Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie, które nie są sparowane z kartami. W wątku tym mówimy o odbiornikach Cyfrowego Polsatu. Wyjątek stanowi wspomniany Samsung DSB-H370G z loader'em 1.8, a reszta musi mieć obecne i aktywne karty. Jeśli zamierzasz odbierać tylko kanały FTA, to musisz zainteresować się jakimś odbiornikiem do tego celu służącym, ale to już nie w tym wątku. Polecam dział https://forum.satkurier.pl/viewforum.php?f=4. Tam upewnij się czy podobny wątek już nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Z tego co wiem nie chca za bardzo dawać umowy na mini chociaż...:) W wypadku sprzętu z drugiej ręki może być to kłopotliwe ale wykonalne. Proponuję dopytać na infolinii choć tam można usłyszeć zmienne zdanie na dany temat...Najlatwiej się ma kupując dekoder nowkę... Wtedy masz 10000% że będzie pakiet mini...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam- zadaje tutaj pytanie nawiązując do wątku Samsunga 370G, który poruszyłem w sobotę (problemy z głosem w dekoderze).

 

Dziś jestem po wymianie tego dekoder a na ten sam model (panowie w sklepie też byli zdziwieni że Samsung 370G miał problemy z głosem).

 

Do rzeczy- podpiąłem "nowy" model do tv- obraz jest, glos jest ale tylko na kanałach niekodowanych- zostawilem go na 21 i co czekac aż sam "zaskoczy"? Czy tez dzwonic na infolinie o ponowienie sygnalu?

 

Dzieki za pomoc.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, może się zle wyraziem.

 

Chodziło mi o to że po podpięciu dekodera mam tylko kanały FTA- na pozostałych jest napisane brak dostepu do kanalu czy jakos tak. Moze chodzi tu o ponowienie uprawnien do karty czy cos takiego.

 

Poza tym sygnal mam ok. 80%.

 

Dzownilem do CP- gość wziął nr karty, imię nazwisko, kazał ustawić na kanal 21 i czekac 2-3 godz. wiec czekam :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos jest zorientowany jak dlugo firma kurierska TNT, z ktora wspolpracuje Polsat Cyfrowy dostarcza przesylke. W dniu dzisiejszym przez ta firme wyslano do mnie nowy dekoder z karta po uznaniu mojej reklamacji za zasadna, chodzi oczywiscie o zamiane echozloma 717A, na taki bez dodatku z literka A :) . Sprawdzalem po numerze przesylki na stronie firmy, ale tam jest tylko, ze ja maja i nic wiecej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowienie sygnału nie istnieje.

 

Sygnał ma to do siebie że albo jest albo go w ogóle nie ma i to zależy od użytkownika czy ma antenę i czy ją ustawi na Hotbird'a.

 

 

Zgadza się, że nie ma czegoś takiego jak ponowienie sygnału. Jest to ponowienie uprawnień do oglądania danych kanałów kodowanych na danej karcie. Jeśli nie miałem kanałów kodowanych a wszystko było już w systemie w CP i miałeś nadanie to często takie ponowienie pomaga. A czemu 3 godziny na 21? Bo na tej częstotliwości są takie uprawnienia wysyłane i dekoder je tylko na tej częstotliwości odbiera a 3 godziny z racji tego, że takie uprawnienia mogą zostać wysłane za 5 minut a i dobrze ze 2 godziny. To zależy od kolejki takich ponowień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właściwie to nawet nie wiadomo skąd oni sobie to ponowienie sygnału wzięli :lol2: Zupełnie jakby CP mogło zrobić czarną dziurę nad domem użytkownika żeby sygnał nie docierał :lol2:

 

Kanał 21 ma częstotliwość 12284/H. Równie dobrze można sobie dekoder trzymać na dowolnym kanale o tej częstotliwości.

