Skocz do zawartości

Potrzebny plik *TLL z woj. zachodniopomorskiego z aktualną listą kanałów


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Czy mógłbym prosić dobrą duszę, która ma możliwość i wiedzę o aktualny plik *tll z nadajnika Szczecin-Kołowo?

Mój monitor/telewizor odbierał poprawnie program Sprawdzam TV więc byłem przekonany, że obsłuży nowy standard (LG 24MA53D-PZ). Byłem na tyle pewny, że zakupiłem do domu drugi taki dla osoby z rodziny. Po zmianie standardu okazało się, że pomimo pełnej obsługi formatu, wyszukiwanie programów nie działa poprawnie i nie wyszukuje tych DVB-T2. Jako, że to kilkuletni sprzęt, firma LG twierdzi, że nic nie jest w stanie zrobić.

 

Po wypróbowaniu wszystkich konfiguracji, pozostaje mi tylko skonfigurowanie we własnym zakresie listy kanałów i wgranie jej przez menu serwisowe. Sądzę, że jest duża szansa sukcesu, gdyż pierwsze próby, z potrzebnymi wartościami, które znałem, przyniosły sukces i telewizor zaczynał wyświetlać wpisane programy. Niestety brakuje mi kilku takich wartości - głównie dla nowych transponderów, a zabawa w metodę prób i błędów może zająć mi kilka miesięcy. Znając odpowiednie wartości trwać to będzie kilka minut. W sumie plik nie musi być koniecznie ze Szczecina-Kołowa. Sama struktura zapisu tego pliku dla nowego formatu będzie dużym ułatwieniem.

 

Dziękuję wszystkim z góry i pozdrawiam

Łukasz

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że nie posiada głowicy DVB-T2 jak pisze kolega wyżej. Wtedy nic z tym nie zrobisz. 

Piszesz jednak że gdy ręcznie coś wrzuciłeś kanał odbierał. Nie wiem, jeśli jesteś pewien że to kanał z DVB-T2 sprawdź najpierw zmianę ustawień regionalnych dla tunera na Czechy lub Niemcy i ponownie przeskanuj pasmo. 

Czasami głowice były blokowane na Polskę. 

Ewentualnie jeśli masz dostęp do menu serwisowego poszukaj czy nie ma w nim jakiegoś ustawienia włączającego głowicę DVB-T2. 

Ale to wszystko przy założeniu że ona fizycznie jest zamontowana w Twoim monitorze. Jeśli jej nie ma, odpuść. Nic nie da się zrobić. 

Jeżeli ten drugi monitor kupiłeś po 2020 roku, masz prawo go zareklamować jako niezgodny ze standardem. Obowiązujące rozporządzenie obliguje sprzedawcę do informowania przy zakupie że sprzęt nie spełnia standardu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizor z tego co widzę to ma pierwsze opinie sprzed 8 lat i bardzo wątpliwe żeby już w tym czasie do takich 'maleństw' dodawani przyszłościowe głowice.

Zresztą na stronie LG i innych jest opisane tylko DVB-T.

Edytowane przez Zeusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że to bzdura iż kodek HEVC jest tylko na telewizorach UHD ale nie o to pytałeś.

To że odbierasz kanał 'sprawdzam tv' nie oznacza że telewizor posiada DVB-T2, kanał nadaje w DVB-T/HEVC.

 

Pożycz od kogoś dekoder DVB-T2/HEVC i zobacz czy wtedy złapiesz wszystkie kanały. Kombinowanie w opcjach serwisowych telewizora nie ma sensu bo możesz coś zepsuć a dekoder kupisz za ~120zł.

Edytowane przez Zeusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, serek napisał:

 

Jak pisałem, rok produkcji w/w telewizora 2013 roku zamyka temat.

To że ktoś ma/miał TV Full HD z kodekiem HEVC, nie oznacza że spełnia ten sprzęt obecne wymagania odbioru naziemnej telewizji cyfrowej tj. systemu DVB-T2 z kodekiem HEVC.

System nadawania DVB-T2 jest docelowym standardem do transmisji naziemnej UHDTV (DVB-T2/HEVC), więc żaden TV Full HD tego systemu nie posiada, gdyż i tak nie odbierze programów 4K.

Warto poczytać o różnicach pomiędzy DVB-T/HEVC a DVB-T2/HEVC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy telewizor odbierze 4K to zupełnie inny temat. 

Na rynku jest dużo sprzętu HD choćby same tunery do naziemnej telewizji, które nie posiadają rozdzielczości 4K i wszystkie spełniają wymagania zapisane w rozporządzeniu do odbioru standardu DVB-T2 HEVC. 

