Skocz do zawartości

Globo 9500 HD PVR


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wymien baterie , pilot dziala poprawnie

 

a może ktoś miał taki problem jak ja lub potrafi mi pomóc:

dokupiłem 8 kanałów hd - wszystkie działają oprócz HBO. dzwoniłem na infolinie to Pani kazała mi poczekać z 15 min to wyśle mi ponownie uprawienia. Ta sama Pani kazała mi też sprawdzić na jakiej częstotliwości jest ten kanał - znalazłem częstotliwość, ale jako że nie odbiera tego kanału to pole jest puste. Nic nie pomogło.. tak się zastanawiam: czy to może być wina tego dekodera?

oczywiście mam c+

przeszukaj na nowo ta czestotliwosc , poniewaz napewno dogrywales liste , zamiast ja ulozyc samemu , a listy z sieci nie dzialaja poprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie wgrywałem listy kanałów. Użyłem wyszukiwarki kanałów. Znalazło mi z 5 HBO HD ale tylko przy pierwszym jest dobry zasięg/jakość - chodzi mi o ten wskaźniki zielony i żółty... po drugie to jeśli wybiorę w zarządzaniu kanałami "dostawcę c+" to tylko to pierwsze HBO HD jest, więc na 99% to musi być to... może update firmware do 1.1.30 coś pomoże bo mam 1.1.12?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana baterii nie spowoduje, że działanie pilota będzie sprawniejsze - to tylko zaklinanie rzeczywistości.

Jeśli chodzi o HBO HD : 12264, 27500, V FEC=2/3, DVBS2/8PSK oczywiście Hotbird. Jak możesz to zarejestruj się w ICA i sam wyślij sobie uprawnienia, nie zawsze dochodzą za pierwszym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@apsolwent

wgraj oprogramowanie 1.1.30 mcas jest kilka stron wczesnie w tym temacie

po 2 jaki soft zgrales nie legalny bo piszesz ze mial koncowke PS bo jak masz glodena czy truman to trzeba wiedziec jaki wgrac soft powrotny poniewaz bedzie czekal cie servis

 

Witam

Czy mógłbyś rozwinąć myśl o tym jak wgrać powrotny soft jeśli ma się soft PS. Kupiłem niedawno mój tuner jako używany, i wszystko jest cacy tylko że poprzedni właściciel wgrał mu soft 1.1.35 PS. Mam Cyfrę+ i jedyne czego chcę od alternatywnego softu to obsługa tej karty, sharing itd mnie zupełnie nie interesuje. Chciałbym więc wgrać jak Bozia przykazała 1.1.30 mcas ale po Twoim poście zacząłem się bać że uwalę tuner. Nie mam pojęcia jaki to był soft (Golden czy Truman) i nie bardzo jest jak to teraz sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mcold

Chciałbym rozwiać twoje wątpliwości. Wgraj soft 1.1.30 mcas ( link na 48 stronie forum ). Softami conax, mcas i ps nie uwalisz tunera - można mieć jedynie problem z serwisem jak coś się stanie, ale z serwisami nawet jak jest z naszej strony wszystko ok. też bywają problemy. A "golden czy truman" to już jest osobisty żargon bigcyca123 - fakt, że nie zawsze zrozumiały dla początkujących użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !

 

Niedawno zakupiłem sobie ten tunerek i mam cyfrę+ Full pakiet. Moja antena wyłapuje i Hotbirda i Astrę i Eurobirda, ale na Eurobirdzie nie mogę znaleźć kanałów HD na jakich mi zależy: Fashion TV HD, i Penthausa HD i może parę innych. Wpisuję dane transpondera, ustawiam DVB-2 i przyciskam skanuj i niestety nic nie znajduje. Co ciekawe na DVB-1 znajduje, ale oczywiście tylko SD.

 

Odszukałem aktualne namiary w sieci na te kanały, ale może po prostu się zmieniły, ale z tego co pamiętam to brałem z informacji pod koniec września m. in. z satkuriera.

