Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Też mam Samsunga 370 i nie mam problemu z odbiorem tych kanałów ( pomimo , że dawno mam koniec umowy , dalej mam wszystko odkodowane ) , u mnie jest tak to ustawione

Hotbird 1-6

11 278 MHz

27 500 MS/s

AutoFec - Pionowa

VID-PID = 364

AUD-PID = 396

PCR-PID = 364

i wszystko powinno Ci grać , a jeżeli nie gra to masz coś z konwerterem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna spraw kanały z transpondera 11 278 się pojawiły i wysoki sygnał jest tymczasem HBO 2 HD i TVP Historia z 10834 brak sygnału. Nie rozumiem tego. Po dłuższej obserwacji problemu zauważyłem iż te dwa transpondery łapią sygnał po dłuższej chwili oczekiwania nawet do 10 min. Gdy sygnał już jest (wysoki poziom) to mogę oglądać kanały tylko z jednego transpondera ponieważ gdy zmienie kanał z innego transpondera, który działa bez problemu, i wrócę na problematyczny problem pojawia się ponowie trzeba poczekać nawet do 10 min zanim załapie sygnał.

Próbowałem ustawiać antene, kika konwerterów sprawdzałem i problem wygląda tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Do tej pory miałem dekoder SD Samsunga podłączony do telewizora LCD Philips przez Euro i sytuacja wyglądała tak:

1. Telewizor i dekoder są wyłączone (a może raczej w stanie czuwania).

2. Włączam telewizor i widzę obraz ze zwykłej anteny.

3. Włączam dekoder i telewizor automatycznie przełącza źródło na dekoder - widzę obraz z satelity.

4. Gdy znowu chcę oglądać naziemną tv, to po prostu wyłączam dekoder i źródło samoczynnie się zmienia.

 

Na tv cały czas ustawiony był kanał TVP Kraków - gdy chciałem go oglądać, to po prostu wyłączałem dekoder i odwrotnie - inne kanały oglądałem przez satelitę.

 

Teraz wymieniłem dekoder na HD 5000 i podłączyłem go przez HDMI. Gdy chcę zmienić źródło, to muszę, to robić za pomocą przycisku AV na pilocie telewizora. Czy nie dałoby się zrobić tego w taki sposób, jaki miałem wcześniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam dekoder Sagem ESI-88. Chodzi o bardzo denerwujący problem z nagrywaniem. Chodzi o to, że np kiedy zaplanuję nagrywanie CSI na kanale AXN na godzine 2:00, i zrobię to powiedzmy o godzinie 20:00 dnia poprzedniego, to dekoder będzie chciał rozpoczać nagywanie o godzinie 22:00 czyli przy wcześniejszej emisji tego serialu. Troszkę zamieszałem, mam nadzieję, że rozumiecie... Inny przykład: w południe nastawiam nagrywanie Klanu o godzinie 18 a dekoder próbuje nagrywać powtórkę klanu z poprzedniego dnia o godzinie 14... No i oczywiście odcinka o 18 już nie nagrywa.

Czy ten problem występuje tylko u mnie? Czy jest jakiś sposób żeby się go pozbyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lauri - Aby mieć z powrotem tak jak miałeś, musisz dekoder podłączyć przez kabel euro, a nie hdmi. Innej metody nie ma.

 

@Kelevra - Te dekodery mają taką wadę. Jedyną metodą na to zjawisko jest potwierdzenie nagrywania. To znaczy kiedy wyskoczy ci na ekran informacja, że dekoder chce rozpocząć nagrywanie, to wyraź na to zgodę. Wtedy przełączy się kanał, ale nagrywanie się nie rozpocznie. Wrócisz sobie potem z powrotem na swój kanał i po problemie bo dekoder będzie dalej pamiętał zaprogramowane nagranie, ale już nie będzie robił głupot i poprawnie ci nagra o zapisanej porze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu rozwiązałem umowę z Cyfrowym Polsatem na ludzkich zasadach, by mieć dostęp do niekodowanych kanałów z ewentualną możliwością uaktywniania, niektórych wybranych pakietów w opcji prepaid, o czym wcześniej poinformowałem CP. Dziś sprawdzam i mam "Błąd karty 02"

Cóż! Czy to jest taka norma Cyfrowego Polsatu? Czy też inna zawiecha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd 02-sprawdź karte-jest to komunikat informujący Nas że karta w dekoderze jest źle umieszczona albo niedociśnieta

Karta musi być umieszczona chipem do dołu (tj tym małym złoty kwadracikiem) i ten chip idzie w [beep] dekodera.

 

Jeżeli karta jest tak umieszczona a nadal pojawia się ten komunikat wyciągamy kartę jeszcze raz wkładamy ponownie i

NA WŁĄCZONYM DEKODERZE WYCIĄGAMY WTYCZKĘ ZASILAJĄCĄ Z KONTAKTU I PO 15 SEKUNDACH WKŁADAMY PONOWNIE. POWINNO POMÓC smile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...