Skocz do zawartości

Pomoc w doborze anteny


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z doborem anteny  mam antene kierunkową galaxy combo premium i tuner cabletech urz0336b po podłączeniu anteny siła 62 % jakośc 0% jest opcja włączenia zasilania z tunera włączona po odpięciu z dekodera anteny siła dalej 62 czy to uszkodzony tuner czy jak proszę o porady dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner wysyła zasilanie 5V.

Prawdopodobnie wzmacniacz w Twojej antenie jest na 12V, sprawdź specyfikację anteny.

Na zasilaniu z tunera wzmacniacz nie ruszy i działa jak tłumik.

Trzeba zastosować zewnętrzny zasilacz na 12V z separatorem zasilania.

Np. coś takiego. Montujesz go w domu przy odbiorniku na kablu koncentrycznym, a zasilacz na małego jack podłączasz do separatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@miasto50

Czy to antena Opticum AX galaxy, niebiesko czarne pudełko..?

Mało można o niej znaleźć informacji..

GALAXY COMBO PREMIUM

instrukcja montażu anteny kierunkowej ax galaxy combo

Bo czy aby na pewno ona jest z wbudowanym wzmacniaczem.?  Bo ja wątpię. 🤔 Ale pomylić się zawsze można :(

Więc włączanie zasilania w tunerku nic Ci nie da , możesz zawarcie robić jak tak jest faktycznie symetryzator.

Pokombinuj zanim byś miał kupić niepotrzebnie ten separator co powyżej sugeruje @dvbtowiec

Zresztą do niego i tak jest potrzebny zasilacz z jackiem 3,5 mm

A co do 5V , to powinno bez problemu zadziałać, ja nie miałem z tym problemu, a i inni też tak wykorzystują zasilanie.

 

W ofertach można znaleźć dodatkowo przelotowy wzmacniacz w zestawie i zasilacz co by sugerowało,

iż chyba w puszcze jest zwrotnica i symetryzator. A jak zauważysz, to zasilanie jego jest już od 5V,

więc Cabletech by go zasilił.

Zrzut-ekranu-2022-05-28-220108.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 do-miasto50- Ja proponuję wejść na stronę emitela.https://emimaps.emitel.pl  wpisać swoją miejscowość i zobaczyć co tam się pozmieniało i wybrać dla siebie nalepszą opcję.Tam wszystko jest jak na tacy podane.Twoja antena ma symetryzator,który jest urządzeniem pasywnym więc nie potrzebuje zasilania.Symetryzator jest elementem biernym, dekoder nie zasila anteny lecz odbiera z niej sygnał.Antena ma też fajną opcję zmiany polaryzacji poziomej,lub pionowej przy VHF.(koniecznie sprawdz nadajnik muxa 8 i jego polaryzację). 

Edytowane przez zefir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...