Nie wprowadzaj w błąd czytelników. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nigdy nie będzie w NTC kanałów UHD tzn. wszystkich, TVP coś ma dać na jesień ale to JEDEN kanał zaledwie (prywatni kanałów UHD nie dadzą bo za nie biorą pieniądze). Zresztą nie ma miejsca na kanały tylko w UHD, oferta programowa radykalnie by się zmniejszyła.

Przy takim założenie w NTC będą prawie tylko kanały w HD i takie jest założenie przejścia z DVB-T (w DVB-T były kanały SD) na DVB-T2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dvbtowiec napisał:

To czy telewizor odbierze 4K to zupełnie inny temat. 

Na rynku jest dużo sprzętu HD choćby same tunery do naziemnej telewizji, które nie posiadają rozdzielczości 4K i wszystkie spełniają wymagania zapisane w rozporządzeniu do odbioru standardu DVB-T2 HEVC. 

Nie wprowadzaj w błąd czytelników. 

W temacie kolega nie pyta o tunery, tylko TV, dokładnie model LG 24MA53D-PZ.

Rozszerzyłem wiedzę o TV z DVB-T2/HEVC i tyle, nie zamierzam wchodzić w polemikę co producenci telewizorów produkują.

TV obecne w sprzedaży z DVB-T2/HEVC mają ekrany o proporcjach min. 4K, natomiast sam tuner jest przystawką do starszego modelu TV (bez DVB-T2/HEVC) z co najwyżej ekranem Full HD więc i tuner ma maksymalnie obsługiwać ten format obrazu (4K w tunerze byłby przerostem formy nad treścią).

 

Ogólnie i na powyższy temat,  model TV LG 24MA53D-PZ nie jest zdolny na odbiór NTC w systemie DVB-T2 i kodowaniu obrazu HEVC, nawet jakby oddać na serwis LG.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, serek napisał:

TV obecne w sprzedaży z DVB-T2/HEVC mają ekrany o proporcjach min. 4K

Informuję że się mylisz. Jest wiele telewizorów HD lub HD ready o mniejszych rozmiarach zgodnych z nowym standardem DVB-T2 HEVC. 

13 godzin temu, serek napisał:

(4K w tunerze byłby przerostem formy nad treścią).

Absolutnie nie. 

Pozwoliłby bowiem odebrać kanał 4K przeskalowany do HD lub SD w zależności od posiadanego telewizora. 

Tunery HD nie pozwolą na odbiór kanałów 4K.

Choć zgadzam się z jedną z wypowiedzi wyżej że w najbliższej perspektywie widz z tunerem HD straci maksymalnie możliwość odbioru jednego kanału 4K naziemnie. 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

@Zeusek

Monitor posiada głowicę DVB-T2. Tak jest napisane w specyfikacji producenta.

 

@dvbtowiec

Miałem podobny pomysł i sprawdziłem dla każdego języka. Ile "menu serwisowych" posiadają monitory LG?

Kiedy ręcznie dopisałem kanał, na ekranie pojawiły się programy z całego muxa (do pliku *.tll zostały one natychmiast dodane bez klikania niczego na pilocie monitora). Także, chciałbym spróbować z tymi nowymi muxami, dla których nie mam poprawnych wartości. Nie mam nic do stracenia taką operacją.

 

@serek

Nie do końca zgodzę się z tym zdaniem. Gdyby monitor nie posiadał DVB-T2 i kodeka hevc, nie odbierałbym tych kilku kanałów nadawanych w tym trybie.

 

 

 

Zrzut-ekranu-2022-05-08-214303.png

 

 

Pozdrawiam serdecznie Wszystkich i dziękuję za odpowiedzi

Łukasz

 

 

 

Dzień dobry,

PS2. Co do daty zgadzam się - od sprzętu z 2003 nie oczekiwałbym za wiele. Natomiast ten został wyprodukowany we wrześniu 2017 z adnotacją, że specyfikacja może ulec zmianie bez informowania klienta. Skoro łapie mi kilka programów DVB-T2, to przecież jest duża szansa na złapanie reszty "ręcznie". Najczęściej hiszpański oddział LG wypuszcza poprawione oprogramowanie, więc napisałem do nich i kilku innych teamów. Telewizor ma firmware 3.04.10.

Firmware od TV ze 100% obsługą DVB-T2 ma daty 4.11.2016 i 30.11.2016. Mój monitor wyprodukowano rok później.

 

Edytowane przez lukasz.dvbt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...