Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

daj rodzinie 370 a nie 305, ta sama jakość produktu ale na nowym oprogramowaniu 370 jest naprawdę dobrym sprzętem w całym tym [beep]ie rozdawanym przez naszych rodzimych nadawców, wygodny pilot i niewielkie wymiary na pewno go docenią

 

twój problem to prawdopodobnie wynik uszkodzenia konwertera albo złego jego ustawienia, sam tak miałem kiedyś, sprawdź czy działa Ci TVP2 jak nie to wymień konwerter, masz to samo co ja miałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 95% zła jakość odbioru spowodowana jest zamontowaniem kiepskiej jakości anteny i konwertera.Na tych rzeczach się nie oszczędza.Miałem Samsunga DSB H 370 G i nie miałem z nim żadnych problemów.Teraz mam HD 5000 i odpukać odbiór jest bardzo dobry.Korzystam z anteny TRIAXA 80 cm. i knwertera Golden Interstar i nawet najgorsze warunki atmosferyczne nie są dla nich przeszkodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Widzę że dużo osób zagląda na ten wątek dlatego napisze to bo jest on trochę złożony .1 Samsung 305g nie używany był przez rok chciałem przekazać rodzinie zapłaciłem (PREPAID) podłączyłem i niespodzianka nic nie odbiera prócz innych kanałów nie polsatowych ( nie widzi satelity polsat ani pakietu polsatu) doczytałem ze mam stary soft 160 ale nowego nie mogę wgrać może coś muszę recznie ustawić byłem w 2 punktach polsatu ale ludzie tam ciemni że szkoda gadać...... 2. Czy ktoś skupuje dekodery mam jeszcze 2 dekoder polsatu samsung hd 370 coś tam też prepaid można to jakoś wyrejstrować aby sprzedać ?? polsat drażni mnie niesamowicie wciskają mi już kolejny dekoder i nową umowę .

 

W sofcie 160 nie ma autoFEC tylko na sztywno 3/4. Działają tylko programy z transponderów, które mają FEC 3/4. Jeśli z menu odbiornika nie aktualizuje się po wymuszeniu to jeszcze można na kilka godzin wyłączyć go z prądu i spróbowac ponownie. Jeśli po takich operacjach nadal się nie zaktualizuje to albo się z nim należy pożegnać albo wysłać do serwisu w celu wgrania softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu muszę przyznać racje że widzi tylko zagraniczne programy dodatkowo po telefonie do polsatu pojawił się komunikat błąd karty ( i nawet tych zagranicznych teraz nie moge ogladać ) Antena nowa i konwerter bo i nowa instalacja w bloku na starym mieszkaniu bez zmian to samo dlatego też moje zapytanie o konfiguracje bo może próbuje się łączyć z satelitą którego już nie ma . Polsat doprowadza mnie do śmiechu jak by chciał ktoś kupić 370 proszę pisać jest jeszcze na gwaracji :) a 305 :) powieszę sobie na ścianie

 

PS

!!!!!!!!!!!!!!!!! Zaparłem się i zacząłem szukać w necie znalazłem instrukcje polsatowską ( wewnętrzną ) która opisuje co zrobić gdy sprzęt się nie aktualizuje . Po przestawieniu trybu discq nagle odnalazły się programy polsatu mimo że dalej mam wersje 160 .... No śmiech na sali 2 osoby w polsacie powiedziały że się nie da na infolini mi powiedzieli że mam uszkodzony dekoder deb........ a nie obsługa klienta ( najlepiej niech se klient kupi nowy dekoder z nową umową. Muszę jeszcze tylko usunąć błąd 09 ( problem z kartą ) który mam od telefony na infolinie czuje ze jak pojdzie soczysty mail to się nagle wszystko naprawi ....

Ps oto link do instrukcji

http://www.polsat.net.pl/aps/Biuletyn/Samsung_305_sw_165_aktualizacja_2010-08_24_v2.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blad 09 to brak aktywacji - wystarczy ponowic sygnal przez icok albo w APSie albo na infolinii.

 

Jesli nadal masz na tym samsungu stara wersje oprogramowania to kanaly z fec 5/6 nie beda ci swiecily (a kanaly polsatowskie maja wlasnie taki fec) - dopoki nie zaktualizuje ci sie soft do nowej wersji nie bedziesz mial dostepu do tych kanalow.

