Skocz do zawartości

Oferta programowa platformy "n"


_MICHAL_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

OT: Jeżeli chodzi o EPG to to Enkowe nie jest może idealne ale w końcu mogłem przestać zerkac co chwilę do To&Owo. u mnie akurat było i jest cały czas na cały tydzień, nie miałem z nim problemów. Wcześniej miałem Philipsa Wizji i tam się nie dało z EPG korzystać.

 

Ciekawe co dzisiaj leci na Da Vinci. Rano włączyłem to pojawiło się coś innego niż wczoraj. Czy może ktoś napisać czy już jest normalna ramówka, a nie taka pętla jak wczoraj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos chwali C+ za stabilne dekodery to ja mówię NIE. Po 6 latach umowy z C+ prawdziwego EPG doświadczyłem dopiero w N. Takiej ściemy jaką waliła mi C+ już nie przyjmę. Pioneer jakiego miałem w zasadzie nigdy nie pozwolił mi na normalne, szybkie i sprawne przejrrzenie EPG. Do tego EPG nie działało i nadal nie działa na niektórych kanałach z pakietu. W N tych problemów nie ma, EPG mają WSZYSTKIE polskie kanały - nawet te nienależące oficjalnie do oferty jak Polsat2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1 - To skąd są nadawane kanały nie bardzo kogokolwiek powinny obchodzić, bo oferując taką usługę operator powinien zapewnić dostęp do niej na wszystkich oferowanych kanałach. Jakoś N poradziła sobie także zkanałami spoza własnych częstotliwości

 

Ad 2 - Nie sądzę, by Cyfra+ przeniosła wszystkie kanały nadawane obecnie z obcych transponderów na własne - to jest nielogiczne i wg mnie nieopłacalne, szczególnie w obliczu zabijającej konkurencji ze strony N i Cyfrowego Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... W ogóle nie mogę zrozumieć ludzi co siedzą na forum i piszą o rzeczach których nie używają. Ja tam nie wchodzę w dział Polsatu i nie piszę jaki on jest badziewny (chociaż inni pewnie tak, zwłaszcza jeden miłośnik Cyfry, który i tu często gości) Ani mnie ziębi ani grzeje Polsat bo go nie mam. Podobna sytuacja ma miejsce na http://www.dobreprogramy.pl . Jak tylko jest news o Windows to zaraz jak sępy zlatują się użytkownicy Linuksa i piszą dyrdymały. W drugą stronę też chyba to działa.

Po pierwsze nie jestem sępem tylko interseuje sie satelitarną technika juz od czasów Multichoice w Polsce. A wypowiadam sie gdyż bywam u znajomych i wiedze jak się wQrwiają jak Recorder trzeba co jakiś czas restartować... Poczytaj fora... Może to wina sprzętu z danej lini produkcyjnej. Nie wiem ale po aktualizacji jest u niego koszmar. Nie jestem ani za N... ani za CP ani za C+... jestem za dobrymi kanałami... odbiorem i szanowaniem klienta... to tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ba, ja korzystam z tego sprzetu od lutego i restartowałem go 3 krotnie czy 5 krotnie, z czego raz dla wyczyszczenia dysku i raz dla zabawy, zeby sprawdzic czy działa.

Ja też restartowałem, ale nigdy z powodu zwiechy. Było to na wersji softu z 1 września w zwiąku z nieprawidłowym statusem już pobranych filmów. Ponadto po dwóch tygodniach przywrócono prawidłowe działanie softu.

Dla sprawiedliwości powiem że raz mi też zniknął dźwięk na amen, wyłączenie z prądu pomogło.

Podobne problemy ćwiczyłem też na dekoderze Cyfry i Polsatu, więc N jakoś szczególnie tu nie odstaje od poziomu a sam recorder, jako że nie miałem niezależnych dekoderów, jest najszybszy i najbardziej funkcjonalny z ofert 3 platform.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker

No no... Telewizja nowej generacji coraz bardziej zaskakuje. Brawo!

Abonenci telewizji nowej generacji "n" w najbliższym czasie mogą spodziewać się kilkunastu nowych kanałów telewizyjnych, zapowiedział w rozmowie z Gazetą Prawną Jan Wejchert, współwłaściciel Grupy ITI.

więcej>>

Ciekawe ile kanałów z tych "kilkunastu" będzie w HD :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie tego się spodziewałem. Wcześniej jakiś portal (też media2.pl ?) pisał o trzech nowych kanałach, co było totalną bzdurą (tym bardziej, że znamy już Movies24).

Mógłbym z marszu wymienić kilka pozycji, które Nka może dodać/wyprodukować: FoxLife, nKuchnia, Disney Channel, Animax, Nickelodeon, Extreme Sports, Viasaty, nTechnika (lub GameOne itp, czyli kanał o grach i nowych technologiach) jakiś kanał przyrodniczy HD (może nawet NG HD), Movies24, Filmbox, Nonstop Kino, 13th Street i ten drugi Sci-Fi (jak wejdą), VOOM HD, może HBO.

Do wyboru do koloru ;) Pewnie kilka trafiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nka dopiero dojrzewa do miana platformy godnej polecenia, ogladania.

