Skocz do zawartości

Ferguson FK-6900 CR - software


Robin28
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam splitter na PICu i w konstelacji z Philipsem PVR HD nie ma większych problemów.

 

Ktoś pytał - tak, da się wgrać soft 104 (a przynajmniej u mnie dało się 604) ze "starego panelu" na "nowy panel" - jedyna różnica to zmiana działania lampek tunera (czerwona - włączony, niebieska - wyłączony) - da się wgrać pod warunkiem umieszczenia pliku fergusona "upgrade.key" na pendrive z aktualizacją.

 

slawek680, co rozumiesz pod pojęciem poprawnie? :? u mnie oprócz mułowatej (po sofcie 122) zmiany kanałów wszystka śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy moje małe podsumowanie:

Potwierdzam tak jak pisaliście że wersja softu 604 chodzi najstabilniej.

Mam tylko takie wrażenie że jest trochę gorszy obraz z bliska widać większą pikselozę...ma ktoś z was też takie odczucie?

W przypadku użytkowników instalacji greeneightsystem (ja mam 3 karty klienckie przewodowe client wire link i serwer przewodowy serwer wire link) trzeba oglądać na wersji softu v 1.8.2.0. Jakby ktoś potrzebował to pisać. Nowa 3.0.0.0 ma ewidentne problemy z nadawaniem uprawnień kartom klienckim przez co nie są rozkodowywane w poszczególnych tunerach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety potwierdzam problem z 6900, u mnie troszkę inna sytuacja, na sofcie 122NP z kartą oryginalną włożoną do tunera wszystko śmiga pięknie, jednak spliter + 6900 robi sie problem, tuner się zawiesza i pomaga mu tylko twardy reset, czasem działa 20 min, czasem godzinę, nie ma znaczenia, jesli ktoś rozwiąże ten problem bardzo proszę o info ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi spliter + 6900 praktycznie nie działał z wersja 122NP. Wieszało się co kilka minut. A juz w ogole nie dalo sie ogladac jak drugi tuner byl w tym samym czasie wlaczony. Sciagnalem i zainstalowalem wiec stara wersje oprogramowania - 104. Calkiem to problemu nie rozwiazuje - bo tez sie wiesza, ale na szczescie juz nie tak czesto jak na najnowszym oprogramowaniu. Jednak dalej występuje ta prawidlowosc, ze w momencie gdy oba tunery sa jednoczesnie wlaczone to zwiechy wystepuja znacznie czesciej.

Najlepiej i najstabilniej (chociaz tez nie perfekcyjnie) dzialalo wszystko z oprogramowaniem 116, no ale teraz na nim po zmianie kodowania nie dziala 1/3 kanalow z C+..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie najlepiej chodzi soft 117NP. Mam splitter z Blue Line i tylko na nim najmniej mi się przycina. Ja ten dekoder kupiłem dwa miesiące temu i miałem wgrany soft 122NP. Masakra! Wtedy zacząłem szukać wszystkie dostępne softy. Wgrywałem je po kolei i w końcu się udało. Przycinało mi też podczas nagrywania i wyczytałem gdzieś żeby zapisać poniżej 100 kanałów na liście, no i poskutkowało. No i zalecam połączyć dekoder do tv przez wyjście Component, jest dużo lepszy obraz i nie ma rozciągnięcia obrazu jak przy połączeniu wyjścia SCART.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja to gdzieś wyczytałem ale już nie pamiętam gdzie. U mnie zauważyłem różnice po zmniejszeniu listy kanałów, np. gdy chce nagrywać wciskając przycisk REC na pilocie, dużo szybciej ładuje mi się lista. Jeśli chodzi o softy to u mnie nawet dawał sobie rade soft 104, ale denerwujące było delikatne przycinanie w trakcie przełączania kanałów. No i też 114 nie był zły, z resztą softów u mnie był problem. Miały duże problemy z czytaniem karty przy moim splitterze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...