Skocz do zawartości

Gdzie Liga Mistrzów od sezonu 2009/2010?


robert6723
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej jak trafi do Polsatu Sport i PSE tam było studio przed meczem po za tym mogli by dac kilka meczy na żywo Polsat,Polsat Sport,Polsat Sport Extra,TV4.Jesli kupi ktos inny to znowu mało kto obejrzy. Najlepszy mecz w LM to finał a ten napewno pokaże TVP2 więc i tak kazdy go obejrzy.Jaki sens ma LM dla Polaka żaden bo Mistrz Polski od czasu Legii i Widzewa nieumi sie dostać do fazy grupowej LM.Po co ta dyskusja jak beda wyniki przetargu na te prawa to napewno podadza je wiadomosci. :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem caly watek i nie wierze... Po pierwsze odpowiadam na post krystka .Po pierwsze juz widze jak Solorz daje na Polsacie albo TV4 Mecz LM :)))) po drugie. W tym sezonie bedzie nowa LM znacznie latwiej bedzie sie dostac do LM a argument typu Jaki Sens ma LM dla polaka zaden bo nie graja jest zenujacy :) . Teraz o N . Mialem nieprzyjemnosc ogladania paru spotkan LM w N boze to ja juz wole Szpakowskiego Nudnego studia Gmocha z Engelem niz totalnym Dyletantow takich jak Kalinowski ktory moze conajwyzej sobie komentowac mecz Sejm vs Aktorzy a nie LM czy Piotr Salak . Przeciez to skandal . Fachowoc PS ??? super komentatorzY? BOrek Kolton ? zygam nimi ci panowie sie skonczyli pare lat temu o ile Borek jeszcze trzyma poziom to Pan Kolton niech sobie nadal nadzoruje swoj szmatlawiec :) . Fachowosc do C+ chialbym aby chociaz Borek czy Kolton zblizyli sie do poziomu Twarowskiego Smokowskiego ktorzy jak przychodzi studio nie tylko sa fachowi ale i robia Show!!!Dalej wyliczajac Pelki jakies ? to ja daje kontrargument Wolski :)) Nahorny Lipinski Orlowski Wieszczycki Mielcarski . Reasumujac JEsli chcemy ogladnac LM to sobie mozemy ogladnac na jakims Sopcascie no bo co to za problem ? ale jesli chcemy fachowo ogladnac LM to tylko w C+ i marze o tym by C+ zakomunikowal ze wygral przetarg .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy chciałby aby LM pojawiła się w platformie, którą abonuje i to jest normalne.

Natomiast pisanie, że będzie to katastrofą, jeśli znajdzie się u innego operatora jest przesadą. Może to i katastrofa, ale tylko dla niego samego.

 

To jest biznes i każdy chciałby coś z niego mieć...

 

Kiedyś pisano, że źle się stało, gdy ITI przechwycił kontrakty z Dreamworks i Paramount, bo teraz żeby obejrzeć dobre kino trzeba mieć dwie platformy. Źle się stało tylko dla abonentów C+, dla abonentów "n"ki była to doskonała wiadomość.

To samo z prawami do widowisk sportowych. Chcesz oglądać wszystkie - abonuj wszystkie trzy platformy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy chciałby aby LM pojawiła się w platformie, którą abonuje i to jest normalne.

Natomiast pisanie, że będzie to katastrofą, jeśli znajdzie się u innego operatora jest przesadą. Może to i katastrofa, ale tylko dla niego samego.

 

To jest biznes i każdy chciałby coś z niego mieć...

 

Kiedyś pisano, że źle się stało, gdy ITI przechwycił kontrakty z Dreamworks i Paramount, bo teraz żeby obejrzeć dobre kino trzeba mieć dwie platformy. Źle się stało tylko dla abonentów C+, dla abonentów "n"ki była to doskonała wiadomość.

To samo z prawami do widowisk sportowych. Chcesz oglądać wszystkie - abonuj wszystkie trzy platformy.

 

Masz racje- to normalne ze Każdy chciałby aby LM pojawiła się w platformie, którą abonuje , ja tam ma wszyskie platformy to mam spokuj ale chce lige mistzow w polsacie ze wzglkedu na dobry komentarz borka i koltonia , ostatecznie c+ bo tez kometarz ok ale nie `N!!!!!!!!!!!! tam nie umia atmosfery zrobic

myślę źe - wszystko sie rozstrzygnie w tym tygodniu i będzie po sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do dogrywki między tymi dwoma podmiotami to nic pewnego GW nie podaje swego źródła

 

Co do Gazety Wybiórczej. Szkoda komentować artykuły w niej zawarte :/ Ostatnio stwierdzili że kibice Górnika połamali ręce dwóm zawodnikom podczas merytorycznej rozmowy na temat ich postawy na boisku :lol2: To ostatnie źródło z którego bym czerpał :lol: Poczekajmy do wyjaśnienia sprawy 8) Myślę jednak że to nie będzie przed finałem LM w Rzymie.. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plusy i minusy stacji które walczą o Ligę Mistrzów:

 

Polsat

 