 

A teraz do rzeczy, jesli nadal masz stara wersje oprogramowania to zeby sie zaktualizowal zrob tak:

 

menu -> manualna aktualizacja oprogramowania -> tryb zaawansowany i tam wpisz nastepujace parametry:

 

Satelita: Hotbird 1-6

Częstotliwość: 12188 MHz

Symbol Rate: 27.500 MS/s

FEC: 5/6

Polaryzacja: Pionowa

PID: 666

 

zatwierdz ok, po tej operacji powinien od razu znalezc nowe oprogramowanie (o ile jest jeszcze na satelicie)

Daj znac czy przynioslo efekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Widzę że dużo osób zagląda na ten wątek dlatego napisze to bo jest on trochę złożony .1 Samsung 305g nie używany był przez rok chciałem przekazać rodzinie zapłaciłem (PREPAID) podłączyłem i niespodzianka nic nie odbiera prócz innych kanałów nie polsatowych ( nie widzi satelity polsat ani pakietu polsatu) doczytałem ze mam stary soft 160 ale nowego nie mogę wgrać może coś muszę recznie ustawić byłem w 2 punktach polsatu ale ludzie tam ciemni że szkoda gadać...... 2. Czy ktoś skupuje dekodery mam jeszcze 2 dekoder polsatu samsung hd 370 coś tam też prepaid można to jakoś wyrejstrować aby sprzedać ?? polsat drażni mnie niesamowicie wciskają mi już kolejny dekoder i nową umowę .

 

Żeby ci odbierał pakiety polsatowskie musisz zaktualizować soft na nowy ale jedynie w serwisie bo przez satelitę nie dasz rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może na początek warto sprawdzić instalację antenową. Jeśli antena nie jest zbyt dokładnie ustawiona to nawet przy lekkim wietrze może tracić chwilowo sygnał. Jeśli zakładasz, że to wina dekodera to podłącz dekoder pod inną instalację, np. u rodziny czy sąsiadów. Jeśli nie będzie problemów na innej instalacji antenowej to znaczy, że coś jest nie tak z Twoją anteną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@2koniu2

 

W manualnej aktualizacji oprogramowania wpisales parametry ktore ci podalem? Najwazniejsze jest to abys wpisal wtedy fec 5/6. Juz kilkakrotnie to robilem i oprogramowanie znajdowal od razu (chyba ze juz nie ma tego softu na satelicie - ale wydaje mi sie ze jeszcze jest). Koniecznie przy manualnej aktualizacji wpisz parametry ktore ci podalem

Przy okazji ponow sobie sygnal np. przez icok dla zlikwidowania bledu 09

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Vinyl_

tak na tych danych które podałeś pokazuje nie można zaktualizować . Na infolinii mi powiedzieli że wcale się musi się znajdować oprogramowanie wystarczy sama próba :) aktualizacji potem restart prądem i jeszcze raz sprawdzenie w menu wersji . PS dlaczego nie zapamietuję ustawiem LNB ( dokładnie satelity ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nadal masz na tym samsungu stara wersje oprogramowania to kanaly z fec 5/6 nie beda ci swiecily (a kanaly polsatowskie maja wlasnie taki fec) - dopoki nie zaktualizuje ci sie soft do nowej wersji nie bedziesz mial dostepu do tych kanalow.

A gdyby tak dodać ręcznie transpondery polsatowskie z wpisanym FEC 5/6 i przeskanować, to powinny kanały CP się pojawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy możecie mi poradzić co zrobić z moim Echostarem dsb-717? Nie może się zaktualizować. Wszystkie opcje (na 10 min wyłączenie z gniazdka, ustawienia fabryczne) nie pomagają. Byłem "u specjalistów" w APS-ie i nic nie poradzili tylko kupić nowy :crazy: Kiedy wyłączam w tryb stand by, to po ~20 sek dekoder automatycznie włącza się - dekoder jest 24h/7dni włączony (według mnie coś wyszukuje ale ściągnąć nie może). Dekoder nie jest już na gwarancji.

Za odpowiedź i pomoc z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy możecie mi poradzić co zrobić z moim Echostarem dsb-717? Nie może się zaktualizować. Wszystkie opcje (na 10 min wyłączenie z gniazdka, ustawienia fabryczne) nie pomagają. Byłem "u specjalistów" w APS-ie i nic nie poradzili tylko kupić nowy :crazy: Kiedy wyłączam w tryb stand by, to po ~20 sek dekoder automatycznie włącza się - dekoder jest 24h/7dni włączony (według mnie coś wyszukuje ale ściągnąć nie może). Dekoder nie jest już na gwarancji.

Za odpowiedź i pomoc z góry dziękuję!

 

A masz instalację na jedną czy więcej satelit ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...