 

1. Czy jest możliwość, że antena jest ustawiona w taki sposób, że na tej samej częstotliwości może "widzieć" SD, a nie widzi HD ? Dodam tylko, że wszystko z pakietu Cyfry+ w HD dziala bez zarzutu, tak samo HD z Astry.

 

2. Czy powinienem coś dodatkowo ustawić w opcjach satelity, bo tylko ustawiałem w transporderze, czy wogóle jeszcze gdzie indziej ?

 

3. Czy ktoś może podać sprawdzone namiary na te kanały ?

 

Cały tuner konfigurowałem sobie sam, tak samo listę kanałów itd więc nie mam żadnych list z sieci. Używam obecnie softu 1.1.38 PS i przy okazji zapewniam wszystkich, że działa idealnie i nie ma z nim żadnych problemów. Wcześniej używałem 1.1.30 mc, ale nie wyszedł nowszy z tej serii i przeszedłem na 1.1.38, bo oczywiście cyfra+ nie działa na oryginalnym.

 

Pozdrowienia

Hubio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mcold

Chciałbym rozwiać twoje wątpliwości. Wgraj soft 1.1.30 mcas ( link na 48 stronie forum ). .....

 

Dzięki za uświadomienie:) Tak zrobiłem (soft 1.1.3 mcas) i tuner magicznie przyspieszył (bootuje się mniej więcej o 10 sekund krócej, szybciej przełącza kanały). Zniknął też artefakt obrazu który zostawał na ekranie TV po wyłączeniu tunera. Dało się przy tym bez problemu wgrać najnowszą listę kanałów, mimo że pokazywała że jest z wersji 1.1.38. Wygląda na to że "strat" nie ma, ale ciekawi mnie co straciłem (z powszechnych poprawek nie związanych z sharingiem) przechodząc na soft MCAS. Jedyna rzecz która mnie boli (trochę, i to od początku tj. od 1.1.35PS) to dyskusyjne EPG. Konkretnie opcja "EPG teraz" często się spóźnia i leci już następny program a EPG daje informacje o poprzednim. Najciekawsze że pasek postępu leci już w ramach aktualnego, ale wyświetla się ciągle poprzedni. Denerwuje to zwłaszcza przy nagrywaniu, bo jako tytuł wrzuca nazwę poprzedniego programu i później ciężko się połapać co właściwie się nagrało.

 

Co do dysku i prędkości transferu to zwątpiłem po tym jak po którymś włączeniu pokazało nagle 175Mb/s (a było już 80), po czym trzymało tak przez jeden dzień i opadło na 90. To chyba bardziej loteria niż faktyczna wartość. Niemniej jeśli ktoś ma doświadczenie z partycjami i ewentualnymi korzyściami to chętnie posłucham, nawet na priv.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mcold

Nie mogłeś nic stracić, gdyż oba softy są kompatybilne. Niekompatybilność nowych softów jest z wcześniejszym oprogramowaniem. Co do predkości dysku to napisz po pierwsze jaki to dysk : z zasilaniem własnym, 2,5" czy 3,5" itd? Pies jest pogrzebany w tym, że złącze usb w tunerach satelitarnych jakoś dziwnie różni się od tychże portów w komputerach. Jest inny hardware i to powoduje, że tunery nie chcą poprawnie pracować z niektórymi dyskami. Ja mam MyBooka 1T z własnym zasilaniem, z jedną partycją i nie mam żadnych problemów. Z dwoma partycjami nie kombinowałem. Jak mi się zapcha katalog, zmieniam nazwy i nagrywam do nowego.

 

Co do skrócenia bootowania to nie wiem, czy jest to możliwe - raczej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mcold

Nie mogłeś nic stracić, gdyż oba softy są kompatybilne. Niekompatybilność nowych softów jest z wcześniejszym oprogramowaniem. Co do predkości dysku to napisz po pierwsze jaki to dysk : z zasilaniem własnym, 2,5" czy 3,5"

 

Myślałem raczej o poprawkach funkcjonalnych które były w sofcie 1.1.35 PS w stosunku do 1.1.30 MCAS. Póki co różnicy w działaniu "in minus" nie widzę, za to jest kilka plusów.

