Skocz do zawartości

nPromo


Bartek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najmłodsza w Polsce platforma telewizji cyfrowej wkrótce zaoferuje nowy, nietypowy kanał interaktywny, który ma edukować polskie społeczeństwo w korzystaniu z telewizji cyfrowej.

Jeszcze w tym roku telewizja "n" wzbogaci usługę Telewizji na kartę o interaktywny kanał informacyjno-edukacyjny z zaawansowanymi usługami telewizji cyfrowej.

 

Dzięki temu kanałowi Polacy będą mogli podszkolić się z zakresu nowoczesnej telewizji oraz dowiedzieć się o walorach telewizji cyfrowej. Opróćz edukacji jednym z celów kanału będzie zapewne zachęcenie użytkowników pre-paid do korzystania z oferty bardziej zaawansowanej oferty abonamentowej.

 

W sumie ciekawy pomysł, chociaż z drugiej strony nie wiem jaki jest sens najpierw zdobywania klienta TnK,a potem nakłanianie go do N. Chociaż może i to jest metoda... W każdym razie wyciągam wniosek, że ITI na Technisata jeśli nie zarabia to przynajmniej nie traci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko nadzieję, że nie będzie to godzinny program powtarzany w kółko przez całą dobę, a będzie to coś więcej, przynajmniej tak wynika z newsa, w którym nPromo określono jako nietypowy kanał interaktywny informacyjno-edukacyjny . Obyśmy mieli coś w stylu niemieckiego Dr.Dish TV (chyba trochę mnie poniosło :oops:) :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO będzie tak, że dadza tym ludziom białe boksy zabrane abonentom N, bo czarny to wtedy będzie standardem i odzyskają w ten sposób cały transponder. Nie wiadomo tylko czy wtedy będą mogli coś dokupić za te 10-14PLN, czy zostanie sama oferta bezpłatna. Część ludzi zostanie przy cyfrowej TV naziemnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że ów kanał będzie musiał iść w DVB-S i MPEG-2 to znajdzie się na którymś z dwóch TP w takim standardzie nadającym. Mam więc zapytanie: Które kanały tam nadające mają tak żenującą jakość, że nie można tam dodać nowego kanału z zapewne bardzo niskim bit rate, bo to promo, a nie kanał sportowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, jeśli kogoś zadowala takie badziewie jak jakieś promo. I jak kogoś zadowala taka jakość jaka jest obecnie na np. TVN Style albo TVN Turbo to ja nie mam pytań.

Ja wiem że zawsze można nadawać kanały w takiej jakości jak AXN, nTalk czy Wojna i pokój, gdzie film z telefonu komórkowego wygląda lepiej. Ale to ponoć miała być nowa generacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no wiesz wprowadzają nowy program informacyjny dla 80% społeczeństwa co nie wie z czym się je HD i tv cyfrową. Co robisz ty NARZEKASZ na jakość. Lepiej żeby nic nie robili dla tych 80% bo po co, nie chcesz, nie podoba ci się, NIE OGLĄDAJ, masz jeszcze do wyboru CP ha ha tam masz super jakość :D Cyfre+ i jakiś dziwny twór TP i Orange co nawet nie wiem co to jest :D a i oczywiście super polski kabel też z jakością nie z tej ziemi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyluzuj trochę - można się przyczepiać do 17 kanałów SD i 2 HD na 1 TP w MPEG-4, można do 5 HD na 1 TP, ale przyczepianie się do 8 kanałów SD na 1 TP w MPEG-2 uważam za nadgorliwość. To ile ma operator emitować takich kanałów na 1 TP w standardach MPEG-2 i DVB-S według Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morhun- to że nie wiesz co to jest platforma tworzona przez orange świadczy o tym że nie dorosłeś do dyskusji na poważne tematy. A jakość kanałów czy to SD czy HD w polsce jest daleka od ideału , i tak zostanie jeszcze długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz jeszcze do wyboru CP ha ha tam masz super jakość :D

No właśnie i Nka staje się takim CP bis jeśli idzie o jakość :lol2: .

