Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ty go chcesz do oświetlenia czy do tunera? Jak do tunera to nie ryzykuj. W warunkach domowych jedynie oświetlenie może być zasilane ze źródła którego napięcie jest niestabilizowane. Urządzenia elektroniki precyzyjnej są bardzo podatne na wszelkie wahania napęcia. Tak więc zasilacz musi być stabilizowany.

 

Oczywiście możliwe jest też że zasilacz który planujesz kupić jest jakoś stabilizowany ale do każdego sprzętu RTV powinno stosować się oryginalne zasilacze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wymieniłem dekoder EchoStar DVR-7400 HD na nowy, ponieważ czytnik karty szwankował. Od wczoraj ponawiano mi już sygnał z satelity 5 razy. Wyciągałem wtyczkę z gniazdka, kartę z czytnika. Sygnał z transpordera 11278V jest bardzo dobry. Przywracałem ustawienia fabryczne w dekoderze, instalowałem na nowo kanały zostawiając w trybie wyszukiwania Cyfrowy Polsat. Niestety za każdym razem nie działa mi Eurosport HD (kanał 104 w EPG dekodera). Cały czas wyświetla mi się komunikat - TEGO KANAŁU NIE MA W TWOIM ABONAMENCIE. Dodam tylko, że FilmBox HD, który nadawany jest z tego samego transpordera, co Eurosport HD, działa bez zarzutu. Co może być tego przyczyną :?: . Ma ktoś jakieś pomysły :?: . Czyżby znów zanosiło się na wymianę dekodera :?: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacekplacek, tylko nie przechodzenie tych uprawnień jest czymś spowodowane, bo skoro już kilka razy je ponawiano i wszystkie kanały poza Eurosportem HD mi działają, to musi być coś na rzeczy konkretniejszego. Jeśli do wtoreku nic się nie zmieni, to po prostu pojadę poraz drugi wymienić dekoder. W końcu mam na wynajem także problemu z wymianą robić nie powinni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Od kilku dni wertuje forum w poszukiwaniu opinii na temat różnych dekoderów oferowanych przez CP. Niestety pojawiają się one w kontekście konkretnego problemu. Brak mi ogólnej oceny dekoderów, będących w tej chwili w ofercie CP. Czy mógłby ktoś krótko - biorąc pod uwagę najmniejszą awaryjność - zrobić ranking i podpowiedzieć mi, jaki dekoder z oferowanych będzie najmniej absorbujący uwagę użytkownika.

W ciągu max 2 dni muszę podjąć decyzję o podpisaniu umowy z CP. Dekoder będzie obsługiwała moja mama, która niestety mieszka za miastem i jak dekoder padnie to nie może sobie ot tak po prostu podjechać do punktu i wymienić. Dlatego nie interesują mnie żadne bajery, ale bezawaryjność. Dekoder będzie podłączony do zwykłego tv (4:3), więc HD nie będzie wykorzystywane, co nie oznacza, że jeżeli jakiś dekoder jest HD i jest mniej awaryjny od innych to mam go nie brać pod uwagę. Dysk twardy nie jest mi potrzebny. Bardzo proszę o pomoc.

Oferowane obecnie dekodery przez CP, które wchodzą w grę:

- Samsung S-305G (miałem go przez ostatnie dwa lata - był 5 razy wymieniany, ale czytałem tu na forum, że to i tak najlepszy wybór);

- Echostar 717 (czytałem na forum, że się często wiesza i przycina);

- HD Echostar HDS-400E (podobno badziew - zgodnie z opiniami forumowiczów);

- Familijny F300 (ponoć to D2 w innym opakowaniu a D2 to Mini w innym opakowaniu, a Mini to dziadostwo);

- HD Echostar DSB-7200(czytałem, że nienajlepszy i że się wiesza);

 

Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki dotyczące wyboru. Myślałem jeszcze o module CP i kupnie jakiegoś innego dekodera np.: Opticum 7300 CI2CX albo jakimś Fergusonie, ale o tym drugim czytałem, że ma problem ze softem a i Opiticum nie jest pozbawiony wad. Do tego dochodzi problem, że jak coś padnie to naprawa może potrwać i miesiąc, a w przypadku dzierżawy wymieniają od ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie podsumowałeś dekodery Polsatu :) faktycznie 305 jest najlepszy. Jest jeszcze mini D1. Teraz jest o tyle dobrze że biorąc na użyczenie nie płacisz nic. Warto skorzystać z tej możliwości w przypadku zakończenia umowy czy awarii oddajesz dziada do CP i masz problem z głowy. Weź taki który Ci się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

 

Bardzo proszę o pomoc w następującej sprawie. Cyfrowy Polsat nadaje program Eurosport 2, który obecnie transmituje Bundesligę po polsku. Wszedł on na miejsce międzynarodowego Eurosportu 2. Czy istnieje możliwość aby ręcznie dodać ten program do listy kanałów znając jego parametry? Jest on ogólnie dostępny na 2 transponderze Hot Bird 6 i znajduje się na tej liście programów: http://www.lyngsat.com/packages/polsat.html Jeśli jest możliwe dopisanie go do listy to bardzo proszę o pomoc jak to zrobić. Posiadam dekoder DSB-7100.

