Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Cześć!

Mam mały problem.Ostatnio mój brat bawił się pilotem i włączył na kanale Kino Polska opcję-blokada.Gdy chcę włączyć teraz ten kanał to wyskakuje komunikat ,,blokada kanału,proszę wpisać nr pin" Mam dekoder Echostar DSB 616.Co teraz zrobić? Jak odblokować ten kanał? Proszę o pomoc...Z góry dzięki!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu na niektórych kanałach, m.in. Pulsie, Tele 5, Discovery Science, Civilization, Travel, TV 1000, Zone Europa, Boomerang, Jetix Play co jakiś czas mam komunikat "szukam sygnału". Zauważyłem taką zależność, że tracę sygnał, gdy temperatura spada poniżej zera. Czym to jest spowodowane? Czy wadliwym konwerterem, złym ustawieniem anteny, a może czymś innym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, mam dekoder samsung dsr-7000 i od soboty (26-01-08) nie chce mi sie wlaczyc. Po wlaczeniu dekodera do pradu chce sie uruchomic i na wyswietlaczu pokazuje pierwsze "0"na trzeciej cyfrze 8 od lewej strony wyswietlacza , potem drugie zero "0" na czwartej cyfrze 8 od lewej strony wyswietlacza, potem myslnik "-" na drugiej cyfrze 8 od lewej strony wyswietlacza, i napis "IniT" na wszystkich czterech cyfrach 8 i przy napisie pokazuje sie obraz ze sloncem i na dole pisze "Proszę czekać. Trwa uruchamianie" i stoi dlugo a potem pokazuje sie na drugim miejscu litera "n" po dluzszej chwili zaczyna od nowa to samo tylko ze na koncu na 3 miejscu po ":" wyskakuje jedna kreska na dole z lewej strony cyfry 8 i po wielokrotnym powtorzeniu pokazuje sie to samo tylko ze na koncu na ostatniej cyfrze 8 wyskakuje litera "E" ale bez gornej kreski, a potem zaczyna znowu od litery "n" a konczy na literze "E" ale bez gornej kreski - co moze byc nie tak ?? (ZAŁĄCZAM OBRAZEK CO POKOLEI WYŚWIETLA WYŚWIETLACZ) prosze o jak najszybsza odpowiedz. Pozdrawiam Paweł

 

http://img.org.pl/obrazek/c01DM03CFU0.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekopalem ten watek pod katem mojego problemu ... ale niestety nic nie znalazlem :?

mam samsunga 305g wycelowanego na h-b i postanowilem pozezowac na astre, podpialem diseqc´a oba lnb i ... kicha :cry:

przy instalacji zeza podlaczylem sobie sygnal pod nowy lnb i wylapal mi programy z astry przy skanowaniu transpondera astry1, wiec skrecilem zeza na stale, podlaczylem oba kable z lnb do przelacznika diseqc i poszedlem do samsunga... a tutaj niespodzianka... wylapuje mi sygnal tylko z h-b a przy probie skanowania astry nie ma wogole sygnalu... co sie dzieje ?

aha i jeszcze pytania - czym sie roznia od siebie diseqc (a,b,c,d,) ? co lepiej wybrac ? diseqc czy tone burst?

czy musze poszukac innych astr przy skanowaniu transponderow? u mnie jest wpisana tylko a1 i a3 , update softu bylo chyba 2 tyg temu.

 

pozdrowienia

nurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia w menu powinny być takie, jak są podłączone kable do przełącznika. Jeśli kabel od Astry jest podpięty do wejścia "B" to ustawienie w menu tez na "B".

Jeśli nie chce iść z DiSEqC to sprawdź z Tone Burst (ustawienia takie same).

Jeśli i tak nie idzie - tuner nie współpracuje z tym modelem przełącznika. Podaj w ogóle model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Wlasnie DSB-305G ma bardzo czulutka glowice.Pracowal mi bez problemu ponad poltora roku na zepsutym jak sie pozniej okazalo przelaczniku diseqc.I nigdy bym sie po tym nie dowiedzial poki nie kupilem dekodera HD.Wtedy to wlasnie zaczal mi uciekac sygnal z Gotv.Nameczylem sie z antena(mimo ze na dsb-305g go tv byl to na hd za diabla nie chcial sie pokazac) az w koncu postanowilem bezposrednio kable spac i byl na zielono.Kupilem przelacznik maximum na 4 lnb i problem minal jak reka odjal.Hd ruszyl a na 305 sygnal z identyczna sila.Stad wniosek ze ten ma najczulsza glowice i nie powinno byc problemow z odbiorem na zeza.Ja odbieram wszystko na malenkiej od cyfra antenie.Wszedzie jest wzkaznik zielony tylko na hd przechodzi zolty ale mimo to nawet przy zlej pogodzie niema problemow z zanikami sygnalu.Swoja droga napiszcie prosze dlaczego gotv ma tak strasznie slaby sygnal.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że problem leży po stronie wysokiej wartości FEC. Transponder, na którym nadaje GoTV ma FEC=5/6, więc tuner z czułą głowicą może mieć problemy z odbiorem, dodatkowo jeszcze problem się nasila, jak korzystasz z małej anteny (w tym przypadku od C+). W przypadku kanałów HD, transponder Astry 19.2E - 12.722 H ma wartość FEC=2/3, a więc z tej częstotliwości powinieneś odbierać normalnie kanały nawet przy bardzo kiepskim sygnale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...