 

A czemu 3 godziny ? A to dlatego, że szanowni klienci spóźniają się z opłatą, a chcą mieć "zaraz" włączone, a to blokuje znacznie satelitę. Gdyby nie to, że 100 % rozmów na infolinii to nieopłacony abonament to już po 5 minutach mógłbyś się cieszyć odbiorem kanałów ze wspaniałej oferty Cyfrowego Polsatu :wink:

 

P.S Czas realizacji zamówienia w CP to max. 14 dni roboczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też pracujesz w BOKu ? :D

 

Jeszcze raz przeczytałem to co napisałeś i tak można trzymać na obojętnym kanale na tej częstotliwości czyli np. na TVN, TV1000 i jeszcze parę innych. Czasami po takim czymś niektórym włącza się na "linii" jak jest mała kolejka takich poleceń a czasami i po 4-5 godzinach się dekoder nie odblokowywał, szczególnie przed świętami. Wtedy nagle wszyscy zaczęli płacić, bo wstyd przed rodziną, że Polsat zablokowany z powodu nie zapłacenia rachunku :lol2:

 

P.S. 90 % telefonów do BOKu to takie, że klient nieopłacił wcześniej, teraz ma zablokowany dekoder, wpłacił 5 minut temu pieniądze i ma pretensje, że jeszcze nie może oglądać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVN zmienił częstotliwość. Teraz nadawany jest na 12284/H, na częstotliwości powyżej nadawany jest TVN 7. Chyba, że tablica NIT kłamie :D

 

I nieśmiertelny tekst : Pół godziny temu płaciłem na poczcie i jeszcze nie mam odblokowane ! Chyba jaja sobie ze mnie robicie ! :roll: Brak podstawowych informacji o takich instytucjach jest u mnie na równi z Grzechami Głównymi :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam problem i bardzo prosilbym o pomoc/porade:

otoz mam umowe na CP ale juz po okresie promocyjnym, tzn. teraz jest na czas nieokreslony i zepsul mi sie dekoder, co teraz? wiem ze moge oddac do serwisu ale to kilka tygodni w ogole bez telewizji (juz raz sie zepsul i czekac musialem 4 tygodnie, ale wtedy bez problemu dali zastepczy dekoder), a na infolinii powiedzieli mi, ze teraz dekoder zastepczy juz mi sie nie nalezy :/

czy nie ma naprawde szans aby dostac zastepczy- moge nawet cos tam doplacic?

czy moze mozna kupic sam dekoder u nich bez podpisywania umowy?

czy moze rozwiazac umowe i podpisac nowa na 13 miesiecy jak dla nowych uzytkownikow? ale z drugiej strony pewnie maja jakis zabojczy okres wypowiedzenia wiec i tak to mi nic nie da :(

na infolinii zaproponowali mi tylko dekoder hd z aneksem na 24 miesiace, hmm

 

bardzo prosze o jakies propozycje bo ogolnie to sytuacja nie wyglada dla mnie zbyt ciekawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie sam dekoder jeszcze jest na gwarancji- jeszcze mu miesiac zostal czy dwa...

wiec dlatego wolalbym opcje zeby mi ten naprawili- troche by jeszcze wtedy pochodzil, zamiast sie wiazac na nastepne dwa lata, bo nie wiem czy po wakacjach nie chcialbym zmieniac platformy na inna

ale zdziwilo mnie, ze na info powiedzieli, ze po okresie podstawowym juz mi sie zastepczy nie nalezy- troche dziwna polityka, czyzybym byl gorszym rodzajem abonenta :?

dlatego wlasnie zwrocilem sie o porade, czy jest jakis sposob nie pozbawiania sie telewizji na miesiac bez podpisywania lojalki na 2 kolejne lata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

APS nie może wydać dekodera zastępczego po okresie podstawowym umowy pierwotnej. Klient nie może mieć również żadnych zaległości na koncie.

 

Gwarancja na dekodery wynosi 24 miesiące i jest to okres w którym klient nie płaci za naprawę, w przypadku gdy było to samoistne (Nie z winy klienta) uszkodzenie dekodera. Okres gwarancji ma się nijak do okresu podstawowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Echostar 606 wyzionął ducha, nie reaguje na pilota, zapala się na krótko światełko czerwone, potem świeci na żółto lub ewentualnie zmienia kolor z żółtego na zielony. Czy jest szansa na jego naprawę przez kogoś kto umie trzymać lutownicę w ręce i co trzeba wymienić? Sprzęt ma cztery lata, więc jest już po gwarancji.

Gdyby nie udało się naprawić dekodera to co lepiej się opłaci? Rozwiązać umowę, płacić przez trzy miesiące bez oglądania i podpisać nową, czy też jak poinformowali mnie na infolinii podmienić dekoder, przedłużyć umowę na jakiś tam promocyjnych warunkach. Czy te promocyjne warunki oferują tylko na infolinii czy również w APS?

Z góry dzięki za jakiekolwiek wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...