Skocz do zawartości

Radio FAMKA, Radio FAMA DANCE i Radio TOP


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To że Radio Famka będzie radiem akademickim jest pewne bo jest to zapisane w koncesji. Bardziej ciekawi mnie jednak jak to rozegrają. Myślę że mogą pójść w stronę dawnego KRK.FM (z którym to nawet mają podobny zasięg) czyli tworzyć lokalne radio dla każdego z wplecioną tematyką studencką oraz audycjami tematycznymi wieczorem i w weekendy. Podobnie jak przedmówca byłbym zadowolony gdyby w tworzeniu stacji pomogli doświadczeni dziennikarze z dawnych stacji jak dawngo Blue FM (w obu odsłonach), Radia Region a nawet Radia Alfa, Radia Wanda czy wapomnego KRK.FM. Oczywiście skoro to ma być rozgłośnia akademicka to liczę też na studentów dziennikarstwa. Mogłoby to działać tak że kształtowali by oni szlify w rozgłośniach akademickich po czym jako absolwenci trafiliby do Radia Famka i stamtąd do Radia Fama i planowanych stacji w DAB+. Przypominałoby to mniej więcej sytuacje z Radiofonią i wcześniej eLO RMF skąd prezenterzy trafiali na antenę stacji spod Kopca Kościuszki.  Fajnym rozwiązaniem byłoby też produkowanie programów jednocześnie dla stacji uczelnianych i Radia Famka przez bieżących studentów czy też tworzenie programów dla Famki przez Ujot FM, Radio Nowinki, Radia Bonus, Radia 1.7 czy nawet Radia Pryzmat niezależnie od programu tychże stacji. Oczywiście niezdziwiłbym się gdyby Radio Fama przemyciło do Famki również swoje programy na czele z listami przebojów czy koncertami życzeń celem oszczędności połączonej z podkręceniem oferty stacji. 

Najprawdopodobniej Radio Famka w internecie działać będzie na należącej do nadawcy tej stacji domeny famka.pl 

Domena ta wykorzystywana wcześniej przez wydarzenie oddziału Radia Fama z Tomaszowa Mazowieckiego czyli „Famkę" a więc galę rozdania nagród muzycznych. Obecnie założona w 2009 roku strona jest wyłączona są w niej adresy mailowe osób z redakcji stacji. Dane whois że odświeżenia tej strony następują na początku września. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem ale coś to długo trwa ta rezerwacja i pozwolenie bo miało to być w ciągu kilku dni tak prezes zapowiadał, ale chyba to UKE się coś ociąga bo jak tak dalej pójdzie to nieuda im się ruszyć we wakacje z testami tylko dopiero we wrześniu, a prezes zapowiadał że wystartują z testami we wakacje. Moim zdaniem testy już powinny ruszyć jak otrzymali koncesje no chyba że w Krakowie nie jest nic jeszcze zrobione studia na uczelni i system antenowy na k1 no to inna sprawa.

Edytowane przez Bunio Bunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy czasem Radio Famka ma już potrzebne zezwolenia (pojawiają się w koordynacjach) a kulą u nogi opóźniającą testy jest w tym przypadku główne Radio Fama które to dopiero w czerwcu otrzymało koncesje. Osobiście spodziewam się testów Famki pod koniec lipca lub w sierpniu a oficjalnego startu po 20 września a więc tuż przed startem roku akademickiego. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy oby tak było bo nigdzie tego nie podawali że jest rezerwacja i pozwolenie. Jestem bardzo ciekawy jak to będzie wszystko wyglądało i brzmiało. Osobiście brakuje mi radia lokalnego w Krakowie takiego naprawdę dobrego coś pokroju tego co wcześniej pisaliśmy. Oby tak było jak zapowiadał prezes i to co jest zawarte w koncesji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tu nie choci o rock bo są od tego inne stacje sieciówki ogólnopolskie tu chodzi o to żeby grali i prowadzili radio jak dawne blue 97,7 region 96,7 i dawna planeta 101,3 coś w takim podobnym formacie bo jak będą grali muzykę taka jaka jest w Famach to będzie lipa słaba słuchalność bo z taka muzyka są sieciówki a tu chodzi o coś innego świeżego imprezowego.

