSĄDNEJ cenie - 400 złotych

Gigabyte MA770-DS3 - mobo jak mobo, skoro nie będzie OC nie ma sensu inwestować kosmicznych pieniędzy w płytę główną - 280 złotych

OCZ 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Reaper - 249 złotych

Gigabyte Radeon HD4850 Zalman 512MB DDR3 - 590 złotych, w 101% zgodna z wymaganiami Orbity, wkładanie X2 do takiego komputera to nieporozumienie

Samsung 1TB 7200rpm 32MB - 385 złotych

Pioneer DVR-216 SATA - klasyka, 100 złotych

Corsair 550W - 330 złotych

 

Piękny zestawik za 2334 złotych. Nie sposób być niezadowolonym z tej maszyny, jeśli nie ma starej obudowy to należy doliczyć 150 złotych.

 

Od i7 trzymałbym się z daleka przez najbliższe pół roku, ze względu na cenę.

 

Jeśli koniecznie coś na Intelu to szukałbym Q6600 w okazyjnej cenie i podmiana mobo, reszta może zostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysku tej firmy (Samsung) nigdy bym nie wybrał. Posiadam kilka dysków: Samsung oraz Segate i od kilku lat tej ostatniej firmie jestem wierny. Opinie wzoruję także na dyskach znajomych. Tani procesor, nawet z potrójnym rdzeniem, nie zawsze oznacza super wydajność. Płytę wybrałbym droższą, z obsługą SLI oraz zdublowaną kartę graficzną.

 

Tak już na marginesie: Jako wydajny procesor polecam AMD Opteron 8356 :twisted: Wiem, trochę przegiąłem. Sam procesor dwukrotnie przewyższa założony budżet :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

To ja się wtrącę do owej rozmowy. Radzę omijać płyty główne Asus - miałem z nimi nie za miłe doświadczenia. Zresztą coś o tym wiesz @Mr. Orbito 8)

 

Osobiście doradzam Ci taki zestaw:

 

Płyta główna: Gigabyte GA-EP45C-DS3R - P45 - 485zł

Model GA-EP45C-DS3R

Typ gniazda procesora Socket 775

Obsługiwane procesory Intel Core2 Extreme

Core2 Quad

Core2 Duo

Intel Pentium Extreme

Chipset Intel P45 + ICH10R

Częstotliwość FSB 1600 / 1333 / 1066 / 800 MHz

Pamięć 4 x DDR2 1066 / 800 / 667 MHz

2 x DDR3 1600 / 1333 / 1066 / 800

max 16 GB (DDR2)

max 8 GB (DDR3)

ECC, non-ECC, niebuforowana

Tryb dual channel Tak

Porty kart rozszerzeń 1 x PCI Express 2.0 x16 (tryb x16)

1 x PCI Express 2.0 x16 (tryb x8)

CrossFireX

3 x PCI Express x1

2 x PCI

 

Karta dźwiękowa 8 - kanałowa, Realtek ALC889A

Karta sieciowa 2 x Ethernet 10/100/1000 Mb/s

Realtek RTL8111C

 

Typy kontrolerów 1 x ATA (JMicron 368)

6 x SATA2, RAID 0, 1, 5, 10

 

Złącza we/wy na płycie 1 x FDD

1 x ATA

6 x SATA2

1 x IEEE 1394a (FireWire)

2 x USB 2.0, 1.1

1 x parallel port header

1 x serial port header

1 x S/PDIF out

1 x CD audio in

1 x front panel audio header

1 x front panel header

1 x 24 pinowe złącze zasilania ATX

1 x 8 pinowe złącze zasilania ATX

Porty we/wy panelu tylnego 1 x PS/2 klawiatura

1 x PS/2 mysz

2 x IEEE 1394a (FireWire)

