Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie oto pytanie, nie wiem, czy już było, ale ten temat ma 121 stron więc ciężko byłoby mi znaleźć teraz odpowiedź na problem, nawet jeśli jest tutaj gdzieś zamieszczona...

 

Posiadam dekoder Samsung s 305G. Interesuje mnie, jaki jest najlepszy możliwy sposób podłączenia dekodera do TV biorąc pod uwagę jak najlepszą jakość odbierania sygnały na TV ze względu na użyte okablowanie ? Teraz podłączone jest to kablem Euro, ale chciałbym wiedzieć, czy jest jakieś bardziej wydajne możliwe połączenie tego dekodera do TV tak by obraz był lepszy ?

 

Z góry dzięki za pomoc. I dodam, że mój Tv posiada wejścia (ze strony producenta) :

 

Wejście PC (15-stykowe D-Sub) + wejście audio

 

Wejścia komponentowe

Kompozytowe wejście wideo

Gniazdo minijack (słuchawkowe) (mm)

Gniazdo na karty PCMCIA

Wyjście audio cinch

Wejście RF (antenowe)

Wejścia Scart (RGB)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój tuner ma tylko takie wyjścia jak widzisz . Nie ma wiele możliwości . Pozostaje Ci podłączyć kablem euro .

Jest jeszcze inna możliwość , spróbuj połączyć takim kablem

http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=32&id=163

Dzięki takiemu połączeniu obraz będzie bardziej ostry i zmniejszysz zakłócenia obrazu .

To jest namiastka połączenia kablem component . Nie będzie to super obraz , ale lepszy niż z euro .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po moim e mailu do Pani Rzecznik (wspomniał o tym konsultant) dostałem 5 (!) telefonów z Cyfrowego Polsatu że wymienią mi mojego Echostara 7100 HD gdyż ma awarię ! :D Ciekawe na jakiego ... Jutro mają zadzwonić ze szczegółami ... Konsultant był grzeczniutki i miły jak nigdy :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam ten sam problem z dekoderem Echostar 7100 HD, który opisał radzioksp oraz potwierdził oficjalnie Xenomorph, jako winę softu. Dekoder zaniosłem do punktu dzień przed pojawieniem się tej oficjalnej informacji od CP, a dzień po niej zadzwonili do mnie z punktu i przekazali te same informacje, że dekoder nie jest uszkodzony, żeby go sobie zabrać i czekać na update softu, aż pojawi się na satelicie. I teraz pytanie, czy faktycznie czekać, czy może postąpić tak, jak uczynił to radzioksp i napisać do Pani Rzecznik? Co właściwie napisałeś oraz po jakim czasie otrzymałeś odpowiedź telefoniczną?

 

Z góry dzięki za rady!

 

Pozdrawiam Wszyskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

ja ten list napisałem wczoraj a dziś dostałem telefony z informacją o wymianie dekodera na inny ... Postąp jak chcesz ale ja nie zamierzałem dłużej czekać bo już miałem dosyć tego zacinania :/

A co do tego co napisałem :] wytknąłem im wszystkie ich błędy, więcej nie powiem :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z kanałem Eurosport 2 HD tzn nie działa mi ten program (dostep do programu zostal zablokowany ) dzwonilam do Cp kazali zrobić przywróc ustawienia fabryczne ,wyłaczyc tuner z sieci ,potem tuner dzialal cala noc na kanale dla abonentów i nic nie pomogło dale ten program mam zablokowany .Co się stało pomocy aha mam tuner samsung hd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja ze swoim koblowo - podłączeniowym problemem.

 

mirok1801 podał mi propozycję kabla, jednak trochę teraz mi się pomieszało, gdyż ten kabel ma aż 6 kabelków (to się nazywa cinch ?), a u mnie w TV na takie kabelki są dwa "wejścia", jedno ma 3 wtyki, drugie 5. A kabelków jest 6...