Stacja Zygmunta Solorza kilka lat temu transmitowała LM w postaci dwóch spotkań tygodniowo. Jeden mecz w wtorek na kanale otwartym Polsatu, plus jedno spotkanie w środę w TV4. Co ciekawe, dopiero po stracie praw do LM i Bundesligi, słupki oglądalności Polsatu Sport zaczęły gwałtownie wzrastać, głównie za sprawą transmisji wielu znaczących wydarzeń siatkarskich, piłki ręcznej, a w ostatnich latach Formuły 1 jednak trzeba przyznać że Polsat posiadał prawa do siatki i reki we=tedy gdy Polacy grali w te dyscypliny znakomicie. Priorytetem dla Polsatu były ostatnie Mundiale i Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, a po niedawnych konfliktach pomiędzy TVP a Polsatem (poszło o Euro 2008), nadrzędnym celem tej drugiej stacji miało być zwycięstwo w przetargu o prawa transmisji ME 2012, jednak TVP wygrało przetarg na imprezę w Polce i na Ukrainie - Bój o LM wygra ten, kto da więcej pieniędzy. – mówi szef Polsatu Sport, Marcin Kmita na łamach Przeglądu Sportowego (czytałem to jakieś 2 miesiące temu). Polsat ma dość kanałów, by poradzić sobie z transmisją nawet kilku meczów, ale czy stacja Zygmunta Solorza będzie jednak w stanie wyłożyć niemałe pieniądze,odpowiedz jest prosta : TAK , Euro ma TVP a Polsat zostaje bez dobrej piłki.

 

ITI (N)

 

Stacja Grupy ITI o Ligę Mistrzów ma walczyć szczególnie zawzięcie, bowiem jak dotąd była to ich jedyna mocna strona w walce z konkurencją. Wysoka jakość transmisji, wiele spotkań w technologii HD, doświadczenie i duży wybór meczów, to silne argumenty przemawiające za nSport. Wielką wadą jest jednak niezwykle mała dostępność tego kanału, można go odbierać bowiem jedynie przez platformę N, oraz bijącą ostatnio rekordy popularności Telewizję Na Kartę. Utrata przez nSport ligi Mistrzów może się okazać kamieniem, który pociągnie na dno stację nie mającą swym widzom wiele więcej do zaoferowania, opierając pozostały czas transmisji na formacie newsowym. Jednak jak podał serwis media2.pl N wycofało się z przetargu lecz ja bym w to nie wierzył oni nadal powalczą lecz raczej bezskutecznie .

Telewizja Polska (TVP)

 

W środowisku szepcze się o możliwym sojuszu TVP z Canal + Sport i Orange Sport, jakoby te stacje miały podzielić się między sobą LM, jak to było ostatnio z polską Ekstraklasą. Jedno jest pewne, że, i tak już sfrustrowani opłatami abonamentowymi "za nic" (TVP Sport jest kodowany), kibice, nie wybaczą Publicznej straty praw do LM, wymagając przynajmniej jednego spotkania w kanale otwartym, jak to było dotychczas. Więcej meczów także jest możliwe (swego czasu wtorkowe mecze były w TVP1), bowiem TVP posiada kanały TVP Sport i TVP HD, wielką ich wadą jest jednak, że są one mało dostępne, co skrzętnie wyrzucają krytycy Telewizji Publicznej, która w zamian za płacony abonament, serwuje kodowane kanały (choć wejście TVP Sport do oferty CP i C+ powiększyło zasięg stacji, sygnał jest nadal kodowany a wedlug mnie kanał ten powinien być dostępny naziemnie).

 

Canal +

Sam Canal + Sport skupia się na utrzymaniu praw do transmisji najlepszych lig europejskich, a to kosztuje. Z drugiej strony niezadowoleni abonenci platformy (ta bowiem mimo praw do wielu lig transmituje zaledwie kilka spotkań w weekend, pozostawiając wolne pasma czasowe), na pewno byli by zadowoleni z LM na antenie Canal + Sport i Canal + Sport 2. Stacja ma możliwości techniczne, ale wiele zależy też od francuskich włodarzy kanału, którzy mają bardzo ważny głos w całej kwestii. Najbardziej prawdopodobna jest już wymieniona umowa z TVP i Orange Sport, choć niektórym trudno w nią uwierzyć, bowiem Canal ma w tym momencie inne nadrzędne cele ,lecz pozyskanie praw do LM zdominowało by konkurencje (wszystko co najlepsze w piłce miała by cyfra)

 

Możliwości i wariantów jest bardzo wiele, każdy ma swoje mocne i słabe strony. Niewątpliwie dla polskiego kibica, szczególnie tego, który do piłki ma dostęp ograniczony, LM jest ważna w kanałach ogólnodostępnych, lecz z pewnością będzie dostęp do 1 meczu w tygodniu. Reszta będzie zakodowana przez nabywcę praw.

 

 

 

- I to jest mój tekst bo ja prowadzę stronę igol.pl!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Przerobione pod czas aktualny! z (www.igol.pl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

- I to jest mój tekst bo ja prowadzę stronę igol.pl!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tego tekstu uczepiłem się, ponieważ akurat napisał go mój kolega i już dawno go czytałem! I nie pisze mi tu, że prowadzisz tę stronę, bo akurat wiem, kto ją prowadzi... więc nikt tekstu cytować Ci an forum nie zabrania, ale nie przywłaszczaj sobie cudzej treści (w większości) i nie kłam, że prowadzisz ten serwis...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...