Skocz do zawartości

Ferguson FK-6900 CR - software


Robin28
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Wgrałem w celach "edukacyjnych" soft do FK-6900 w wersji 605_patch :oops:

Po "edukacji" chciałem wrócić do orginalnego oprogramowania ze strony producenta w wersji 107 i tu zaczęły się problemy.....

nie mogę powrócić do oprogramowania orginalnego. Przy próbie wgrania takowego przez USB wyświetla komunikat "Zła wersja oprogramowania"

 

Bardzo proszę o pomoc co zrobić by pozbyć się "edukacji" z odbiornika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Bylo nie ruszać:) zostaje ci tylko serwis.Czytałem o tym i raczej nic nie wrocisz.Soft przyjmuje tylko softy z nowszą numeracją mozliwe ze uda ci sie hex edytorem wyyedytowac nazwe i nagłowek softu orginalnego na edu.i wrzucic.Innej opcji nie widze.Na priv wysyłam ci shemat rs do tego tunera bez rsa sie nie obejdzie musisz dolutować aby wgrac soft:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrót do softu oryginalnego

 

Na pustym pendrive (lub innym zewnętrznym nośniku USB) należy zapisać dwa pliki: soft oraz specjalny plik tekstowy z zawartym kluczem. W ten sposób można wgrać soft oryginalny o niższej numeracji. Specjalny plik tekstowy musi nosić nazwę: upgrade.key

 

 

Dzięki za wskazówkę.

 

Mam jeszcze pytanie.... gdzie znajdę upgrade.key

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś słyszałem że trzeba wycziścić pamięć urządzenia (w której trzyma oprogramowanie). Dało by się to zrobić na gwarancji ale jeżeli bawiłeś się w pirata to możesz zapomnieć. Niech zostanie ten soft co wgrałeś a co on jest gorszy czy coś się dzieje, wystarczy abyś nie używał opcji sharing..?? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie.... gdzie znajdę upgrade.key
Twoim celem jest kradzież sygnału telewizyjnego. Złodziejom nie pomagamy - to jest Forum legalne. Zamykam i czytaj Regulamin.

 

EDYCJA, godz. 22:10: Doszły do mnie informacje, że temat nie nosi żadnych znamion piractwa. Dlatego wątek otwieram, a autora przepraszam za zaistniałą sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam jako nie znalazłem na forum pomocy dotyczącej wgrywania softu do 6900 Pozwoliłem sobie założyć wątek i zadać pytanie.Moim problemem jest wgranie najnowszego softu producenta wgrałem go ale nie pasuje mi on pod względem stabilności.Chciałbym Wrócić do poprzedniej starszej wersji oryginalnego softu niestety tuner nie przyjmuje innej wersji(starszej niż wgrana)Czy ktoś zna jakiś sposób na przywrócenie po USB starszego softu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No tak pisałem ale wątek wg Rafixa nosił ślady piractwa sprawę wyjaśniliśmy i jest ok:) Czyli wątek można uznać za porządku.Czyli nie ma innej metody na obecną chwile aby wgrać starszy soft.No szkoda jak narazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Czyli nie ma innej metody na obecną chwile aby wgrać starszy soft. No szkoda jak narazie.

 

Jak szkoda ??

Jak masz np. soft 107 a chcesz wgrać 105 to nagrywasz na pustego pena dodatkowo plik upgrade.key i po sprawie.

Po co ci jakaś inna metoda skoro ta działa w 100% i bez żadnych problemów ??

 

A swoją drogą co w tym dziwnego, że oryginału nie można downgrade'ować ??

Z założenia nowszy znaczy lepszy. Używam 107 z Tnk i jestem naprawdę zadowolony :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ... W Was cała nadzieja - wgrałem soft ze strony Telstara do FK 6900 i wyskoczyło mi na wyswietlaczu " bErr " i teraz ani wte ani we wte ... co zrobić żeby chociaż wrócić do poprzedniego działającego stanu bo teraz Ciemność widzę i bErr - Please !!!!!!!!

 

Z tego co wyczytałem na innych forach beer to Boot Error i co dalej z tym ? serwis ? :/ ile to bedzie kosztować ;/ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

ona FK-6900CR. z gory przepraszam jeśli takie informacje gdzieś tu są już podane, ale zaiste szukałem i nie znalazłem, oprócz tych że niektórzy mają kłopot po zainstalowaniu nowszego softu. mam od niedawna tego ferdka, a teraz ściągnąłem najnowsze bodaj oprogramowanie 109. chciałem się dowiedzieć, jak przez pena wgrać ten soft, czy wystarczy sam soft czy trzeba mieć na tym jakiś dodatkowy progam, co z kanałami itd. licze na waszą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o samą aktuallizację: należy pamiętać, że na stronie Fergusona są one spakowane w formie plików zip, więc należy je przed wgraniem na flasha rozpakować. Może to oczywiste, ale podejrzewam, że niejeden użytkownik poległ na aktualizacji z tego właśnie powodu. :) Może dobrze byoby zamieszczać aktualizacje w formie nieskompresowanej. Ciągnięcie pliku 1.7 MB, zamiast 0.95 MB nie jest przy dzisiejszych łączach większym problemem.