Edytowane przez Bunio Bunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio Fama ma akurat inną muzykę niż sieciówki. Nieco zbliżoną do tej jaka mogłaby być dzisiaj w Radiu Wanda (sprzed Złotych Przebojów), Blue FM czy Radiu Region. Swoją drogą ciekawi mnie czy stacja w okresie testowym może emitować sygnał Famy i dopiero potem etapowo stawać się Famką? Moim zdaniem to mogłoby być niezłe rozwiązanie zamiast playlisty bez prezentera. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się to mówi pożyjemy zobaczymy. Prezes zapewniał że to będzie inna muzyka niż w famie że będzie to muzyka młodzieżowa dla studentów itp. Jak ruszą z testami zobaczymy jak to będzie leciało i brzmiało. Ciekawy jestem czy aby na pewno uda im się ruszyć w lipcu/sierpniu.

Przypomniało mi się właśnie, że było takie radio przez chwilę na 100,5 nie wiem czy pół roku czy niecały rok nazwę miało LuzzzFM i grało bardzo fajnie podobnie do starej planety śląskiej. Myślę że Famka by też tak mogła grać jak się nieda 24h takiej muzyki to może chociaż 12h.

Edytowane przez Bunio Bunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też liczę po pierwsze, że dla tych słuchaczy co nie są z okolic Krakowa itp bliskich częstotliwości Famki, że Famka będzie również nadawać w internecie, a co do playlisty to liczę, że Famka będzie grać muzykę zbliżoną do radia Blue Fm i poznańskiej Planety i dawnego Rmi Fm a także hip hop polski z lat 2000-2009 bo brakuje w stacjach radiowych piosenek 52 Dębiec, Trzeci Wymiar czy Owal/mc2 czy Donia.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że playlista Famki będzie głównie miała polski i zagraniczny hip-hop i r&b, oraz ambitnijeszą elektronikę, rocka, dancehall czy pop niż na Famie. Nie rezygnuję też z k-popu i k-popu oraz alternatywy i indie.

Oczywiście będzie wiele współdzielonych piosenek z główną Famą. I taka konkurencja dla OFF Radia Kraków.

Edytowane przez NippyToadster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi dziś odpisali, czyli pewnie tam nie będzie bo wiem że tam miała być.

 Czyli jeszcze nie ma siedziby.

No i rezerwacji i pozwolenia z UKE też jeszcze niema dopiero pewnie jak wrócą do nich dokumenty z UKE to będą mogli włączyć nadajnik

Edytowane przez Bunio Bunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Bunio Bunio napisał(a):

No zobaczymy clubowa Muzyka napewno bo tego brakuje w krakowskim eterze. Jak się dziś dowiedziałem trwa wymiana dokumentów z UKE a także trwają poszukiwania siedziby radia.

A ja bym chciał Country i Americana Grass, bo tego brakuje w eterze krakowskim. Trash-Metal i Death-Metal również nigdzie nie jest grany. Jeśli ma być k-pop, przydałby się też j-pop i piosenki z anime.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej może być coś takiego jak napisał @NippyToadster, bo muszą stworzyć coś takiego, żeby mieli dobra słuchalność, a jak będą eksperymentować i testować to może być słabo ze słuchalnością. Póki co czekamy aż uruchomią emisję testową, a żeby mogli uruchomić muszą mieć pozwolenie, na które jeszcze czekają i nadal szukają siedziby radia, a bardzo by chcieli ruszyć w sierpniu tak mi wczoraj odpowiedzieli na moje zapytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dopiero dzisiaj obie stacje dostały rezerwacje z UKE:

90,9 MHz | Radio FAMA | Kielce/Komin EC | ERP 0,2 kW | H (ter) + H (ant): 293 + 215 m | pol. V | D
100,5 MHz | Radio FAMKA | Kraków/Błękitek | ERP 1 kW | H (ter) + H (ant): 204 + 92 m | pol. V | ND
Źródło: Forum Radiopolski

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie miałem to pisać wczoraj dopiero decyzja rezerwacyjna z UKE. W Kielcach mała moc ale wysoko, a w Krakowie nie są złe parametry zobaczymy jak to będzie leciało. Ciekawe czy faktycznie jeszcze na koniec sierpnia uda im się uruchomić emisję próbną.

Edytowane przez Bunio Bunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...