Z góry serdecznie dziękuję!

 

Pozdrawiam,

Bartosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś mieć ten kanał na liście ,, wszystkie ,, a jak nie masz go do wejdź w konfigurację - instalacja kanałów - ustaw TP. na 11240V --tryb szukiwania ustaw na TP - typ szukania na wszystkie . Doda Ci wszystkie kanały Eurosport na końcu listy ,, wszystkie ,, .

Inne kanały ( inne eurosporty ) usuń , a ten który Ci odpowiada przenieś sobie do przodu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam tuner Samsung dsb 370 dostałem go ponad rok temu do tv samsunga (prepaid) chce podpisać umowę z polsatem co w przypadku jak tuner padnie ( gwarancją się chyba już skończyła) dadzą mi zastępczy ? czy lepiej podpisać umowę i wsiąść echostara 400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam tuner Samsung dsb 370 dostałem go ponad rok temu do tv samsunga (prepaid) chce podpisać umowę z polsatem co w przypadku jak tuner padnie ( gwarancją się chyba już skończyła) dadzą mi zastępczy ? czy lepiej podpisać umowę i wsiąść echostara 400

Jak tuner padnie to gwarancja, jak gwarancji brak to kicha. Abonament płacisz i płaczesz.Tuner zawsze bierze się na użyczenie wtedy zawsze dostaniesz zastępczy lub wymiana od ręki w APS.Jeśli weźmiesz na własność to na czas naprawy gwarancyjnej nie musisz dostać zastępczego chyba, że jest to tuner made in CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie o dekoder Sagem ISD 4285, jak włączyć w nim podgląd listy kanałów (tak jak było w Samsungu dsr 7000) bo albo ten dekoder tego nie ma albo ja nie umiem, bo tylko banerami idac do przodu widze co jest. masakra jakas ten dekoder... ??? nie ma tutaj czegoś takiego. druga sprawa to, że dostałem z nim pilot uniwersalny i dekoder się włączy ale jak wyłączę czerwonym przyciskiem na pilocie nie chce się włączyć. czy to wina dekodera, pilotu? po kilku szarpaniach z pilotem i naciskaniu jak [beep] przycisku zaskoczy z trudem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abonament płacisz i płaczesz.

A jak telewizor padnie to dopiero ból :lol2:

Kolego kr16 tuner Samsunga jest dobry, masz na niego gwarancję nie ma potrzeby żebyś płacił za aktywację i brał pakiet HD żeby dostać dekoder HD. Bo tylko takie propozycje składają nowym abonentom.

Chyba nie byłeś w takie sytuacji. Miałem Samsunga HD na własność, z gwarancją Samsunga.

Oddajesz do naprawy do serwisu Samsunga na własną rękę i oglądasz puste miejsce po nim przynajmniej przez 17 dni o ile serwis odda po tym terminie.Gwarancja się skończy a abonament przynajmniej na dwa lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orion czy Ty kiedyś nie pisałes że Ci moduł padł? Szczerze mówiąc to chyba jesteś pierwszą osobą której padły dwa opłacane urządzenia do TV SAT którą znam. Do tej pory tylko jednemu z moich znajomych padł dekoder polsatu (burza) był na wypożyczenia, kazali mu płacić prawie 300zł za WYMIANĘ ZNISZCZONEGO SPRZĘTU.

 

Chodzi o to że jeśli ma się dobry dekoder, jeszcze mało używany, z wiadomego źródła, to nie ma sensu płacić za kolejny. Jak szanuje się sprzęt to się nie psuje sam z siebie (może poza xboxem, ps3 i kartami graficznymi nvidii).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz na użyczenie to wymiana w APS, jeśli nie to szukaj elektronika, który naprawi.To stary sprzęt stąd jak masz umowę bezterminowo, to warto wziąć nową umowę i nowy dekoder na użyczenie.

Orion czy Ty kiedyś nie pisałes że Ci moduł padł? Szczerze mówiąc to chyba jesteś pierwszą osobą której padły dwa opłacane urządzenia do TV SAT którą znam. Do tej pory tylko jednemu z moich znajomych padł dekoder polsatu (burza) był na wypożyczenia, kazali mu płacić prawie 300zł za WYMIANĘ ZNISZCZONEGO SPRZĘTU.

Chodzi o to że jeśli ma się dobry dekoder, jeszcze mało używany, z wiadomego źródła, to nie ma sensu płacić za kolejny. Jak szanuje się sprzęt to się nie psuje sam z siebie (może poza xboxem, ps3 i kartami graficznymi nvidii).

Widać mamy różne doświadczenia w tym temacie.Dekoder można mieć rewelacyjny lecz jak się zepsuje po gwarancji a umowa jeszcze na rok, to co wtedy? Sprzęt jest twoją własnością a operatora nie interesuje jego stan, który wpływa na brak możliwości oglądania.

Zupełnie inaczej jest w przypadku jeśli to operator udostępnia sprzęt do odbioru. W tym wypadku jeśli tuner nie zostanie wymieniony lub na czas naprawy operator nie udostępni zastępczego odbiornika, to należy się rabat w abonamencie.Teraz chyba wszystko jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...