Skocz do zawartości

Globo 9500 HD PVR


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@kebes

Nie wiem skąd wytrzsnąłeś ten soft, ale widać masz z nim problem. Wgraj na pena jakiś fabryczny soft ze strony Globo. - rozpakuj, załaduj pena do tunera w dolne usb z tyłu. Przyciskiem power na przednim panetlu tunera uruchom sprzęt. Po uruchomieniu przyciskiem menu uruchom "menu" - przejdź jedym z dwóch szerokich klawiszy do zakładki system w menu i reszta tak jak za pomocą pilota. Wszystko da się zrobić z poziomu panelu przedniego tunera.

Co do szaringu to na tym forum się nie pożywisz - wszystkie informacje na ten tema są wykreślane przez administratora - takie zasady.

 

Chyba, że zablokowałeś sobie również panel przedni tunera. Wtedy pozostaje jedynie RS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panel przedni działa, tylko że jak dochodzę do ścieżki, w której mam zapisany soft na penie, to nie ma przycisku na panelu który by pełnił funkcję "dodaj" a taki trzeba przycisnąć, żeby zatwierdzić dany plik. Natomiast Przyciskając "ok" na panelu powracam do pierwszego pliku z danego katalogu,powiedzmy odpowiednik przycisku "home" na klawiaturze komputera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wcześniej (str 61) opisywałem swój problem z nagrywaniem cyklicznym i zawieszaniem się tunera. Powoli dochodzę do wniosku, że za zaistniałą sytuację odpowiadał zegar a raczej błędne jego wskazanie. Zauważyłem, że wówczas kiedy czas pobierany jest satelity (automatyczny) to w okolicach godziny 21, czas cofa się o pół godziny i tak już zostaje. Przy próbie nagrania o godzinie 00:20 (następny dzień) coś tam chyba się dzieje i tuner głupieje (czytaj. wiesza się). Po przestawieniu na zegar wewnętrzny problem nie występuje ale...no właśnie było by zbyt kolorowo: zegar ma sporą niedokładność i w ramach jednej doby zaczyna łapać różnicę rzędu 3, 4 minut. To oczywiście dość mocno upośledza funkcje timera. Czy ktoś z Was miał podobny problem i jakoś sobie z nim poradził?

JS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dodatkowo należy pamietać, że automatyczny czas wysyłany przez różne stacje różni się a niektóre wogóle nim nie sterują. Dokładny czas otrzymujemy np: na TVP1, 2, 3, TV Polonia, AXN, Cyfra+. Gdy zostawimy tuner na kanałach TVN różnica wynosi kilka minut. Program TNK "N sport" wogóle nie uznaje pojęcia czas. Kanały niemieckie niby pokazują dokładny czas , ale wyłączając tuner na kanałach niemieckich można się nastepnego dnia oszukać. Chcąc mieć pewność wyłączajmy tuner na kanale TVP1. Nie jest to możliwe przy pewnej sekwencji i kolejności zaprogramowanych nagrań, ale jest to jeden ze skuteczniejszych sposobów utrzymania czasu tunera w ryzach. Oczywiście należy ustawić tuner tak jak radzi atusat. Dla pocieszenia nie jest to wina tunerów satelitarnych, ale zasługa nadawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawienie oprogramowania , aby nie stracic tego co wnosi kazda wersja , tyle ze nie wiem czemu Globo sie ociaga z publicznym oprogramowaniem

 

 

Globo 1.1.41

-w ustawieniach różne nowa opcja - Auto Power Down;

- po wywołaniu listy kanałów (klawisz OK) i następnie wybraniu kanału, podgląd niego pojawia się w okienku, a nie jak w poprzedniej wersji w tle, a potem wskakiwał do okienka;

 

 

Zmiana Numeracji !!!

 

Globo 1.2.03

* ????????

 

Globo 1.2.07

* usunięcie pojawiającego się na ekranie białego piksela

* poprawka dotycząca poprawnego wyświetlania formatu kanałów (przejście z 4:3 na 16:9 i odwrotnie)

* poprawienie pomiaru BER i C/N w kreatorze instalacji

* zmiany w tłumaczeniu grafiki

* update parametrów niektórych TP

 

 

dodam ze im wyzej tym gorzej dalej problem jest z EPG , tylko poprawnie dziala na 1.1.30 :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pilna pomoc. Coś masakrycznie zje.. zwaliłem. Wrzuciłem nowy soft, po wrzuceniu tuner był na Settings, ale ja nic nie widziałem na TV. Włączyłem i wyłączyłem tylnim przyciskiem w tunerze i [beep]a. Włącza się na chwile box settings, potem się wyłącza i nic się nie świeci na tunerze, oprócz małej czerwonej lampki. Próbowałem aktualizacji po rs232, [beep]a. Co robić?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@trutek122,

Coś padło przy wgrywaniu softu.Ustaw dekoder na reset fabryczny i wgraj soft z globo np.1.1.30 przez Rs232 powód dekoder został zablokowany przy wgrywaniu softu,tak to wnioskuje ta operacja w/w powinna uruchomić dekoder do pracy.jeszcze jedna rada wgrywania softu przez Rs (wyłącz tuner).