 

Wiem, że może opisuję to trochę po "[beep]sku" i jakbym miał niedorozwój "audio/video", ale jestem zielony w tych sprawach, więc proszę się nie śmiać... :)

 

Opiszę wam może jeszcze jakie mam wejścia w TV, które mogłyby się nadać do włożenia tych kabelków (cinch ?).

 

Pierwsze nazywa się, wedle instrukcji, COMPONENT IN i posiada pięć wejść. Te wejścia po kolei zwią się Y (zielone), Pb/Cb (niebieskie), Pr/Cr (czerwone), L (białe), R (czerwone).

 

Drugie wejście zwie się AV3 i posiada 3 wejścia - jedno się zwie L (to chyba od left :D), drugie R (od right), trzecie MONO.

 

No i to by było na tyle. A przypomnę jeszcze raz, iż szukam najlepszego możliwego połączenia mojego dekodera Samsung s305G z TV. Czyli z jednej strony kabla wejście SCART do dekodera i z drugiej strony właśnie mały problem.

 

Dodam jeszcze, że na Allegro są kable Euro z 3, 4 i 6 kabelkami cinch.

 

Może od razu coś polecicie ? --> http://allegro.pl/67321_euro_cinch.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten kabelek co ci podal mirok1801 to najgorsze rozwiazanie, chyba nie do konca sie zna:) 6 chinchy to po dwa do audio i po jednym do video, bo masz wejscia i wyjscia. ale video w tym przypadku to kompozyt czyli najgorsze rozwiazanie. Najlepsze połączenie to EURO-EURO (RGB) nic wiecej nie wycisniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak to teraz jeszcze inna kwestia. Wiadomo, że ten sam rodzaj kabla może kosztować 10 zł, a może 100 zł. Na Allegro jest kilka kabelków SCART/SCART w cenie 60 - 70 - 80 zł, z jakimiś końcówkami pozłacanymi, dużymi ekranami (nie czaje o co biega) itd. I teraz. Czy opłaca się wydawać na ten lepszy kabel te 70 zł w stosunku do tego, jak to się mówi "lompa" :D za 10 zł ? Czy to wogóle jest jakaś różnica w obrazie w TV, a jeśli tak to czy dość znaczna, czy tylko małostkowa ? Ogólnie, czy poprawa jakości odbioru jest na tyle dobra, że opłaca się wydać 5 - 8 razy tyle kasy na ten sam rodzaj kabla ? Dodam, chociaż nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, że mam TV 40" FULL HD Sony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno kabel dodawany w zestawie z dekoderem to sieczka i od razu go wyrzucic mozna;P Ale dobry EURO to koszt ok 30-50zł na maxie. Musi byc gruby, tzn miec wszystkie zyły i moze byc ekranowany, jezeli widzisz zakłócenia spowodowane np kablem zasilajacym. Natomiast pozłacane wtyczki to bajer tak samo jak w HDMI:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro :censored:

 

A czy taki kabel byłby OK ? Kosztuje niby 18 zł, a dziebaolek pisał tutaj że dobry byłby w przedziale 30 - 50 zł, ale ten kabel ma tylko 60 cm długości, więc jego niska cena mogłaby się wziąć z właśnie małej długości a nie słabej jakości.

 

Opłaca się go wziąć czy jednak zapolować na coś w wyższych przedziałach cenowych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno kabel dodawany w zestawie z dekoderem to sieczka i od razu go wyrzucic mozna;P Ale dobry EURO to koszt ok 30-50zł na maxie. Musi byc gruby, tzn miec wszystkie zyły i moze byc ekranowany, jezeli widzisz zakłócenia spowodowane np kablem zasilajacym. Natomiast pozłacane wtyczki to bajer tak samo jak w HDMI:)

to znaczy, że co kable z pozłacanymi końcówkami to tylko bajer w sensie, że obraz wcale nie jest lepszy, tylko poprostu ma złote końcówki?? no chyba przesadzona teoria;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...