Plusem jest, że stoi za nią potężny koncern ITI, dzięki któremu możemy cieszyć oko dobrej jakości kanałami tematycznymi. Trzeba przyznać, że oni robią tematykę lepiej od konkurencji.

Jednak kanały tematyczne to nie wszystko. Trzeba wzbogacić do końca roku pakiety o kilka nowych propozycji i teraz nie wiem czy Pan Jan Wejchert miał na myśli kanały tematyczne własnej produkcji w ilości kilkunastu czy ta liczba zawiera także kanały obcej produkcji, bo takie z pewnością są w N potrzebne.

I tu wzbogacił bym obok znanego już Movies 24 pakiet Hity Filmowe o kanały Filmbox i NonstopKino w SD i HD by pakiet ten swoją nazwą zaczął odzwierciedlać to w ilości i jakości tych kanałów. Cały czas czekamy też na TVP Film.

Myślę, że to by była całkiem ciekawa paczka filmowa.

Dodatkowo dodać można jakieś 2 kanały muzyczne oprócz znanego już OTV można pokusić się o coś ze stajni MTV, ale tutaj chodzi mi głównie o kanały tylko z muzyką a nie z gadaniną i śmiechem.

Propozycja to chociaż by VH1 Classic i może bć nawet anglojęzyczny.

Co do pakietu sport to za bardzo nie ma co wrzucić do paczki kanałów już istniejących a i jego wygląd nie jest wcale taki zły.

Przydał by sie natomiast jakiś kanał w pakiecie Kultura Nauka Świat, tutaj można trochę powybierać tj. Viasaty, startujący History Channel.

Poczekajmy na konferencję tą październikową oby była bardziej owocna niż ta z maja br.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym wogle zauważyć że n-ka w ciagu roku doszła do poziomu starych wyjadaczy rynku więc jeśli tylko ktoś nie chce oglądać wszystkiego tylko ma określone zainteresowania to polecam

 

ja na razie nie mogłem się jeszcze zdecydować więc wziąłem polsat ale widząc ile kanałów dołącza n-ka a ile polsat a poza tym porównując ofertę piłkarską(polsat=dno) to trzeba będzie chyba przejść...

 

bo cyfra jest trochę za droga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie te kanały nie są aż tak ważne n-ka ma religia.tv tvp sport sportkluby nsport z ligą mistrzów i pucharem polski discovery historia wojna i pokój comedy central tylko żeby było w tej cenie co polsat to musiałbym nie brać ani pakietu bajka ani style muzyka a na to ciężko jest się zdecydować...

no ale jak polsat dalej będzie odstawiał taką tandetę nie dołączy kanału historycznego nie uzgodni sprawy z TVP...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie cos poruszyło:>

Mianowicie ostatnio N mówiła że dołączy kilak nowch kanałów muzycznych...

Żeby i tym razem tak nie było że mówią że dołączą a dołącza kanały radiowe:)

 

PS

 

Media2 szybko zmieniły swoje Newsa:>

 

Teraz cały artykuł brzmi:

 

Abonenci telewizji nowej generacji "n", najmłodszego i zarazem nowoczesnego gracza na polskim rynku cyfrowej telewizji, mogą spodziewać się kilku nowych kanałów telewizyjnych, zapowiedział w rozmowie z Gazetą Prawną Jan Wejchert, współwłaściciel Grupy ITI.
- Na brak pomysłów na kolejne kanały nie narzekamy, jest ich co najmniej kilkanaście. W przyszłym roku planujemy kolejne, oparte głównie na dostawie programów z zewnątrz, w tym głównie z zagranicy - mówi Gazecie Prawnej Jan Wejchert.

Wejchert przyznaje w rozmowie, że TVN stopniowo traci widownię, ale nie dzięki konkurencji tylko własnym kanałom tematycznym. - Widzowie odchodzą od TVN, ale rośnie oglądalność kanałów tematycznych i liczba internautów - mówi Prawnej Wejchert, który jednocześnie przyznaje, że nie boi się konkurencji ze strony nowej TV Puls. 

 

Czyli juz ni emowa o kilkunastu nowych kanałach a o kilkunastu pomysłach na kanały a kanałów na być kilka:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już wiele razy pisałem Cyfra i Cyfrowy Polsat zablokowały kanał Disney Channel i nie znajdzie się on jak narazie w platfromie N. Za to N-ka ma kilka innych kanałów, których nie ma konkurencja

 

Nic nie zablokowały, umowa na wyłączność jest podpisywana z jedną platformą, albo w ogóle nie jest podpisywana. Ktoś z DCH wypowiadał się, że nie jest zainteresowany podpisaniem umowy z N-ką, wtedy mieli coś koło 50 tys. abonentów i pewnie to było powodem, teraz mają ponad 200 tys. po niecałym roku i chyba prezes Disneya się pomylił, ale pakiet Dzieci jest i tak b. dobry (min. dzięki Da Vinci), więc nie sądzę żeby jakiś kanał z bajkami jeszcze dołączali.

