Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam. Mam maly problem z odbiornikiem CP.

A mianowicie mam dekoder DSB 616 i zniknela mi glowna lista Cyfrowego polsatu.

Nie ma na niej wogole kanałów jakby ktos je usunął

Nie wiem jak to możliwe (przecież z głównej listy nie da sie nic usuwać ani dodawać)

I musze szukać kanałów na liście wszystkie kanały i tam oglądać.

Mam nadzieje że dobrze opisałem mój problem i że ktoś będzie umiał mi pomóc.

Dodam jeszcze że próbowałem już wyłączać i włączać od nowa dekoder i to nic nie dało :(

Nie wiem co dalej zrobić czekam na wasze wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam od wczoraj CP z dekoderem Echostar DSB 717.

No i jest problem bo posiadam rowniez C+ z Mediasat'em (Thomson).

Otoz: pilot C+ dziala rowniez na Echostar.

Wlaczam dekoder C+ to wlacza sie tez CP.

Zmieniam kanal na C+ to zmienia sie tez CP. A jezeli zrobi to szybciej to TV wyswietla mi CP.

Ma ktos podobny problem? Idzie jakos temu zaradzic bez kupowania innego pilota i nie wylaczania dekodera Echostar?

 

Z gory dziekuje za jakies sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, oba tunery nie mogą znajdować się obok siebie. Pozostaje jedynie wymiana pilota od Mediasat'a na jakiś uniwersalny. Na odwrót, czy pilot od tego Echostar'a włazi na kody od pilota tunera Cyfry?

 

Użytkownik @nojszek coś pisał o pilocie zastępczym do tunera :arrow:Echostar DSB 717 Będziesz musiał pomyśleć o wymianie pilota od C+, jeśli problem powstaje tylko i wyłącznie przez Mediasat'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zrobienie małego eksperymentu. Diodę pilota C+ obkleić dookoła jakąś plasteliną, pozostawić tylko sam "czubek". To zmniejszy kąt działania tego pilota, a więc, żeby tuner otrzymał jakieś polecenie, trzeba będzie celować pilotem prosto w tuner. Ewentualnie oba odbiorniki oddalić od siebie, mniej więcej na metr, nawet dalej jak się da ;)

 

Aaaa, czy da się wymienić któryś z tunerów u dystrybutora, albo sam pilot? Można by opisać, że występuje taka sytuacja a nie inna, może się uda... W najgorszym przypadku pozostaje szukanie dobrego zamiennika pilota dla tunera od Cyfry.

 

Polecam jeszcze ten temat :arrow:Wymiana pilota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot uniwersalny ktory mam to "oskar".

Jest to świetne urządzenie, mam dwa odbiorniki satelitarne, funkcje "VCR" mam ustawiona na dekoder Polsatu a funkcje "SAT" na odbiornik dsr.

Komponuje sie to bezproblemowo i zamiast czterech pilotów mam tylko dwa... :D:D Niestety nie obsługuje nagrywarki DVD :evil:

Sam osobiście polecam tego pilota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, czy da się wymienić któryś z tunerów u dystrybutora, albo sam pilot?

 

Wymienic niestety nie moge.

Zauwazylem tez, ze pilot z mojego odtwarzacza DVD tez dziala na dekoderze Echostar.

Straszne dziadostwo :(

Ten dekoder lapie kazdy moj pilot oprocz TV.

 

Chyba zainwestuje w konkretny sprzet i zakupie Logitech Harmony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie konwertera zobacz czy "wskoczy".

Możliwe, że woda poczyniła niezłe szkody i pewne częstotliwości nie są poprawnie odbierane (mimo suszenia).

 

Jeśli dalej będzie problem, będziemy kombinować ;)

nowy konwenter zalatwil sprawe na cacy ! ale ile bylo gimnastyki zeby znalezc przyczyne ,teraz nawet mam E!

PZDR.

jeszcze raz dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dziś kupiłem i zarejestrowałem w punkcie sprzedaży dekoder prepaid na 12 m-cy pakietu familijnego ( w tym miesiąc Relax Mix i 3xHBO za darmo). Przyszedłem do domu wszystko ustawiłem, wycelowałem antene 80 cm w Hotbirda i wszyło mi, że jakość to 96%, a siła 72%. Więc tak zostawiłem, włączam dekoder, oczywiscie przez chwile sie aktualizował, nastepnie pojawił sie magiczny napis DONE (mam Echostara DSB-717) i klaps... wszystkie kanały zakodowane, odbierał tylko FTA.

 

Więc jak już czytałem tutaj wcześniej ponowiłem połączenie z satelitą i wszystko zdawało sie pięknie działać... niestety tylko zdawało gdyż poszczególne kanały (tylko te kodowane) oglądam przez jakies 10 minut, nastepuje jakby zaciecie obrazu (jak przy stopklatce i albo:

 

1. pojawia sie komunikat "zakodowany sygnał" i za chwile miga czarne tło i kanał wraca i tak w kółko.

2. Następuje stopklatka, nic sie nie dzieje, wystarczy przełaczyc na inny kanał i zaraz szybko na poprzedni i znow działa.

3. Przy przełaczaniu (chodzi o takie "skakanie" po kanałach), niektóre wskakuja od razu, a niektóre wyswietlaja przez ułamek komunikat "zakodowany sygnał" i zaraz zaczynają odbierać. Ponawia się jednak punkt 1 ^

 

Spotkał się ktoś z czymś takim? Odłączałem już dekoder od prądu, wyjmowałem karte, pare razy ponawialem sygnal z satelity przez ICOK. Jednak problem nie ustępuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic to nie pomogło... ale skoro dekoder odbiera kanały FTA bez problemu to chyba nie jest uszkodzony... powiedzcie jeszcze czy po ponowaniu sygnału trzeba zostawic dekoder w spokoju na jakis czas (jesli tak to na ile) i na określonym kanale ?

 

Pozdrawiam

 

EDIT:

 

A jesli się i tak bedzie przełączać kanały to coś się może stać :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic to nie pomogło... ale skoro dekoder odbiera kanały FTA bez problemu to chyba nie jest uszkodzony... powiedzcie jeszcze czy po ponowaniu sygnału trzeba zostawic dekoder w spokoju na jakis czas (jesli tak to na ile) i na określonym kanale ?

 

Pozdrawiam

 

EDIT:

 

A jesli się i tak bedzie przełączać kanały to coś się może stać :>

 

 

spróbuj na kanale 10 lub 54 zostawic go nawet do pół godz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajce... czy problemem w odbiorze kodowanych kanałów Cyfrowego Polsatu (dokładniejszy opis na poprzedniej stronie) możę być to, iż posiadam stary konwerter od Tunera Cyfrowego Digital 4000, który odbierał tylko FTA z Hotbirda? Czy musze zakupić jakiś specjalny konwerter do odbioru kodowanej TV cyfrowej?

 

Proszę o odpowiedz

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...