2 x RJ45

8 x USB 2.0, 1.1

1 x Line In

1 x Front

1 x Microfon In

1 x Speaker Front / Rear / Side Out

1 x Center / Subwoofer port

1 x coaxial S/PDIF Out connector

1 x optical S/PDIF Out connector

 

Sposób chłodzenia płyty Radiator

Wyposażenie 4 x Kabel SATA

1 x Kabel ATA

1 x Kabel FDD

Oprogramowanie Sterowniki i narzędzia

Format płyty ATX

Wymiary 30.5 x 24.4 cm

Wersja BOX

 

Procesor: Intel Core 2 Quad 6600, 2,4GHz - 805zł

Kod producenta BX80562Q6600

Model Core 2 Quad Q6600

Typ gniazda LGA 775

Rdzeń Kentsfield

Liczba rdzeni 4

Częstotliwość taktowania 2400 MHz

Czestotliwość FSB 1066 MHz

Technologia wykonania 65 nm

Instrukcje multimedialne EM64T, SSE, SSE2, SSE3, SSE4

Informacje dodatkowe Enhanced Halt State (C1E)

Enhanced Intel Speedstep® Technology

Execute Disable Bit

Intel EM64T

Intel Thermal Monitor

Intel Virtualization Technology

Quad Core

Wersja BOX

Cache L1 L1 - 2 x 16 kB + 2 x 16 kB

Cache L2 L2 - 2 x 4 MB

 

Pamięć RAM: KINGSTON DDR2 2048 MB/800 (2x1024 MB), CL 5 - 89zł

Kod producenta KVR800D2N5K2/2G

Model PC2-6400 800 MHz 2048 MB DDR2 Dual Channel

Pojemność 2048 MB

dual 2x 1024 MB

Typ pamięci DDR2

Standard PC2-6400, 800 MHz

Dodatkowe informacje Non-ECC

Timingi CL 5

Napięcie 1.8V

Radiator nie

Wersja BOX

 

Dysk: Dysk WD 500 GB, 8 MB, SATA II - WD5000AAJS - 215zł

Model WD5000AAJS

Seria Caviar SE

Format 3.5"

Pojemność 500 GB

Interfejs(y) SATA 3 Gb/s

Cache 8 MB

Czas dostępu 4.2 ms (średni)

2 ms (Track-To-Track)

Ilość talerzy b.d.

Prędkość obrotowa 7200 obr./min

Transfer zewnętrzny 300 MB/s

Transfer wewnętrzny 121 MB/s

Czas rozpędzania b.d. ms

NCQ Nie

S.M.A.R.T. Tak

RoHS Nie

Głośność 29 dB (odczyt/zapis)

28 dB (praca jałowa)

Pobór mocy 8.77 W (odczyt/zapis)

8.4 W (praca jałowa)

0.97 W (czuwanie)

0.97 W (uśpienie)

Odporność na wstrząsy 65 G (włączony)

350 G (wyłączony)

Czas bezawaryjnej pracy 50000 MTBF

 

Karta graficzna: PCIex Gigabyte GF9800, 1024MB, 256kbit - 605zł

Nazwa Gigabyte GeForce 9800 GT OC 1024MB

Kod producenta GV-N98TOC-1GH

Typ złącza PCI Express 2.0 x16

Tryb dual SLI

Procesor graficzny GeForce 9800 GT

Taktowanie rdzenia 700 MHz

Pamięć 1024 MB

GDDR3

Taktowanie pamięci 1800 MHz

Szyna pamięci 256 bit

Przepustowość pamięci [GB/s] 56.2 GB/s

RAMDAC 400 MHz

Pixel Shaders 112 - zunifikowane

Vertex Shaders 112 - zunifikowane

Taktowanie Shaderów

Chłodzenie Radiator, wentylator

Zalman VF830

DirectX DirectX 10.0

OpenGL OpenGL 2.1

Złącza we / wy 1 x D-Sub przez DVI to VGA adapter

2 x DVI-I

1 x HDTV przez kabel HDTV

1 x Tv-out HDTV, S-Video

Dodatkowe wyposażenie 1 x DVI to VGA adapter

kabel HDTV-out

Dołączone oprogramowanie Narzędzia i sterowniki

Wersja BOX

 