Co do dysku toj ak pisałem wcześniej jest to Seagate 500 GB TravelAgent, 3.5" 7200 obrotów z własnym zasilaniem. Ogólnie bezproblemowo współpracuje z tunerem. Wyłącza się gdy tuner idzie spać. Przy wyłączonym Timeshifcie usypia pozostając w stanie Standby (tuner go cały czas widzi, dysk świeci ale nie kręci talerzami) aż do momentu kiedy chce się nagrywać. Tylko ta skacząca wartość prędkości (raz 175 raz 80 Mb/s) mnie martwi. Póki co nie mam kanałów HD w abonamencie (a moja antena 60 i stary konwerter widzi tylko HotBirda, Astry brak), więc nie mam jak sprawdzić jak się zachowa przy próbie nagrywania HD. 2 kanały SD+ Timeshift działa na razie bez problemu.

Z dwoma partycjami nie kombinowałem. Jak mi się zapcha katalog, zmieniam nazwy i nagrywam do nowego.

Ja się zastanawiałem czy dedykowana partycja na TimeShift nie poprawiłaby sytuacji. Oczywiście ex2, nie FAT32. Po wrzuceniu dysku na defragmentator pod windowsem zauważyłem, że pliki z punktu widzenia Win są mocno pofragmentowane i zaczynają się mniej więcej od 2/3 widoku dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mcold

Co do zmian, jakie wprowadzają poszczególne wersje oprogramowania, to cofnij się wstecz kilka stron i tam bigcyc123 dokładnie o tym pisze. Soft 1.1.30 mcas dlatego bo posiada najlepsze EPG i jest mcas. Jeśli chodzi o inne sprawy, które cię nurtują to już niewiele ci pomogą. Jeśli dysk działa poprawnie w praktyce, to może nie rób testów - bo mogą być fałszywe odczyty. Pamiętaj jedynie o tym, że wykorzystując moduł cam cyfry+ nie nagrasz 2 kanałów hd, bo moduł jest jednostrumieniowy. Wydaje mi się, po tym co piszesz, że mając kartę cyfry w slocie na karty nie będziesz miał problemów z nagrywaniem kanałów hd z jednego transpondera. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do C+ Film to występuje kilka razy, jeden z nich będzie z EPG, podobnie EuroSport. Universala nie udało mi się znaleźć z EPG .Na starym Mediasacie było tak dziwnie że żeby podejrzeć EPG dla Universal trzeba było je włączyć na jakimś innym kanale (trochę inaczej tam to działało) bo na samym Universal EPG się nie wyświetlało.

 

EDIT

Zauważyłem, że ustawiając odpowiednio sposób wyświetlania EPG (Więcej) mając ustawiony inny kanał z danego transpondera widać EPG (i nawet da sie szczegóły pobrać) dla Universal. Natomiast po wejściu na sam Universal EPG brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Troszkę poszperałem i nic nie znalazłem w historii, więc chciałbym spytać czy ktoś miał może podobny problem.

Tuner nowy, kupiony niedawno, soft fabryczny conax 1.1.34 + dysk usb 2.0 WD 320 + TNK

Symptom: przy programowaniu nagrywania na powtarzanie (1-5) tuner wiesza się tak, że panel wyświetla tylko czas i nie reaguje na próby włączenia (zarówno z pilota jak i przyciskiem). Pomaga tylko wyjęcie z zasilania. Ponadto zaplanowany materiał nie zostaje nagrany.

