Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wejdź w menu Instalacja a następnie masz w sumie 2 opcje:

 

1. Wybierasz SKANOWANIE SELEKTYWNE, wybierasz HotBirda, zmieniasz z "wyłączony" na "wszystkie" i wciskasz OK. Dekoder skanuje satelite po czym wyświetla komunikat że znalazł tyle i tyle kanałów, wciskasz OK i cieszysz się z ponad 1000 kanałów :)

 

2. Skanowanie transponderów - trwa dłużej bo musisz ręcznie wybierać transpondery i po kolei je skanować (ale możesz znaleść troszke więcej kanałów czasami, przynajmniej u mnie tak było)

 

Tak czy inaczej masz potem około 1300 kanałów, z których co prawda spora część jest zakodowana ale jest troche fajnych FTA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

 

Stary zalezy jaki masz dekoder.Musisz wejsc w menu instalacja podac kod pin 0000.Skanowanie selektywne.I odpowiednio czy masz na Astre i hot birda wybierasz HOT BIRD ZAZNACZASZ WSZYSTKIE I TLUCZE CI PO KOLEI WSZYSTKEI TRANSPONDERY.TAK SAMO ZAZNACZASZ ASTRE 19.2E.Wytlucze Ci programy.Po ich znalezieniu bedzie tego nawet ponad 2000 jak masz dobrze ustawiona antene robisz sobie liste jak ja w kolejnosci to co chcesz miec.Jezeli amsz tylko Hot Birda to zaznacz wszystkie hot bird.Sluze pomoca.Pamietaj ze duzo myzycznych idzie wlasnie z Astry.Dlatego warto miec zeza;)

 

o wlasnie

 

Tomo 21 juz Ci napisal to samo co ja:)

 

Tk te 200 pozostanie bez zmian bo przelaczasz sobie na dekoderze liste kanalow wg technikow cyfrowego polsatu polsat jest na pierwszym miejscu itd a z wyszukiwania to na 1 miejscu jest musix box italia na ktory mi tak niema sygnalu.Potem jest trzecia lista juz przez Ciebie stworzona czyli odpowiednio tvp 1 tvp2 tvp info polsat polsat 2 tv4 tvn 7 tvn tvn 24 itd.Oczywiscie to nie narzut kazdy robi wg wlasnego uznania

 

Edycja pitter: połączone trzy posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak tam sie ustawia liste na te wszyskie sposoby co napisaliscie bo nie mam instrukcji do tego dsb305g tylko powiedzcie jak po kolei robic aby po znalezieniu wszystkich fta z hotbirda bylo tak ze 200 pierwszych to te co polsat ustawil a dalsze czyli np od 201 te co ja znalazlem fta az do np 1000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po znalezieniu tych wszystkich kanałów powinieneś mieć 3 listy (przełączasz między nimi przyciskiem FAV na pilocie) : listę polsatowską, listę wszystkich kanałów i listę swoją, do której dodajesz kanały w jakiej chcesz kolejności i jakie chcesz tak jak wyżej masz napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze RGB. Przy SD nie ma różnicy między Component, RGB a HDMI, ponieważ w scalonym obrazie jest taka sama rozdzielczość co w RGB i HDMI. HDMI stosuje się do telewizji wysokiej rozdzielczości, czasami też RGB. RGB również nieznacznie poprawia obraz. Zwiększa rozdzielczość warstwy koloru z 360x288 na 720x576, czarno-biały obraz ma nadal 720x576.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka rozdzielczość dla TV 26''? Chyba lekka przesada. Nie wiem jakie tam są opcje, ale pewnie ten TV nie obsługuje HDTV więc nie ma po co przełączać na 1920x1080. Wybierz rozdzielczość PAL 720x576. Jak nie ma HD to nie ma co ustawiać na HD, tym bardziej jeśli TV nie jest panoramiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heya.. Chyba popsuł mi sie dekoder Samsung HD...

Oglądam sobie TV i nagle na obrazie zaczęły sie pojawiać różne czarne pasy i nagle obraz znikł... Myślałem że to kable z tyłu coś nie tak.. Ale podchodzę do dekodera i go dotykam i mnie prąd kopną:( Ale obraz powrócił do pierwowitego stanu ale po chwili znowu się popsuło i znowu dotykam dekoder i znowu mnie prąd kopną...

Teraz odłączyłem od prądu całkowicie aby nie było jakiegoś spięcia i nie poszło wszytko z dymem...

 

Spotkał sie kiedyś ktoś takim problemem??

Dopowiem że w tej chwili dekoder był podłączony przez kabel EURO z odtw. DVD a DVD dopiero pod TV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...