DVD: NEC AD-7201S - 89zł

Model AD-7201S-0B

Kolor Czarna

Typ napędu DVD±RW + DL

Wewnętrzny

Interfejs SATA

Prędkość zapisu 20x DVD±R

8x DVD+RW / 6x DVD-RW

12x DVD-R (DL)

8x DVD+R (DL)

12x DVD-RAM

48x CD-R

32x CD-RW

Prędkość odczytu 16x DVD

48x CD

 

Pojemność bufora 2 MB

Czas dostępu 140 ms CD

160 ms DVD

System ochrony zapisu Tak, Buffer underrun error prevention

Technologia nadruku na płycie LightScribe

Sposób montażu Poziomy, pionowy

Czas bezawaryjnej pracy b.d.

Oprogramowanie brak

Wymiary 148 x 42 x 170 mm

Waga 0,69 kg

Wersja OEM

Dodatkowe informacje brak

 

Całość wychodzi za mniej niż 3 tysiące, a jest bardzo dobrze współgrającą konstrukcją:) Dodatkowo istnieje możliwość zainstalowania pamięci DDR3 (zamiast DDR2). Wydaje mi się to najlepszym rozwiązaniem:)

 

W razie jakbyś się zainteresował to na PW posłałem adres sklepu, gdzie można to kupić w takich cenach jak podałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981
Nie :P Nie lubię ryzykować - szczególnie ważna jest dla mnie stabilność działania całości. Innymi słowy jak zobaczę BSOD to zabiję :lol2: Na obecnej konfiguracji BSOD-a nie widziałem i ogólnie już od bardzo dawna nie miałem "przyjemności" go zobaczyć (nie licząc wpadki ze sterownikami TT S2-3200 w firmie niedawno :P ) i wcale nie tęsknię ;)

 

Widzę, że chyba widełki cenowe będę musiał zmodyfikować :roll:

 

Co powiecie na to: CLICK (dostałem zgodę Administratora na wstawienie linku, czyli swoją :P )

 

Na moje oko minusy to RAM - przydałoby się 2GB dorzucić i dysk, ale co z resztą? Co to ten Core i7 wie ktoś? Są jakieś porównania jak ten kawałek krzemu wypada w porównaniu z innymi Core, Xeonami itp.?

 

A ja sobie pozwalam napisać posta pod postem 8)

Ja na twoim miejscu minuty bym się nie zastanawiał :jupi:

Mam ten sam procek, płytę też - choć moja to wersja Extreme (jeszcze więcej bajerów)

 

Na temat samego procka powiem tyle, działa idealnie. Jego wielka zaleta, to że napięcie jest kumulowane na rdzeniu najbardziej obciążonym a reszta rdzeni jest odciążana, przez co procek zużywa nieco mniej prądu (choć to różnie bywa z tym użyciem), jednak samo działanie jest niesamowite. Miałem już kilka kompów, ale to jest majstersztyk :mrgreen: Cena lekko odstrasza, ale możliwości przeogromne. Test tego procka jest w NEXT 12/2008 - oto opis:

 

beztytuute1.th.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi ;) Zaczynam się zastanawiać, czy może nie rozłożyć zakupu na kilka miesięcy, czyli przykładowo teraz wziąłbym płytę główną z procesorem, za miesiąc grafikę. To byłoby o tyle dobre, że rozbiłbym wydatki na dłuższy okres, a jednocześnie zakupiłbym lepsze (i zarazem droższe) podzespoły. Może to też jest jakieś wyjście ;)

 