 

ale przyczepianie się do 8 kanałów SD na 1 TP w MPEG-2 uważam za nadgorliwość.

Na razie 8, wkrótce... 18 ;). Znając nasze platformy to wcale nie jest to niemożliwe :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbrajacie mnie :P Nie jest źle, nie wiem co by chcieli tacy jak Wy, chyba jeden kanał HD na jednym transponderze, lub góra 4 w SD :P Na transponderach grupy iti jest bardzo luźno i wepchną tam ten nPromo i nawet nie zauważycie pogorszenia jakości na innych kanałach, a TVN Turbo czy tak źle wygląda? Nie powiedziałbym. Nikt nikogo nie zmusza do kupowania tv w 60 calach, żeby potem marudzić że w Polsce nie ma co oglądać bo wszystko to śmieci...

 

A wracając do tematu to takie edukowanie ludzi przyda się, a przy okazji eNka nałapie sobie klientów, a nałapałaby sobie ich więcej gdyby ten kanał był FTA, każdy kombinuje jak może i to nic dziwnego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morhun- to że nie wiesz co to jest platforma tworzona przez orange świadczy o tym że nie dorosłeś do dyskusji na poważne tematy. A jakość kanałów czy to SD czy HD w polsce jest daleka od ideału , i tak zostanie jeszcze długo.

 

 

 

LoL pozatym że topic jest o nowym kanale, ty na[beep]alasz o jakości, ciekawe co byś napisał jakbym pominął OPCJE jakie ma gość do wyboru poza Nką i to oczywiście świadczy o mojej niedojrzałości.

 

P.S zniżając się do twojego poziomu napisze ci tak.

 

Twoja Stara Nie Wie Na Jakim Kanale Jest Dwójka. .I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a TVN Turbo czy tak źle wygląda? Nie powiedziałbym. Nikt nikogo nie zmusza do kupowania tv w 60 calach, żeby potem marudzić że w Polsce nie ma co oglądać bo wszystko to śmieci...

Jasne, zawsze możemy wyciągnąć z szafy 14 calowe CRT, ewentualnie skoczyć na złomowisko i wyciągnąć jakiegoś Rubina ;).

Niektórzy mają większe wymagania co do jakości, zwłaszcza od nadawcy, który reklamuje się jako telewizja nowej generacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super że masz wymagania, każdy jakieś ma, narzekajmy dalej ktoś coś doda ? Zanim wrucimy do tematu Npromo ? Topic skończył się mniej więcej tu

 

 

Mam tylko nadzieję, że nie będzie to godzinny program powtarzany w kółko przez całą dobę, a będzie to coś więcej, przynajmniej tak wynika z newsa, w którym nPromo określono jako nietypowy kanał interaktywny informacyjno-edukacyjny . Obyśmy mieli coś w stylu niemieckiego Dr.Dish TV (chyba trochę mnie poniosło :oops:) :smile:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samej tematyki kanału to na pewno fachowo i dobrze zrobiony kanał o tematyce telewizji cyfrowej i satelitarnej, a także o np. nowinkach technicznych dot. tej branży znajdzie swoich widzów.

Aczkolwiek obawiam się że zrobią z tego badziewie, które będzie dobre dla osób początkujących, a nie będzie tam nic ciekawego dla osób bardziej zaznajomionych z tą tematyką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to będzie w jakimś pakiecie kiedyś czy nic nie wiadomo ? ale wy zamulacie każdy temat tymi waszymi bitratami, jakością nie stękajcie tyle , ja nie narzekam dobrowolnie wziąłem n i jest ok , i nie rozczulam się jak całe tu społeczeństwo ciągle o jakości , nie ma cudów na tym świecie . Jest sposób zróbmy zrzutke kasy (dużo kasy) i zkołujmy jakąś satelite taka jak hb , załatwi się poz 13E i oddamy to w rece n na poprawę jakości pasi ? :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...