Skocz do zawartości

TNK na karcie DVB-S w komputerze


Rekomendowane odpowiedzi

Mam zestaw jak w temacie, aktywowałem kartę i ... jedyne co działa ( oprócz FTA ) to TVP1 i TVP2... Dzwoniłem na infolinie 2x po 20 minut, a każda minuta 1,22 zł, wiec sam rachunek wyniósł już za telefon 50 zł, a i tak nic sie nie dowiedziałem.. Podobno karta aktywna i wszystko ma działać.. wiec gdzie tkwi mój błąd ? co mam zrobić ? Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat powinien być raczej w dziale Problemy lub Karty DVB.

 

SkyStar HD 2 to klon TwinHan AD-SP 400, który kiepsko działa z modułami CI - mało udane sterowniki (z winy TwinHan-a/AzureWave, który jest głównym producentem - poczytaj temat o AD-SP 400 w dziale Karty DVB). Spróbuj zrobić update - na stronie http://www.technisat.de leży nowa wersja z driverami 1.1.1.301. Jeśli to nie pomoże - kolejny krok to próba aktualizacji modułu - jest ona dostępna z satelity Astra 1G - 19,2E z tp. 111 (12,604 GHz, pol. H, SR: 22000, FEC: 5/6). Jeśli wszystko zawiedzie - kartę TNK będziesz musiał wrzucić w czytnik Phoenix. Na infolinię TNK dzwoniłeś niepotrzebnie - jak widać, że coś działa, to karta złapała aktywację i winny jest sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może niech kolega sprecyzuje co ma. Czy SkyStar 2 HD czy SkyStar HD 2. To są dwie różne karty. Przy czym z tą pierwszą są

różne problemy. Z drugą nie powinno być problemu, ludzie piszą, że TNK działa bez problemu na SkyStar HD 2 + CI + moduł conax od Technisata.

 

A w ogóle to jakiego programu używasz do odbioru TV? Polecam ściągnąć ze strony technisata najnowsze sterowniki do karty i

DVB Viewer TE2.

 

U mnie taki zestaw pracuje z modułem polsatu i modułem viaccess jakiś noname (na zmianę)i wszystko działa bez problemu, łącznie z kanałami HD.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam kartę jak w temacie, czyli SkyStar USB 2 HD CI - http://www.technisat.com/indexdb3d.html ... ,en,76-228

Do tego moduł Conax Multicrypt od Technisata.

Działają programy FTA oraz TVP1 i TVP2 z Cyfry+.

Nie działą nic z TVN.

Próbowałem na programach: DVB Viewer, DVB Viewer TE2, ProgDVB ( ten wogóle nie widzi modułu CI i nie działa TVP1,2 ) DVBDream

 

Pomocy....już sił nie mam, walcze 3 dzien...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz problemy z odbiorem kanałów nadawanych w multicrypcie.

Nie wiem jakiego programu używasz do oglądania... Wybierz kanał np. TVN... zwykle prawym klawiszem można wejść w jego właściwości.

Tam powinny byc wyświetlone PID ECM... wystarczy wybrac właściwy dla określonego nadawcy ( dla TnK jest to 0x0B00 ).

I tak trzeba zrobić na wszystkich kanałach które nie świecą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywam programu DVBViewer 2 TE lub DVBViewer poniewaz z nimi działa mój pilot od zestawu. Niestety w tych programach nie mogę znalezc ustaień o których piszesz, znalazłem je w DVBDream ale tam znowu nie widzi mojego modułu Conax i karty... Nie mam juz sił do tego... nie wiem co zrobic.... pomocy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dvbdream i Phoenix? ja tam nie ufam takim cudom jak kolega ma;p :brawo: i widać słusznie;p plugin cnxcam i dvbdream i tnk smiga:)kłopotliwe no ale...Kolego a może masz możliwość zmiany modułu na jakiś inny;) np diablocam? i wtedy sprawdz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Ja też używam modułu Conax TechniCrypt CX do TnK na karcie SkyStar USB 2 HD CI i u mnie dla odmiany działają na dzisiaj jedynie nSport i TVP Sport (właśnie ze względu na nie wziąłem TnK; głupi zawsze ma szczęście :jupi: ). Sprzęt w całości od TechniSata, więc powinno śmigać. Jeżeli ktoś miał podobny problem i udało mu się go rozwiązać, to proszę o wskazówki. Zastrzegam, że chodzi mi o poprawne działanie ww. zestawu na DVBViewerze, w inne programy nie chcę się bawić. Dodam jeszcze, że na module CP te same kanały (oczywiście bez nSport, TVP Sport i CNBC) chodzą bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkim mam taki problem z TVNK

Odbieram TVN,TVN Style, TVN Siedem, N Sport,TVN 24,TVN Turbo,TVN 24.

A nie mam TVP1,TVP2,TVP Sport,TVN Lingua, Religia,Disney Channel,TVP Info.

Mam Skystar USB 2 i czytnik phoenix violet ,chodzi o odbiór przez komputer.

Nie wiem jak zmienić parametry nie odbieranych kanałów , gdzie wpisać sid, pidv itp.

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Mógłbyś napisać gdzie w tym programie jest taka opcja aktualizacji ? Nigdzie jej nie moge znalesc :(

 

I opisac krok po kroku jak to zrbic?

Tez mam problem że nie działają mi wszystkie programy np TVN.

 

Nie wiem czy dobrze robie ale gdy próbuje aktualizować nowy firmware to wyskakuje mi taki komunikat: "Please tune to a program at one of the fallowing transponder and retry the firmware download"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz sie uporalem z tym...

Zainstalowalem DVB viewer TE2 i tam jest taka opcja "Update" wybierajac ze STARTu program.

Pobralo aktulne paczki dla transpondera i knly smigaj az milo.

Zastanawiam sie jak dokonac aktualizacji samego modulu CI, tak zeby wszystkie programy dzialaly nie tylko na DVB viewer TE2 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...