Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@lucass

Dobrze wiedzieć to, co mówisz, bo też tutaj na forum wcześniej czytałem, że ten dysk CP na USB nie działa z kompem. Ale jak działa to OK. :)

W chwili obecnej tego dysku od CP nie mam, ale rozważam jego kupno w przyszłości (do dekodera HD3000, którego używa mój brat w ramach Multiroom'u).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest dekoder do naziemnej telewizji cyfrowej, trzeba być w ich zasięgu.

Do tego nie podpina się talerza SAT, a zwykłą antenę naziemną np. "siatkę"

 

co ro oglądania na 2 telewizorach, może i jest opcja rozdzielić sygnał z hdmi na 2 wyjścia (na 2 TV jest ten sam obraz), ale opcji multiroom tu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim zaczniesz modernizować instalację antenową (co jest jak najbardziej wskazane jak masz 60cm popielniczkę na ścianie zamiast prawdziwej anteny...) zrób najpierw prosty eksperyment tzn. zamień dekodery miejscami - jeśli po takiej zamianie miejsc HD 6000 i HD 3000 odbiór tych kanałów nie będzie możliwy na dekoderze HD 6000 z którego jak twierdzisz odbierasz je bez problemu

to wtedy oznaczać będzie, że masz uwaloną drugą linie antenową ....to może być np. uszkodzenie głowicy konwertera....(tylko wymiana na nowy konwerter pomoże) ...albo uszkodzony przewód...np. jakieś prowizoryczne łączenie 2 kawałków kabla antenowego (przez jakiegoś pomysłowego węzełka/ supełka czy coś...- różne pomysły ludzie miewają w tych kwestiach....naprawdę czasem przerasta to wyobraźnie....) A jeżeli po sprawdzeniu kabla i konwertera przez zamianę miejscami dekoderów nic się nie zmieni ....to wtedy trzeba podziałać przy antenie satelitarnej...a najlepiej zawezwać jakiegoś specjalistę - takiego z prawdziwym miernikiem sygnału i doświadczeniem ...a nie latać po marketach za chińskimi wskaźnikami wychyłowymi za 30zł bo to prawie jakby na oko antenę ustawiać....a na oko...to się idzie do okulisty jak coś nie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Cyfrowym Polsacie bazują obecnie głównie na dekoderach produkcji własnej tzn. HD 6000 i HD 3000 ale jeżeli masz swój dekoder to dla Ciebie lepszym rozwiązaniem będzie moduł CAM od Cyfrowego Polsatu i drugi dekoder własny + kolejny moduł od Polsatu ...w ten sposób unikniesz problemów sprzętowych no i narzuconej stałej kolejności programów jaka jest cechą typową dla sprzętu platformowego w Polsce i to nie tylko tej platformy ale wszystkich ...Moduł CAM Cyfrowego Polsatu do multiroom można dostać tylko trzeba się tego domagać przy zamawianiu tej usługi - wiem, bo osobiście znam takich co udało się im dostać dwa moduły od CP przy okazji zawierania nowej umowy z multiroom-em . Więc jeśli się chce to się da...dekoderów dedykowanych raczej brać nie warto...no chyba, że ktoś jest na tyle zdesperowany, że tylko cena dekodera ma znaczenie ...a jego jakość i działanie już niekoniecznie... moduł CP dobrze działa w Opticum-ach i Fergusonach Ariva ..z tych tańszych to między tymi warto wybierać...chyba, że ktoś szuka niemieckiej jakości to wtedy technisat...no ale to może wtedy troszeczkę szarpnąć po kieszeni....no ale każdy ma prawo wyboru tego, co mu bardziej odpowiada....brać dekoder czy mieć moduł..we własnym dekoderze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Multiroom'u w CP nie ma możliwości wzięcia dwóch modułów CAM!!!

Można tylko jeden moduł CAM jako tzw. urządzenie główne i jeden dekoder dedykowany CP (jako urządzenie dodatkowe) i to tylko produkcji CPT.

Chodzi tutaj o funkcję okresowego blokowania się dekodera dodatkowego i konieczności przełożenia na chwilkę karty z urządzenia głównego (może to być też karta z modułu CAM) do tego dekodera dodatkowego w celu jego odblokowania. Moduł CAM nie posiada takiej funkcji okresowego blokowania się i ponownej aktywacji za pomocą karty z drugiego dekodera (lub drugiego modułu CAM), dlatego też nie może być zastosowany jako tzw. urządzenie dodatkowe w usłudze Multiroom. Tę funkcję okresowego blokowania się mają tylko dekodery produkcji CPT (modele serii HDx000) i tylko one mogą być zastosowane w usłudze Multiroom jako urządzenie dodatkowe.

Dwa moduły CAM w CP mogą być tylko na dwie osobne umowy o abonament.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli problemem nie jest pilot a pewnie dioda w dekoderze za głęboko siedzi, to nie umieją tego do [beep] poprawić :censored:

Problemem jest (sic) pilot.

Zaprogramowałem swoją harmonię* i mogę przełączać deka od każdej ściany, podłogi i sufitu. :brawo:

_______________________

*Logitech Harmony One Plus - polecam każdemu, kto lubi bawić się w konfigurowanie takich zabawek. Można też z automatu zaprogramować, ale to nie jest to co lubią rekiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla wyjaśnienia historii z dwoma modułami CAM Polsatu jednego właściciela - początkowo faktycznie Cyfrowy Polsat dał mu jeden moduł CAM (do telewizora SAMSUNG ES 6800 dla jasności) a drugi badziewny wynalazek własny o ile dobrze kojarzę to to był HD 5000 . To drugie ustrojstwo made by Polsat po jakimś tygodniu odmówiło posłuszeństwa ...a że abonent miał swój dekoder własny

(Ariva 220 combo)...to zażądał wymiany sprzętu z wadliwego dekodera Polsatowskiego na moduł CAM do dekodera i dostał . Ma i używa więc się da ....może nie każdy załatwić potrafi i tyle w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taki problem z dekiem od mr - HD 3000. Jak załączyłem oba to nie świeciły mi niektóre tylko kanały na obu dekach te same. Przez infolinie puścili mi uprawnienia i na głównym mam wszystko, a na HD 3000 nie a po jakimś czasie w ogóle wszystkie się straciły - teraz mam tylko odkodowany kanał 23. Oczywiście w międzyczasie przekładałem karty bo się pluł , napisał że odblokował dekoder a kanałów dalej nie ma - ale kaszana :D

Wsadzanie i wyciąganie karty trenowałem, odłączenia z prądu też i ustawienia fabryczne. Nie mam pomysłów - czyżby znów trzeba było dzwonić do nich. Wczoraj już pół godziny z nimi gadałem :D

Aha jeszcze ktoś pisał na jakim kanale szybko uprawnienia przychodzą - widziałem to gdzieś ale nie umiem znaleźć.

Obecnie szukałem uprawnień na kanałach 23 i 59 i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego po zapauzowaniu obrazu w ipla na HD 3000 obraz nie buforuje się dalej? Mam tymczasowo łącze 1 mb, więc chciałem sobie puścić materiał, zapauzować, wyjść na chwilę i wrócić do oglądania, tak jak robię w ipla na komputerze. Tutaj się jednak tak nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...