Skocz do zawartości

Dekoder SHD-85 (z zestawu Orange)


TomPL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem mydlenie oczu. Soft dostało za pierwszym razem na początku jakiś niewielki procent ogółu. I prawie jestem pewien, że od tego czasu jeśli przeprowadzają aktualizacje na bieżąco, już ktoś z nas tutaj na forum powinien mieć nowy soft. A softu ani widu ani słychu, napisali by lepiej, że jeszcze nad nim pracują a nie tak ściemniają ciągle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może trzeba mieć odpowiednio szybki Internet, żeby dostać nowy soft.

Być może 1Mb, to za mało, żeby korzystać z TV na życzenie.

 

Podobna sprawa jest z liveboxem. Podobno użytkownicy korzystający z VOIP dostali nowy soft ponad rok temu (podobno jest już w barwach pomarańczowych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy aktualizacja działa w tle czy też trzeba przelogować tuner?

2. Co ma się w aktualizacji znaleźć?

3. gdzie można poczytać na temat planowanego rozwoju platformy? bo lista programów jest w miarę, jakby dodali polsaty plus tv4 to byłoby super. No i jeszcze tvp historię do kompletu. Jeśli to w miarę niedługo to można poczekać. Jak nie to nowy tuner z viaccess 3.0, zez na antenę i można się bawić tak jak się chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędkości internetu odnosi się tylko do internetu. VOD leci pełnym pasmem, na tyler na ile pozwala siec telefoniczna w miejscu zamieszkania(mozna miec internet 1mb a vod bedzie sciągać z predkoscią 20mb). Internet nie ma na to zadnego wpływu. Podejrzewam ,że chodzi raczej o jakąś konkretną rewizję tunera dla której udostępniono nowy soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może trzeba mieć odpowiednio szybki Internet, żeby dostać nowy soft.

Być może 1Mb, to za mało, żeby korzystać z TV na życzenie.

 

Podobna sprawa jest z liveboxem. Podobno użytkownicy korzystający z VOIP dostali nowy soft ponad rok temu (podobno jest już w barwach pomarańczowych).

 

Ja mam neo 512 + tv i mi VoD działa.

A co do softu. Zauważyłem, że jeśli dostajesz LB z nowym softem, to diody LB są czerwone i w środku jest lampa, lecz się nie świeci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak jest to w porządku.

Czyli jeśli dostanę nowy soft, to Livebox zacznie mi się synchronizować na większe szybkości. W temacie obok piszą, że dla Videostrady jest 4Mb.

 

Czyli być może nowy soft dostali Ci, którzy u których jest "techniczna możliwość". Ale to i tak dziwne, że tak mało osób dostało.

 

Wydaje mi się, że ma to coś wspólnego z zawieszającymi się dekoderami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telekomunikacja jest 20 lat za murzynami i dlatego rezygnuję , a do końca umowy zostało mi kilka miesięcy , żeby aktualizacja dekodera docierała tylko do wybranych abonentów ?!!! o obsługę DiSEqC pytałem w stycziu 2009r odpowiedzieli że już wkrótce :-) przecież to jakieś [beep]o !!! oddam te [beep]one białe szaleństwa telekomunikacji i idę się wysikać :-) nową umowę podpiszę z UPC :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chciałem się dowiedzieć jak to z nim jest. Nie wiem czy jest to wina tego że nie mam neostrady czy może wina leży po stronie samego dekodera. Dekoder nie był nigdy podłączany wiec chciałem się zorientować a w sieci ciężko znaleźć jakiekolwiek info na ten temat.

Widzę że kolega TomPL posiada takie cudo. czy miałbyś możliwość podłączenia go u kogoś, kto nie posiada neostrady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takiej mozliwości, ale też nie ma takiej potrzeby. Zacytuję ci z innego forum:

- pierwszy raz podczas pierwszego uruchomienia dekodera musi być podłączony do Liveboxa lub pod router które są podłączone do linii telefonicznej (noeostrdy) bo musi sobie ściągnąć aktualizację

- podczas już kolejnych włączeń dekodera (nawet wyłączonego wcześniej z prądu) wystarczy tylko samo podłączenie do Liveboxa lub routera bez potrzeby połączenia z internetem. Wynika z powyższego, że dekoder już po aktualizacji podczas pierwszego uruchomienia, przy kolejnych uruchomieniach nie sprawdza czy jest połączenie z internetem, a sprawdza tylko czy jest aktywne połączenie Ethernet z innym urządzeniem

Ta przynajmniej pierwsza aktualizacja jest raczej potrzebna, bo czort jeden wie, co masz wgrane w liveboxie a w szczególności czy są tam aktualne ustawienia na programy z satelitarnej tp.

Tu masz cały wątek: http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto ... 1197f9be05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie zmieniłem bramy routera na 192.168.1.1 a potem na 192.168.0.1 i cały czas nic. chyba jednak potrzebna do tego jest neostrada. Ja mam nata z prywatnej firmy i być może dlatego na telewizorze cały czas wyświetla napis "prosimy czekać trwa test..." Jak sprawdzam statystyki routera to adres IP przydzielono dekoderowi ale dekoder nie reaguje. Jakieś pomysły, sugestie, przemyślenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...