 

We wrześniu dołączyli już 4 kanały, 3 następne będą za kilka/kilkanaście dni więc nie jest źle. Wiadomo jedynie, że dołączy jeszcze Movies 24 reszty jedynie możemy się domyślać.

 

@Fiant, ale Wejchert mówi o kanałach tematycznych ITI, a przecież nie tylko takie dodaje N-ka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fiant, ale Wejchert mówi o kanałach tematycznych ITI, a przecież nie tylko takie dodaje N-ka :D

Ale tylko takie (z kilkoma wyjątkami typu SportClub czy Discovery HD) ciągną tą platformę... na razie i póki ktoś w kierownictwie nie popuka się w głowę i zamiast robić konferencje po prostu nie zacznie działać to skończy się jak z C+ - stanie w pewnym momencie w miejscu.

 

Ja polityki pana Wejcherta, Sojki i Waltera mam po dziurki w nosie :evil: zachciewa im się czegoś w stylu imperium Murdocha :roll:

Kilkadziesiąt godzin temu rozwiązałem umowę z N-ką po rocznej zabawie w kotka i myszkę z ITI. Nie na razie mam zamiaru nawet myśleć o powrocie do tego.

Rozumiem plany szefów platformy, ale jak na razie za wiele nie zwojują. Zbyt wiele "chorób wieku dziecięcego" jako powód słabej obsługi klienta, sporej awaryjności sprzętu i powiedzmy to sobie wprost - jak na razie niespecjalnie pociągającej oferty programowej to za wiele jak na moją cierpliwość i stan portfela (a mam C+, CP i lokalna kablówkę w domu).

jako fan sportu oczekiwałem, ze zapewnienia panów z ITI o bogatej ofercie sportowej to coś więcej niż to co mam za "pół-darmo" w kablówce (jak SportClub) i gadające głowy.

kanały HD też niespecjalnie przypadły do gustu - Discovery HD to takie typowe Viasatowskie powtórkowo - 2 tygodniach w zasadzie znałem cały rozkład jazdy na kilka miesięcy w dal.

Kanały tematyczne w większości maja sieci kablowe i konkurencja.

VOD to na razie pusta pozycja i dopóki ITI nie podpisze lukratywnych umów z wytwórniami oraz nie zadba o standard tego co tam daje to nie ma za bardzo o czym mówić. :roll:

Gdy mieszkałem w UK nigdy nie powiedziałem złego słowa o ofercie SKY. Było coś dla fanów kinematografii, muzyki, sportu. Tutaj jest cos dla fanów kanałów tematycznych. :roll:

 

Jako fan sportu ubolewam nad tym co robią chłopy z NSport (gadające głowy i ten komentarz...), jako fan kina nie mam za bardzo czego szukać.

 

Czarę goryczy dopełniło to zamieszanie z meczami LM. Nie po to wydawałem tyle na kino domowe, by "rozkoszować się" stłumionym przez komentarz dźwiękiem ze stadionu i wcześniejsza zabawa w kotka i myszkę z aktualizacja softa, która nie dość, ze była sporo spóźniona to jeszcze na początku narobiła więcej syfu. I nie tylko ja tak uznałem - wielu moich sąsiadów, których sam namówiłem do kupna "nowej jakości" o wiele wcześniej rozwiązała umowy.

I nie mówić, ze jestem jednym z niewielu przypadków - znajomy, który pracuje w punkcie sprzedaży N-ki jak na razie z tego tysiąca klientów pozostało 17-tu (słownie - siedemnastu).

 

Nic dziwnego, ze CP odpływa względem reszty konkurencji - nie dość, ze zaspokaja "uchodźców" w UK to jeszcze o wiele mniejszym kosztem zapewnia rozrywkę bez ciągłej irytacji, a wcale nie należę do fanów koncerny Solorza (no prócz sportowych kanałów Polsatu). Obecnie mam nadzieję, iz te ploty o wejściu Murdocha ze swoja platformą, mocną ofertą i porządnym otwarciem działalności (w przeciwieństwie do N-ki) się sprawdzą.

Ja panom z ITI na razie dziękuje i ponownie przemyśle zakup N, gdy będzie to wszytko działało porządnie, a nie jak teraz - szamotanie się i łatanie dziur.

 

Uff, musiałem to gdzieś wyrzucić. Oby jakimś cudem to trafiło do wierchuszki N i jakimś jeszcze większym cudem ktoś stamtąd przemyślał moje słowa, a nie ząbki szczerzył na następnych konferencjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dużo racji... :) Moi znajomi też nie są zadowoleni. A czy N'ka tak powala jakością... tu bym polemizował. Powoli robi sie tłoczno na transponderach. Wszyscy śmiali sie z Cyfrowego Polsatu. Fakt jakości to ta platforma nie ma ale pakiety ma naprawde dobrane z głową. W familijnym mam wsszystkiego po trochu... (wszystkie kanały telewizji naziemnej, Polsat Sport, Eurosport, Disney Channel, wszystkie Discovery, AXN itd. zobacz tutaj ) Szczerze zdroszcze N'ce tylko Discovery HD i niczego więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...