Należy uruchomić oprogramowanie na komputerze (AV Upgrade ST7100.exe) z softem 1.1.30 rozpakować go na compie,a następnie (włączyć tuner) aktualizacja powinna zacząć się instalować do tunera.Następnie wgraj listę prog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby jak mam go ustawić jak ja w ogóle nie umiem w nim nic zrobić?

edit Myślę, że problem tkwi w tym, że tuner po podłączeniu do prądu się wyłącza zamiast włączyć. Odpala się na chwile Setting Box, czyli to co jest po wgraniu softu ale potem znika. Nie wiem co robić. Świeci się tylko to małe czerwone [beep]nko, jakbym przebrnął przez konfiguracje i chociaż godzinę ustawił to wszystko byłoby OK, a teraz taki niby śmieszny problemik a nie wiem jak się z tym uporać :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby jak mam go ustawić jak ja w ogóle nie umiem w nim nic zrobić?

edit Myślę, że problem tkwi w tym, że tuner po podłączeniu do prądu się wyłącza zamiast włączyć. Odpala się na chwile Setting Box, czyli to co jest po wgraniu softu ale potem znika. Nie wiem co robić. Świeci się tylko to małe czerwone [beep]nko, jakbym przebrnął przez konfiguracje i chociaż godzinę ustawił to wszystko byłoby OK, a teraz taki niby śmieszny problemik a nie wiem jak się z tym uporać :/

po wlaczeniu sie tunera odczekaj z 10sek potem nacisnij 2 x exit i potem V-Format az pokaze sie obraz na TV , poprostu tuner standardowo wlacza Euro ........... a co do ladowania softu w instrukcji obslugi obslugi tunera :read: pisze wylacz przelacznikiem sieciowym potem wybierz oprogramowanie i nacisnij start w programie i wlacz przelacznik sieciowy , zacznie sie transmisja

 

a co do listy to masz ja zle zgrana i dlatego ten problem ( nawet jej w programie nie otworzysz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla ciekawości i małej przestrogi.

Wgrałem najnowszy soft 1.2.07 conax. Tuner działa poprawnie, jest dodatkowa funkcja auto power down, epg tylko na dwa programy czyli normalka.

Sadzac, że soft ma aktualne dane o transponderach zrobiłem skan nieba, poukładałem listę programów i spróbowałem powrócić do opr. 1.1.30. Niestety tak jak to już drzewiej bywało lista kanałów 1.2.07 nie jest kompatybilna z listą kanałów 1.1.30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne :?:

ja kopiuję sobie do kolejnych nowych softów własną listę już bodajże od czerwca br. bez żadnych problemów.

Mam na niej zarówno częstotliwości i programy w paśmie C i Ku na całą orbitę 2 LNB + 8 pozycji na sztywno.

I w tym najnowszym również mam swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla ciekawości i małej przestrogi.

Wgrałem najnowszy soft 1.2.07 conax. Tuner działa poprawnie, jest dodatkowa funkcja auto power down, epg tylko na dwa programy czyli normalka.

 

Hmm..albo mam "dziwny" soft albo szczęście albo nie wiem sam ale EPG (w Cyfrze+) mam przynajmniej na 1 dzień, a na niektórych kanałach na cały tydzień.

Soft 1.1.30 mcas. Zauważyłem też że np. na HBO nie ma problemu z lagiem EPG, już parę sekund po zmianie programu EPG się uaktualnia. Na pozostałych niestety muszę czasami czekać po kika(naście) nawet minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wanderer

I masz rację. Lista programów zrobiona pod softem 1.1.30 jest kompatybilna z softem 1.2.07 i z softami pośrednimi miedzy nimi. Ja napisałem, że lista kanałów zrobiona pod softem 1.2.07 nie dała się załadować pod softem 1.1.30. Nic mi się wielkiego nie stało, bo miałem właściwe kopie list kanałów. Post miał cel wyłącznie informacyjny.

@mcold

Akurat soft 1.1.30 ma najlepsze EPG dla Cyfry+ ( szczególnie Canal+ ) ze wszystkich fabrycznych wersji oprogramowania - pozostałe wersje pokazują jedynie bieżący program i następny - czyli normalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...