 

Jeśli zaś chodzi o wersję 109. Nagrywanie działa poprawnie, ale mia.łem trzy przypadki braku nagrania. Sytsuacja wygląda w ten sposób, że mam zaprogramowane trzy zdarzenia każdego dnia: 18:30-18:56 z TVN24, 19:00-19:26 z TVN oraz 19:30-19:56 z TVP1. Otóż w dwóch przypadkach nie nagrały się programy z 19:30 i w jednym z 19:30. Oprogramowanie testuję już dwa tygodnie, więc nie jest to zły wynik. Nie wiem jednak, czy jest to wina oprogramowania, czy też tego, że tuner nie zawsze poprawnie odczyta uprawnienia z karty Cyfry+. Tak naprawdę tuner podejmuje próbę nagrania, ale kończy z wynikiem 0 MB.

 

Nie wiem, czy wersja 107 byłaby sprawniejsza. Na razie pozostaję przy 109.

 

I na koniec ciekawostka. Gdy programuję dwa nagrania jedno po drugim, to w przypoadku jednorazowych wymagana przerwa między nimi, to 2 minuty. Gdy jednak programuję nagrania codzienne, wymagana przerwa urasta do 4 minut. Dziwne.

 

ArtS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I na koniec ciekawostka. Gdy programuję dwa nagrania jedno po drugim, to w przypoadku jednorazowych wymagana przerwa między nimi, to 2 minuty. Gdy jednak programuję nagrania codzienne, wymagana przerwa urasta do 4 minut. Dziwne.

 

ArtS :)

 

Tylko 2-4 minuty? To niebywały sukces! U mnie nie godzi się na przerwę mniejszą niż... 30 minut !!!:D

Soft ten sam.

Swoją drogą, od czego to może zależeć? Może od nośnika podłączonego do USB czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też około 4 minut. To chyba zrozumiałe. Tani odbiornik = mało RAMu. Przed uruchomieniem zdarzenia musi się włączyć / przełączyć na dany kanał i sprawdzić czy jest zdekodowany, a to wszystko wymaga czasu. Więc nie ma co narzekać ;)

 

Cztyry? Sprawdź dokładne, bo jak wiadomo, cudów nie ma [fv. 109 ściągnięty przedwczoraj z ich strony].

 

A co w ogóle RAM ma do tego? Nie rozśmieszaj mnie! :D Czy ten sam RAM rzutuje i wtedy, kiedy raz po razie wyłączasz i włączasz kolejny raz nagrywanie na różnych kanałach BEZ ŻADNYCH OGRANICZEŃ [co do przerw]? :DILE czasu zajmuje tunerkowi przełączenie kanału, sprawdzenie kodowania, nośnika usb i uruchmienie nagrywania? CZTERY MINUTY [jak u Ciebie] ??? Albo może TRZYDZIEŚCI MINUT [jak u mnie] ??? :D

 

Konieczna przerwa powinna wynosić GÓRA trzydzieści sekund!

PS. Czy Ty nie jesteś czasem na garnuszku w tej firemce [F], w marketingu? ;) Jeśli tak, to przynajmniej przekabluj tam te krytyczne opinie, może się chinole wezmą do roboty i popraią te knoty...? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w ogóle RAM ma do tego? Nie rozśmieszaj mnie! :D Czy ten sam RAM rzutuje i wtedy, kiedy raz po razie wyłączasz i włączasz kolejny raz nagrywanie na różnych kanałach BEZ ŻADNYCH OGRANICZEŃ [co do przerw]? :DILE czasu zajmuje tunerkowi przełączenie kanału, sprawdzenie kodowania, nośnika usb i uruchmienie nagrywania? CZTERY MINUTY [jak u Ciebie] ??? Albo może TRZYDZIEŚCI MINUT [jak u mnie] ??? :D

Konieczna przerwa powinna wynosić GÓRA trzydzieści sekund!

 

O proszę panie obrażalski 30 sekund a skąd ta wiedza ?? z podwórka chyba ?? a może 28,5 sek ??

Jak masz mało pamięci operacyjnej (też nie wiesz co to?) to niestety jest tak jakbyś miał małe biurko do pracy i znalezienie czegokolwiek w papierach wymaga więcej czasu - stąd moja uwaga o RAMie.

 

?? A propo czy twój garnuszek to czasem nie firma Malkontent Sp. z o.o. ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

pobrałem ze strony producenta plik FK-6900CR_111.zip do tunera FK-6900CR i pojawiły się problemy.

Dotychczas instalcja z Diseq'iem i 4 konwerterami działała bardzo dobrze. Teraz ocięte mam programy na wysokich częstotliwościach. Stało się to po wgraniu nowego oprogramowania. Czy jest może jakies wytłumaczenie i proste wyjscie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...