Podkreślam, że szczególnie ważny jest dla mnie przyrost wydajności - teraz mam Core 2 Duo 2,2 GHz, dlatego nie jestem pewny, czy przykładowo 2,4 GHz to dobry pomysł (nawet jeśli to Core 2 Quad). Moja obawa sprowadza się generalnie do tego, czy Duo i Quad różnią się w taki sposób, że mimo niewielkiej różnicy w prędkości taktowania jest wielka różnica w wydajności pracy ;) Znowu z drugiej strony cena Core 2 Quad 2,83 GHz (czyli takiego, który ma już dość konkretną różnicę w "cyferkach" od 2,2 GHz) jest zbliżona do tego nowego Core i7 920 - 2,66 GHz i powstaje kolejne pytanie - czy jest sens brać wtedy wypasionego Core 2 Quad, jeśli mam już za tą kasę podstawowy Core i7? ;)

 

Może zastanawiacie się, czemu nie piszę nic o AMD? Jakoś nie mam do nich przekonania i nawet nie wiem czemu ;) Intel to jest Intel, a AMD... to nie jest Intel :lol2: W czasach Duronów AMD miało lepsze ceny na te same prędkości w porównaniu z Intelem - teraz nadal tak jest? Minusy są takie - że jak się domyślam AMD ma swoje podstawki, więc płyta główna automatycznie musi być inna (???)

 

W komputerach wkurzające sa różnice w cenach. Mam już coś upatrzonego, a tu zerkam niżej - kilka złotych drożej coś lepszego, a niżej - jeszcze ciekawsza opcja, ale znowu trochę droższa. I tak uzbiera się tych "trochę" i nagle cena wychodzi "znacznie" większa, niż miała być ;)

 

Padło kilka konkretnych propozycji - dzięki @PawełU1981, @nightking, @tomekb1976 i @kaspeed za poświęcenie czasu na skompletowanie informacji. Przeanalizuję sobie to no i muszę zdecydować, czy kupować po częściach, czy całość za jednym razem ;) Oczywiście jeśli ktoś ma jeszcze ciekawą propozycję - proszę śmiało pisać ;)

 

@VH 1 - no ta piersiówka to mnie szczególnie zaciekawiła - jak komp nawali, to użytkownik będzie mógł zrobić to samo :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Co więcej z taką piersiówką możecie mieć obaj niezapomniane wrażenia z serfowania po necie :P

 

A tak poważnie, to powiem Ci drogi Adminie :mrgreen: iż ja też całość kupiłem odkładając pieniądze przez kilka miesięcy. Najlepsze, że gdy już miałem odłożone na nieco inną konfiguracje mym oczom ukazał się procek z serii i7. Nawet nie wiedziałem jak to działa. Poszedłem do sklepu powiedziałem miedzy czym a czym się waham i przemiły pan jedyne co mi powiedział - i7 (wymieniał przy tym miliony argumentów, ale jeden był najważniejszy - szybkość i wydajność oraz niezawodność - jak napisałeś Intel to Intel, a AMD to nie Intel pisząc grzecznie :P )

 

Podsumowując mój wywód zawsze dobrze jest dobierać kartę graficzną do płyty głównej (chodzi mi tu o tego samego producenta) - miałem trochę konfliktów z płyta Asusa i kartą Ati X1950Pro. Jednak wreszcie jakoś to połączyłem.

 

Inna ważna sprawa, to pamięci RAM. Tu znów ważne jest jak wydolny jest procesor i żeby go przypadkiem nie przyjarać jak kuraka na ogniu radzę pohamować wolę szybkości ramu. Otóż jeśli jest wpisane, że płyta obsługuje DDR3 od 600MHz-1666MHz, to ja odradzam 1666MHz. Kompy z moją konfiguracją i ramem 4096MB/1666MHz działały około 20 min po włączeniu, po czym procesor Intela robił się bardzo cieplutki i umierał.