Zastanawiam się czy nie wgrać nowego softu tzn. conax 1.1.38 w nadziei, że będzie to tam poprawione. W związku z tym proszę o opinię tych bardziej doświadczonych forumowiczów czy wspomniany upgrade coś da i czy generalnie warto (może inne warte uwagi poprawki, funkcje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jstrzala

Ja mam ten tuner od wielu miesięcy. We wstepnej fazie użytkowania też miałem problemy z powtarzalnym czasem nagrywania, dlatego sobie odpuściłem i planowałem każde nagranie ( nawet jak się pojawiało cyklicznie o tej samej porze ) pojedeńczo - jako osobną pozycję. Ale dobrze by było aby programiści dopóki zajmują się tym tunerem przepatrzyli ten problem. Co do oprogramowania to wgraj sobie najnowszy soft conax bo dla TNK EPG działa podobnie na wszystkich softach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jstrzala

Ja mam ten tuner od wielu miesięcy. We wstepnej fazie użytkowania też miałem problemy z powtarzalnym czasem nagrywania, dlatego sobie odpuściłem i planowałem każde nagranie ( nawet jak się pojawiało cyklicznie o tej samej porze ) pojedeńczo - jako osobną pozycję. Ale dobrze by było aby programiści dopóki zajmują się tym tunerem przepatrzyli ten problem. Co do oprogramowania to wgraj sobie najnowszy soft conax bo dla TNK EPG działa podobnie na wszystkich softach.

 

W 1.1.3 mcas problemu z cyklicznym nagrywaniem nie ma (Żona nagrywa tak sobie seriale :) ), oprócz wcześniej opisywanego problemu z aktualnością EPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Odnośnie co do timerów w sofcie 1.1.30mcas,conax nagrywa dobrze i też w sofcie 1.1.34conax przy nagrywaniu (1-5)... co do nagrywania (1D,1W) jest trochę utrudnione bo nie nagrywa następnego tygodnia poprostu nie ustala automatycznie daty na następny tydzień trzeba ustawiać ją ręcznie.Programiści powinni poprawić te niedogodnienia.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc, reasumując:

 

Atusat – na moim obecnym sofcie (conax 1.1.34) powinno działać z wyjątkiem 1D, 1W.

bgrbgr – nie działało i nie działa, czy proponowany przez Ciebie upgrade coś mi da

mcold - empirycznie sprawdzony mcas 1.1.3x – co podstawić za x – „0”? Ale to oznacza, ze chyba by się cofnął tak? No chyba że wersjonowanie softów nie jest równoległe dla conax, mcas i ps. Wydawało mi się, że najpierw pojawia się oficjalny soft dla conax np. 1.1.30 a później powstają "modyfikacje" tzn. 1.1.30 mcas, 1.1.30 ps itd. Myliłem się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację co do wersji, nieprecyzyjnie sie wyraziłem. Oczywiście chodzi o 1.1.30 mcas. Nie ma zresztą chyba nowszego softu mcas niż ten. Wcześniej miałem "odziedziczony" 1.1.35 PS ale nie wnosił z mojego punktu widzenia nic, za to było kilka niedogodności. Co do poprawności nagrywania cyklicznego co na pewno działa poprawnie 1-5, 1W i 1 D nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jstrzala

Pytasz, czy proponowany soft coś ci da. Jest poprostu najnowszy a w twoim przypadku gdy używasz go tylko z TNK będzie najkorzystniejszy. Natomiast soft ma znaczenie, jeśli odbiera się cyfrę+. Najlesze EPG jest w sofcie 1.1.30, chyba że i ono lepiej współpracuję z TNK. Zainstaluj jeden i drugi i wybierz korzystniejszy. Z punktu widzenia funkcjonalności różnice w softach są prawie niewidoczne. Kilka stron wcześniej bigcyc123 opisał dokładnie jakie zmiany wnoszą poszczególne oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem tuner o którym mowa w temacie, ale w oryginalnym sofcie nie było opcji ustawień sharingu, zaktualizowałem więc soft przed usb na 1.1.29, który to miał obsługiwać sharing, lecz po jego instalacji przestał działać pilot i w tej używając samego panelu przedniego nie jestem w stanie zainstalować innego softu. Proszę o radę jak to można rozwiązać? nie próbowałem jeszcze kablem rs bo nie mam takiego portu w komputerze. Z góry dzięki za radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...