 

Osobiście jeden taki komputer złożyłem na życzenie klienta (kolega) i teraz wiem, że jestem bogatszy o nowe doświadczenia. Intel przy reklamacji procesora na szczęścia ją uznał informując iż kolejna zostanie odrzucona jeśli nie zostanie zmieniona pamięć RAM - najwyższa możliwa szybkość do tego procesora to 1333MHz.

 

Przy Ramie polecam Kingstona - dla mnie niezawodny i ma dobre parametry. Jeśli chcesz pamięć z możliwośćią podkręcenia to Geil jest super wyborem. Co więcej w razie chęci dokupienia nowej kosteczki nie będziesz miał w ani jednym ani drugim przypadku konfliktów pomiędzy starą a nową kością.

 

Nie zawsze to, co nowe jest bez wad. Jednak po dobrej konfiguracji sprzętu nie ma opcji by nie działał.

Warto też na koniec zwrócić uwagę, jaką dostaniemy gwarancję. Wielu sprzedawców daje gwarancję producenta i wtedy jest masakra. Najlepiej jak dostaniemy poza gwarancją producenta także tę od sklepu. Otóż wtedy sklep załatwia wszelkie formalności - wysyłka do serwisu, koszt montażu nowych podzespołów nas nie interesuje itp.

 

Resztę pozostawiam Tobie @Mr. Orbito i oby nowa maszyna Ci długo służyła jak już ją zakupisz. W razie wątpliwości zapraszam na testy mojego potwora do Wrocławia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecę taki zestawik:

 

 

INTEL CORE 2 DUO E8500 2x3.16 Ghz 6MB 680zł

ASUS P5Q-E IP45 ICH10R 1600MHz 550zł

A-Data 2x2 GB Extreme Edition DDR2 1066MHz

CL-5-5-5-15 270zł

POWERCOLOR HD4830 HD 4830 575/1800MHz 450zł

CHIEFTEC CFT-650-14C BOX 650W 380zł

SEAGATE 500GB ST3500320AS SATA II 32MB 240zł

Nagrywarka BLU-RAY LG GGW-H20L HD-DVD BLURAY 720zł

 

RAZEM: 3289zł

 

Oczywiście jeżeli chodzi ci o wysokiej wydajności karty graficznej możesz dokupić drugą taką samą HD4830 :)

 

 

 

Jak ci się podoba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może taki-fajna maszyna i czuć powiew historii :wink: :

Procesor: MOS Technology 6510 (lub w nowszych wersjach 8500), 0,985 MHz (PAL) lub 1,023 MHz (NTSC)

Układ grafiki: MOS Technology 6567 (NTSC) lub 6569 (PAL) (w nowszych wersjach odpowiednio 8562 i 8565), znany jako VIC-II (VIC – Video Interface Controller)

Układ dźwięku: MOS Technology 6581 (w nowszych wersjach 8580), o nazwie SID (SID – Sound Interface Device)

Pamięć RAM: 64 KB

Pamięć ROM: 20 KB (8 KB BASIC, 8 KB KERNEL, 4 KB generator znaków)

Tryb tekstowy: 40x25 znaków, każdy znak 8x8 pikseli, w jednym z 16 kolorów, możliwe przedefiniowanie zestawu znaków.

Tryby graficzne:

320x200, 1 bit na piksel (tzw. hi-res)

160x200, 2 bity/piksel (tzw. multicolor).

Dźwięk: 3 niezależne głosy, 6 oktaw, 4 kształty fali do wyboru (trójkątny, piłokształtny, kwadratowy ze zmiennym wypełnieniem oraz szum), możliwość zmiany parametrów obwiedni (ADSR) (4 bity na każdą).

Porty wejścia/wyjścia:

video

TV RF

2 porty dżojstików (9 pinowe)

port dla cartridge

port dla magnetofonu (Datasette)

port szeregowy RS232

szyna szeregowa dla drukarki lub stacji dysków (użytkownicy opracowali rozdzielacze, umożliwiające korzystanie z obu urządzeń naraz)

zasilanie: 5 V DC i 9 V AC :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...